Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Vánoční dílna Zajíčkovy školičky

vánoční vyrábění dětí ze Zajíčkovy školičkyVe středu 8. 12. proběhla první dílnička pro maminky ze Zajíčkovy školičky. Hned po školičce, kdy si maminky pravidelně vyzvedávají dětičky, se prostě nešlo domů a začalo se tvořit... Nejdříve si maminky po vzoru svých dětí zkusily namalovat a nazdobit jmenovky na dárečky ze sádry a pak už mělo naše odpoledne téma: scrabbooking.

A maminky se činily a dá se říci, že vyrábění jmenovek na dárky, roztomilých vánočních přáníček a obalů na sešítky či fotoalba zcela propadly. Nejen proto uděláme ještě do vánoc pokračování a to v pátek 17.12. hned po školičce :)

A proč vlastně dílničky pro maminky ze školičky? Maminky totiž tak hodně obdivovaly práce dětí na školičce, až jsme se rozhodly jim dokázat, že to zvládnou také...Dětem to sice jde lépe...ale .... :)
Aktualitky ze školičky:

10.12. školička není, týden od 13.12. je jako obvykle a poslední setkání bude netradičně v pondělí (pozor tedy na změnu) 20.12.

Na konci této vánoční školičky čeká na maminky vystoupení dětí s vánoční koledou....
fotogalerie:

Mikuláš 2010

MikulášVěřte nevěřte, před časem nám Mikuláš poslal dopis, ať si prý letos pro nadílku dojedeme do Malé Hraštice u Mníšku pod Brdy. Tak jsme se tam dnes se Zajíčkem vydali a jaké nás tam čekalo překvapení! Přivítala nás paní Stanislava Kortánová, majitelka Pekařství a cukrářství Stáňa. V penzionu U kapličky byl pro nás připravený úžasný nedělní oběd (jak jinak než řízky).
Po obědě jsme si postavili perníkový betlém. Celé odpoledne nás provázela hudební skupina s názvem F&T, která zpívala známé i neznámé vánoční koledy, ale i písničky nevánoční.
A když hudba dohrála, zazvonil zvonek ... a ... přišel Mikuláš s čertem a andělem! Děti se začaly usmívat, některým se začaly třást bradičky a Mikuláš k jednomu po druhém, dohromady ke 25ti dětem, promluvil. Protože nikdo přes rok nezlobil tak moc, dostaly všechny děti krásnou nadílku (také dárek od paní Kortánové) a krásné hračky od společností Mikro Trading a.s., Noe s.r.o., Hopík s.r.o. a Dráček.cz. Mikuláš měl s našimi dárci zřejmě nějakou čertovskou dohodu :-)
Děkujeme moc všem a tentokrát nejvíce paní Kortánové a všem z penzionu U kapličky, kdo pomáhali udělat  nejen dětem ale i dospělým tak krásný den. Zdravíme všechny děti z Malé Hraštice, které se také do našeho mikulášského dne zapojily :)
fotogalerie

Dílna s Míšou - keramické betlémy

modelování betlémůDěti ze Zajíčka společně s žáky školy a družiny z Prahy 5  modelovali malé betlémky a vyráběli přáníčka z ručního papíru. Vánoční atmosféra byla podpořena vůní františků a poslechem koled. Několila následujícími záběry se s vámi chceme o tuto atmosféru podělit.
fotogalerie


Mikulášská

pozvánka od 13. hod, Pekařství a cukrářství Stáňa, Malá Hraštice 122
Poslední volné místo (3 osoby) na Zajíčkovu tradiční mikulášskou besídku.
Program:
společný oběd, výroba svíček ze včelího vosku, společně sestavíme veliký Betlém
a pak už přijde Mikuláš se svou družinou

S sebou všichni jednu postavičku do Betléma

Info a přihlášení: Markéta Šulcová

Vánoční dílnička s Míšou

3. 12. pátek - Dílnička s Míšou - keramické betlémy

sraz ve 14 hod před školou ZŠ Praktická a Speciální, Trávníčkova 1743, Praha 5
metro B - Luka, doprava přes most, přes tržiště a park do kopečka nahoru.
Před vámi bude základka, Praktická a Speciální škola je v témže objektu, jen vchod je vraty vpravo.

přihlášení a info: D. Turková: 724 903 430, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zdobení perníčků

perníčkyDnes, v neděli 21. listopadu, se v jednom pražském bytě sešla skupinka perníkářů, respektive perníkářek.
Cíl byl jasný: zdobení vánočních perníčků. Původně to vypadalo, že zadaný úkol není možný za odpoledne stihnout, ale díky zručnosti mnohých se práce dokončila. Výsledkem byly desítky až stovky úžasně ozdobených perníčků s motivy vánoc a s motivy Zajíčka na koni. Krásně strávené polopracovní odpoledne mohlo zkazit snad jen totální přeslazení chutí všech zúčastněných. Ještě štěstí, že byl dostatek kávy. Všem díky za pomoc! A dětem Davidovi a Miky díky za trpělivost!

fotogalerie:

Firelovers-ohňová showSvatý Martin přijel 7. listopadu do Votic

Firelovers-ohňová showNedělní odpoledne patřilo městu Votice. Svatý Martin, velký přítel Zajíčka, přijel za dětmi, stejně tak jako loni, na svém bílém koni.
Odpoledne ve Voticích začínalo kolem druhé hodiny. Tou dobou zelo náměstí ještě prázdnotou, ale postupně se začali trousit lidé, až se nám podařilo přilákat na stovku lidí. Na programu bylo vodění na koních, vyrábění lampiónků do průvodu, malování zvířátek na obličejíčky dětí a samozřejmě závěrečný průvod v čele se svatým Martinem, který se v pozdním odpoledni objevil na náměstí na velkém bílém koni a celé lampiónkové procesí ho následovalo kolem náměstí a ještě dále...
Přijeli za námi hosté. Těmi prvními byl folklorní soubor Lučinka. Zatančil v průběhu odpoledne hned dvakrát a roztančil děti i dospělé. Na závěr celého odpoledne, po průvodu svatého Martina, se objevili druzí hosté, kteří pro nás měli připravenou nádhernou ohňovou show. Firelovers jsou tanečníci s ohněm, umělci a kouzelníci dohromady - na náměstí ve Voticích předvedli krásné vystoupení, které bylo diváky také řádně oceněno. Počasí vydrželo a nezapršelo:-)

Za krásné votické odpoledne děkujeme nejen svatému Martinovi, ale i městu Votice, souboru Lučinka a ohňové show Firelovers. A také všem dobrovolníkům a koníkům.
Fotogalerie:

Sobota v sedle a draci v Bučovicích

pojď si také zajezditPrvní listopadový víkend Zajíček opět pořádal dětmi oblíbené vyjížďky na koni v Bučovicích u Votic, tentokrát spojený s pouštěním draků.
Sobotní ráno slibovalo pěkný den bez deště a silný vítr zábavu s létajícími draky.
Na statek přijelo 21 dětí s rodiči a většina z nich třímala v ruce draky rozličných tvarů a barev - koupených i doma vyrobených.
Samozřejmě nejvíc se děti těšily na koníky: Amálku, Artuše, Blacka, Zuzanku, Johnyho, Julču, Kima, Vojtíška, Polynku Samuela a Princeznu Dianu. Dobrovolníci koně přivedli k úvazišti a už první skupinka nasedala a vydala se na vyjížďku. Když první skupinka malých jezdců odjela, tak ostatní děti vybalily draky a už to lítalo. Vítr byl tak silný, že mu nedalo moc práce ulovit a ukotvit zeleného draka Lindy na vysoký strom, tak že už jsme ho dolů vůbec nedostali. Drží tam určitě doteď. Další dráčkové a draci se v různých spirálách vznášeli k nebi a také tak padali k zemi.
Nejvýš se dostalo rogalo Aničky a dráček Kačenky. Pak to byl Viktorky Medvídek Pú, který zpočátku nechtěl bez ocásku vůbec létat, Davidův barevný řiditelný drak, Terezky Žralok, Michalovy Včelí medvídci, Honzíka a Marka Bart Simpson a Miky obrovský černý drak domácí výroby. Krásně lítala i spousta dalších modelů.
Troufám si říct, že si užily jak děti, tak jejich rodiče. I koníci, kteří občas mrkli k nebi co to tam lítá a protože to jsou velmi rozumní koně, vůbec se nebáli a všechny majitele dráčků a draků několikrát svezli.
Fotogalerie:

Trvale hledáme nové lidi, kteří by měli chuť a čas stát se dobrovolníkem u Zajíčka.

noví dobrovolníci Nezáleží na věku, ani na vzdělání, ale na povaze a chtění :-)
Kdo z vás by rád pomáhal s dětmi a koňmi, kdo z vás by rád přispěl svými schopnostmi (od umění, přes zemědělství, po kuchařství, atd.) - ozvěte se nám!
My vám za to nabízíme milý kolektiv, možnost najít si nové přátelé, být na blízku a občas i na hřbetě koním.
Pro bližší informace volejte nebo pište: Martin Splavec
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." mce_href="mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">

Nabídka masáží pro děti

Milí zajíčci, podařilo se nám zajistit spolupráci s výborným fyzioterapeutem, který se bezplatně věnuje vzdělávání nových odborných fyzioterapeutů. Nám nabízí pravidelné masáže pro děti s DMO nebo poruchami hybnosti nejrůznějšího charakteru (specializuje se také na Vojtovu metodu) zdarma! První setkání - masáže by mohly proběhnout dne 10.11. od 8:00 do 12:00 (čas pro každé dítě individuální). Tím, že se přihlásíte, můžete pomoci nejen zlepšit stav Vašeho "zajíčka", ale zároveň také pomoci při vzdělávání nových fyzioterapeutů.

Nahlašovat se můžete - Zuzaně Rauchové, tel: 777106268 nebo na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zajíčkovy zimní tábory 2011

Zajíčkovy zimní táboryA jsme tu zas se zimními tábory.
Hlašte se na lyžování, poslední volná místečka :)

přihlášení a info:
Markéta Šulcová: 731 009 645, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zajíčkův listopad:

sobota 6. 11 - Sobota v sedle spojená s drakiádou - Bučovice

sraz je v 10:00 u úvazoviště ve Stáji Artuš,  (Bučovice 19 - Votice)
konec asi kolem 16. hod, podle počasí.

podzimní vyjížďka v BučovicíchDraky si vezměte s sebou již hotové, kdo zrovna nebude jezdit zkusí, kam až jeho dráček dolétne.
Než vypustíme draky, vypustíme vítr, tak jej nezapomeňte vzít :)

s sebou:
teplé oblečení, rukavice, čepice
pořádné boty,
dětem helmu - stačí cyklistická,
jídlo vlastní, teplý čajík bude.
draky(info, přihlášení: Markéta Šulcová: tel.: 731 009 645, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)


neděle 7. 11 - Lampionkový průvod sv. Martina ve Voticích

od 14. hod Náměstí Komenského, Votice

lampionový průvod - sv. Václav 2009děti se svezou na konících
vyrobíme si lampionky na průvod
ohňové radovánky
nebude-li moc velká zima, zavítá mezi nás lidový soubor Lučinka
mezi 16.00 a 17.00 mezi nás přijede svatý Martin na velkém bílém koni a my jej společně doprovodíme na podvečerní průvod městem...

s sebou:
teplé oblečení, rukavice, čepice

na lampionky:
krabičku od kulatého sýra (např. veselá kráva)
skleničku od přesnídávky (nebo jinou malou)

na tuto akci není potřeba se předem hlásit.
(info:Markéta Šulcová: tel.: 731 009 645, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Neděle v sedle - 17.10.2010

projížďka v barevném podzimním leseVčera, to jest v neděli 17. října, pocítili bučovičtí koně opět mírnou invazi ze strany našich dětí. Podzimní den v sedle se, jak jinak, než vydařil. Máme štěstí na počasí (všichni zaťukejme na dřevo nebo na čelo) místo deště bylo skoro moc hezky. Koně povozili děti hned dvakrát. Ája Vernerová pomalovala barvami dětem obličejíky, aby je nikdo nepoznal :-) a děti nám nakreslily již vánočního koně. Navíc všechny děti odjely domů bohaté. Vedle diplomu byl pro každé dítě připraven "drahokam", ty nám pro děti dala Nadace Preciosa....
Všem děkujeme a těšíme se v listopadu!!!
fotogalerie:

Nové DVD

DVD jaro a léto 2010Máme pro vás hotové DVD ze Zajíčka na koni z jara a léta 2010.
Jsou zde Zajíčkovy jarní akce, krásné záběry z  letních táborů, milé seznámení se s některými z našich klientů a spoustu dalšího.

Cena pro klienty:

KPZ zdarma, ostatní dle způsobu odběru:
- osobně u paní Daniely Turkové: 50,- Kč
(tel: 724 903 430, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
- poštou: 90,- Kč
(platba předem na účet, variabilní symbol 456782010, do políčka text: jméno,přesná adresa,platba za DVD)
např.:Petr Novák, Sokolovská 13, Praha 8, 180 00, platba za DVD

DVD přijde do 3 týdnů, doporučeně českou poštou.
Cena za DVD je pokrytí jeho výrobních nákladů.

Neděle v sedle 17.října 2010 - 10:00 - Bučovice u Votic

pozvánka-Neděle v sedle 17.10program:
procházky na koních
výtvarničení a malování na obličej
povídání o koních
soutěž o nejhezčí obrázek koníka

s sebou:
teplé oblečení, pevné boty, pláštěnku, čepici, rukavice...
jídlo na celý den (čaj bude k dispozici)
helmu - stačí cyklistická
dobrou náladu

Na akci je nutné se přihlásit - Markéta Šulcová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 731 009 645

O.s. Zajíček na koni hledá dobrovolníka na funkci kapitána KPZ

to jest Klubu přátel Zajíčka aneb také Kdo Připlave, Zvítězí.
Náplní práce je organizování akcí na lodi i mimo ní, rozesílání zpráv členům posádky a udržování administrativy, tj. vyškrtnout ty, co přepadnou přes palubu.
Na řádný žold zapomeňte, odměnou Vám budou plavby Vámi připravené...:-)
O místo kapitána se hlašte Markétě Šulcové: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 731 009 645


Svatováclavská jízda - Bučovice 9. 10. 2010 od 9.30

Zajíček a Stáj Artuš vás zve 9.10. 2010 do Bučovic, kde proběhne již 3. ročník Svatováclavské jízdy. Pod tím to krásným názvem si můžete představit zástup koní na nichž sedí jezdci a jezdkyně v dobových kostýmech a následují představitele Sv. Václava - tomu samozřejmě nechybí krásný plášť ani meč.. Skupina se po slavnostním nástupu odebere do luk kde budou jezdci překonávat malé skoky. (diváci se budou moci přesunout auty nebo pěšky) Poté se vydá na krátkou vyjížďku lesem, děti se mezi tím budou moci svézt na Polynce, nebo si zahrát malé hříčky.. V poledne si všichni upečeme buřtíky a odpoledne už budeme společně fandit při dostihu o meč sv. Václava

Harmonogram dne:

9:30 - doporučený příjezd všem návštěvníkům

9:45 - 10:00 slavnostní nástup, požehnání jízdy

10:00 - cca 11:30 - první polovina jízdy (Pro malé děti vožení na poníčkovi Polynce)

cca 11:30 - 12:30 oběd

12:30 - cca 14:00 - druhá polovina jízdy (pro děti Polynka)

cca 14:00 - DOSTIH O MEČ SV. VÁCLAVA


VEČER JSOU VŠICHNI ZVÁNI NA ,,poslední soud" a zábavu do Hostince v Martinicích - začátek programu v 19:30
(možnost objednání večeře od 19:00 - prosím po domluvě)

Těšíme se na všechny jezdce i diváky, pro návštěvníky v gotických kostýmech bude připraveno malé občerstvení.

Příhlášení:

Svoji účast hlašte prosím Veronice pomocí sms na tel.: 732 978 271
ve tvaru: jméno, počet osobo a z toho dětí, učast v dobovém kostýmu či bez něj a účast jako divák či jezdec.

Pro jezdce platí povinnost:

a) účast v dobovém GOTICKÉM kostýmu
b) účast v korektním jezdeckém úboru schváleném ČJF.
Pro jezdce do 18ti let je účast povolena pouze v jezdecké tří bodové helmě!


Začala francouzština pro nejmenší.

V pondělí 4.10. začala francouzština pro nejmenší opět pod vedením paní učitelky Ireny Hoffraiterové.
Děti se učí podle Alex et Zoe.
Kurz bude probíhat jednou týdně v pondělí od 17.00 na adrese Podskalská 29, Praha 2.
Cena lekce je 100Kč. Ještě je jedno volné místečko.

Pozor:  25.10. lekce nebude a 1.11. bude lekce již od 16.00.

Au revoir :) Petit Lapin :)

Nabídka vánočních pohlednic

nabídka vánočních pohlednicTak jako každý rok, i letos pro Vás děti namalovaly novou serii vánočních pohlednic.
Koupí podpoříte děti s handicapy z našeho sdružení.
Všechny pohledy mají formát klasické pohlednice, jsou na křídovém papíře a s logem našeho sdružení, z něhož je zřejmé, komu jste nákupem pohlednic pomohli.
Dále děti nabízejí, že Vám namalují obrázek na přání anebo si můžete vybrat z širokého spektra již nakreslených obrázků. V případě, že máte zájem, chcete-li si prohlédnout obrázky, kontaktujte prosím Markétu Šulcovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; tel.: 731 009 645
S vaší objednávkou nebo v případě dotazů kontaktujte prosím Helenu Krejčíkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." mce_' + path + '\'' + prefix + ':' + addy39988 + '\'>'+addy_text39988+'<\/a>'; //--> tel.: 777 939 662
Děkujeme

Dinopark a ZOO Plzeň

děti ze Zajíčka v plzeňském DinoparkuPršelo večer, pršelo v noci, lilo ráno. Přesto jsme se téměř všichni sešli kolem deváté na stanici metra Zličín, abychom se vydali na cestu do Plzně za těmi nejstaršími z nejstarších – za dinosaury, brontosaury, tyranosaury,… no prostě do plzeňského Dinoparku. Po příjezdu nás přivítali pohybliví tvorové a když jsme se dost nakoukali a nabáli a když už konečně přestalo úplně pršet, tak jsme se vydali do přilehlé Zoologické zahrady. Plzeňská Zoo nás velmi mile překvapila. Snad se nám i zdálo, že tamní zvířata jsou jaksi aktivnější, společenštější a někteří nebezpečnější než v té pražské. Nechť nám pražská zvířena odpustí! Možná je to způsobené menším množstvím plzeňských návštěvníků, a tedy větším klidem.

Kolem čtvrté hodiny jsme nasedli zpátky do autobusu, dinosauři nám zamávali na cestu a my jsme byli za hodinku zase v Praze. Milý výlet to byl. Děkujeme moc Zuzce Rauchové za organizaci výletu.

Fotogalerie


 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru