Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Jedna opožděná aktualitka smile

- poslední srpnový týden proběhl v Jezdecké akademii Bleu de Ciel druhý příměstský jezdecký pobyt, kterého se zúčastnily i děti ze Zajíčkova projektu Pomoc sociálně slabým. Děti měly krásné počasí, báječné koně, tréninky i vyjížďky - všichni jezdci si to moc užili a my děkujeme Jezdecké stáji za báječný týden a děkujeme Ježíškům za to, že tam děti mohly být smile

Fotogalerie

Příměstskýy pobyt 08/2019

 

Bazárek v Café AdAstra

Neděle 3. 11. 2019 12:00 - 17:00

Bazárek 3. 11. 2019

 

Druhý turnus letních pobytů

V neděli 4.8. jsme se vrátili z druhého turnusu letního pobytu ve Velké Úpě. Po celé dva týdny obou turnusů řádili okolo boudy Artur indiáni a bledé tváře. Winnetou a Old Shatterhand se svými pomocníky bojovali úspěšně s bandity, až našli a obhájili svůj poklad, který samozřejmě patřil celý Zajíčkovým dětem. Naučili jsme se za těch čtrnáct dní mnohé. Zlepšili jsme se v jízdě na koni, handicapovaní klienti v rámci svých terapií, zdraví v rámci posílení těla i ducha, vyráběli jsme si oštěpy, stříleli z luku i vzduchovky, malovali jsme na plátna, zpívali písničky, vyráběli spoustu krásných věcí od vorů počínaje, přes sešítky, váčky na krk a mnohé jiné konče. Vyrobili jsme si v lese lesní domečky, přeskakovali potoky, tancovali, prošli hrůzostrašnými bojovkami, spali pod širákem, vyšplhali jsem (či dojeli) až na horu Portášky. A mnoho dalších věcí.

Za to všechno celým Zajíčkovým srdcem děkujeme našim sponzorům, koním, dobrovolníkům, všem, bez kterých by tábor nemohl být (škole Da Vinci, panu Arturovi, stáji Bleu de Ciel, tedy Verče, paní kuchařce Martině a jejím pomocnicím, našim terapeutkám, paní Slávce za masáže....A všem ostatním, kteří se velkým i malým dílem podíleli na realizaci našich táborů. 

Za Zajíčkův tým Helena Krejčíková

Fotogalerie

LIT 2019 II turnus

 

22. 7. začal první turnus letních integračních táborů...

...hra o poklad na Stříbrném jezeře může začít. Vinnetou a Old Shatterhand přijíždějí, aby pomohli vypátrat kdo zabil Fredovi otce...

fotogalerie

LIT 2019LIT 2019

 

Léto začalo a naše pobyty jsou v plném proudu smile

Všem dětem přejeme, ať se jim léto líbí a nic se nikomu nestane...
A tady představujeme příměstský tábor I. turnus smile

Příměstský pobyt 2019
Příměstský pobyt 2019
Příměstský pobyt 2019

 

Piknik Zajíčka na koni

V předposlední červnovém týdnu jsme se sešli v jednom z nejkrásnějších pražských parků - v Havlíčkových sadech. To vše u příležitosti oslav konce školního roku, naplno odpracovaného pracovního roku kavárníků, také u některých oslav konce školy, do které docházeli, a samozřejmě velká sláva, že začínají prázdniny!!  Přinesli jsme si deky, dobroty, děti si donesly sportovní náčiní na hry a pak už se jen povídalo, jedlo, osvěžovalo se nápoji z tamní kavárny, sportovalo nebo jen tak blblo smile. Velkým bonusem a překvapením pro naše klienty byl dárek od pana maséra Slávka Pospíšila, který jako sponzorský dar věnoval Zajíčku svůj volný čas a své masérské schopnosti ,a každému, kdo chtěl, se plně věnoval. 

Děkujeme všem zúčastněným za krásnou atmosféru a velmi děkujeme panu Pospíšilovi za masáže! Pokud by chtěl někdo využít služeb pana maséra, nabízíme zde odkaz s kontakty: https://www.masazepospisil.cz

Fotogalerie

Piknik Zajíčka na koni 06/2019
Piknik Zajíčka na koni 06/2019

 

Slávek PospíšilMilí rodiče,

jmenuji se Slávek Pospíšil a ve svém masérském studiu v Bráníku se věnuji různým formám masáží.
Zajíček na koni pomáhá k lepšímu životu všem, kteří to potřebují. Právě pro to jsem velice rád, že mohu být součástí akce, kterou Zajíček na koni pro vás milí rodiče a pro vaše děti připravuje s názvem Zajíčkův piknik. Zde bych velice rád Vašim dětem i Vám dal dárek v podobě krátké masáže. Masáž probíhá buď na klekačce nebo na lehátku přes oblečení.
V této zemi je masáž stále považována za jakýsi nadstandard, ale já jsem přesvědčený, že je to chyba. Podle mého názoru je masáž důležitou prevencí k udržení rovnováhy každého lidského organismu. Sám jsem neměl to štěstí mít vlastní děti, ale děti mám rád. Nedovedu si představit, jak je péče o děti náročná, zvláště pak o děti, které vyžadují speciální péči. Chtěl bych ale touto cestou alespoň trochu přispět ke zlepšení jejich zdravotního stavu a i zdravotního stavu a psychické kondice Vás, kteří se o ně staráte.

Zajíčkův piknik se uskuteční již ve středu 19. června v 16:30 v Havlíčkových sadech (Gröbovka) a já se budu moc těšit na naše setkání. Odměnou mi bude vaše spokojenost a úsměv vašich dětí. Děkuji tímto Zajíčku na koni, že mi umožní se této akce zúčastnit.

Slávek Pospíšil

 

Rosolina Mare

Zajíček se vrátil od moře, z Rosoliny Mare, kde strávil týden s téměř padesáti klienty. Byl to týden plný výletů, ochutnávek italských dobrot, cvičení pro děti i pro dospělé, opalování a spalování, koupání - zkrátka týden radosti a pohody. Část týdne bylo počasí více než zachmuřené, pršelo a byla zima a klienti to využili právě k výletům - navštívili Benátky a San Marino. Děti si celý týden hrály a byly spokojené a my dospělí jsme o ně nemuseli mít starost, protože resort, kde jsme všichni byli ubytování je jeden velký krásný dvůr  - s hřištěm, bazénem a spoustou krásných velkých borovic....Rosolina Mare - tohle malé, skromné, levné,ale přitom pro lidi s handicapem tolik přátelské středisko, nás hostilo už po několikáté.

Coca-Cola HBCDěkujeme moc Markétě Šulcové, která všechno pro nás připravila a zajistila, děkujeme Ježíškům, díky kterým velká část klientů mohla jet, děkujeme paní Daně Javůrkové, delegátce, která, bez nároku na honorář, pro Zajíčka již několikátým rokem celou akci z Itálie zajišťuje. Děkujeme naší cvičitelce Zuzce. Děkujeme společnosti Coca - Cola za občerstvení v horkých dnech a v neposlední řadě Klárce Šulcové, za grilování krevet. Mňam smile

Fotogalerie

Rosolina Mare 2019
Rosolina Mare 2019
Rosolina Mare 2019

 

Zajíčkův piknik

19. června od 16:30 Havlíčkovy sady

Zajíčkův piknik

Tesco Eden

Poslední květnové úterý jsme navštívili Tesco Eden. Prohlídka začala v pekárně, kde jsme si vyzkoušeli práci místních pekařek. Vaškovi se moc dařilo pečení vánoček. Evička s Michalem vytvarovali pavouka, Petr udělal strašidelné čerty. Než těsto nakynulo prošli jsme si celým obchodem od příjmu zboží, skladování až k pokladnám. Děkujeme Tesco

Fotogalerie

Tesco Eden 05/2019

 

Jarní sbírka potravin

V sobotu 18.5. jsme dobrovolničili v rámci jarní Sbírky potravin v nákupním centru Fénix v obchodě Billa. Děkujeme za vstřícnost NC Fénix a Billa Freyova. Velké díky patří dobrovolníkům, bez kterých se sbírka neobejde. Těšíme se na podzim.

Sbírka potravin 2019
Sbírka potravin 2019
Sbírka potravin 2019
 

Máme nové fotografie z našich jízd v Hostivaři

Stačí se podívat do naší fotogalerie. Za krásné snímky děkujeme slečně Monice Hudekové!

Terapie na koních duben 2019

 

Dar od Fanclubu Martina Šonky a Petra Kopfsteina

Velké díky patří celému Fanclubu Martina Šonky a Petra Kopfsteina za dva šeky, které jsme  první květnovou sobotu dostali.

První šek pochází z aukce trička, které věnoval a podepsal Martin Šonka za což mu děkujeme, gratulujeme dražiteli trička a členům, kteří přispěli do částky 12.000 Kč
Tyto peníze podpoří naší běžící sbírku Podpoř mou práci, dělám ji rád

Druhé překvapení byla krabice plná luxusních triček s výšivkou pro všechny zaměstnance (na prsou Café AdAstra a na zádech www.fc818.cz)

Fanclub kavárně pomáhá a fandí dlouhodobě stejně jako ambasador Martin Šonka
Děkujeme vám a držíme našim pilotům Martin Šonka a Petr Kopfstein pěsti při Red Bull Air Race

www.fc818.cz

www.fc818.cz

 

Modroběh 26. 4. 2019

Modroběh na podporu osvěty o autismu je za námi, děkujeme všem BÁJEČNÝM ŽENÁM V BĚHU za organizaci a fantastické páteční odpoledne.
Výtěžek z akce podpoří naši sbírku Podpoř mou práci, dělám ji rád

Modroběh 2019Modroběh 2019Modroběh 2019Modroběh 2019
 

Dubnová diskotéka

Poslední dubnovou neděli se opět sešla velká spousta tanečníků a tanečnic v Café AdAstra. Trsali jsme, zpívali,  blbnuli na rychlé písně a tančili v párech na pomalé. Možná došlo i na nějaká seznámení... smile

Těším se moc na příště, to bude 29. září již ve 14.00h.

Děkujeme Hance a Davidovi Okálových!!

Fotogalerie

Diskotéka v Café AdAstra 28. 4. 2019

 

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru