Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem,  kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

SAS - poskytujeme sociálně aktivizační služby

K dispozici jsme vám na adrese: Záhřebská 539/15, 120 00 Praha – Vinohrady, vchod do kanceláře z ulice Belgická 11
Ambulantně: Úterý: 8:00 – 12:00 a čtvrtek 8:00 - 12:00 hod
Terénně: Po - Pá 8:00 - 12:00 hod
Tel.: 774 402 474
Email: sas@zajiceknakonci.cz

Aktuality

Odpoledne plné čokolády - 3. 2. 2011

cokoladovnaNa ukončení prvního pololetí přichystal Zajíček úžasnou odměnu. Strávili jsme odpoledne obklopeni čokoládou.
V muzeu čokolády se nás ujala "paní doktorka" a po podání prvního "hnědého léku" nás uvedla do světa čokolády. Dozvěděli jsme se, odkud se získává, jak se vyrábí a co vše je možné z ní vytvořit.
Dostali jsme se přímo do "dílny", kde děti pomohly svým zaříkadlem vyčarovat báječné pralinky - jen se rozpustily na jazyku. Každý si pak mohl namalovat čokoládou svůj obrázek, nějak se zvěčnit rytím do čokoládové stěny či vymodelovat obrázek z barevné čokolády. Víte, že taková existuje? No ale hlavně se mohlo stále něco
ochutnávat... Bylo to skvělé a všichni jsme si to užili!

Irenka Hoffraiterová

fotogalerie:

A den před tím si užili čokopárty i dobrovolníci sdružení. Od 19.00 do 21.00 jsme měli netradiční schůzku v čokoládovně. A co bylo na programu? Víte, že se už plánují letní tábory?

 

Vernisáž výstavy Dva pohledy

Radek Tomášek a František Zikmund - vernisáž výstavyjako příležitost k velkému setkání. Je mou milou povinností oznámit, že 27. ledna zahájil Zajíček na koni výstavu fotografií autorů Anety Hnykové a Petra Vopeláka.

Vernisáž výstavy, která se konala v kavárně NA SKOK, byla příležitostí k řadě věcí. Především samotné fotografie daly návštěvníkům nahlédnout do života v Bučovicích, kde má Zajíček své pronajaté tábořiště a kde se odehrává většina setkání dětí s koňmi, dětí se Zajíčkem.

Vernisáž dále nabídla svým hostům úžasné vystoupení dua Two Voices - Edity Adlerové a Jany Richterové a v druhé půlce večera pánů Radka Tomáška a Františka Zikmunda.

Zařazení Zajíčka na koni do E NNO

V pátek 14.1. bylo naše občanské sdružení Zajíček na koni zařazeno do Veřejně přístupné databáze „Evidence NNO" (E NNO) na stránkách Portálu veřejné správy ČR.

Tento portál zveřeňuje ověřené a platné informace o NNO a deklaruje se známkou důvěryhodnosti organizace.

Naše o.s. můžete vyhledat na http://www.isnno.cz/EvidenceNNOV10001/DesignPages/SeznamNNO.aspx .
Stačí zadat jméno našeho sdružení.

Čokoláda za vysvědčení

čtvrtek 3.2. 2011, sraz: v 15.30 před hotelem Union - Ostrčilovo náměstí, Praha 2. Odchod v 15.35


- komentovaná prohlídka čokoládového muzea s Dr. ČOKO
- předvedení výroby pralinky s ochutnávkou vyrobené pralinky
- malování čokoládou
- rytí do čokoládové zdi
- zaručené léčení chuti na čokoládu - malování v cukru
- modelování čokoobrázku na jedlý papír

První zajíčkova putovní výstava "DVA POHLEDY"

Zajíček vás zve na svou první putovní výstavu

DVA POHLEDY

koně, děti, lidé a vše ostatní kolem nás
ve fotografiích Anety Hnykové a Petra Vopeláka

27.1.2011 od 19:00, kavárna NA SKOK

Senovážné náměstí 20, Praha 1

jako hosté vystoupí:

Two Voices - Edita Adlerová & Jana Rychterová
Radek Tomášek & František Zikmund

vice →

Přejeme vám krásný a šťastný rok 2011Vánoce u koní byly krásné milé něžně bílé...

Přejeme všem krásný konec roku a mnoho a mnoho štěstí v roce 2011.

Děkujeme všem našim "anonymním" sponzorům, kteří přispěli a nezanechali bližší kontakt.
Pokud by bylo třeba vystavit potvrzení do daní, prosím, obraťte se na mgr. Markétu Šulcovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Změny

Všem na vědomí se dává, že naše webové stránky prochází malou proměnou. Omlouváme se tedy všem za potíže vzniklé s jejich realizací. Doufáme, že nové Zajíčkovy virtuální šaty se budou všem líbit.

Klub přátel zajíčka mění vedení - mail: klub@zajiceknakoni dále funguje, je převedený na Markétu Šulcovou.
Ivanu kontaktujte prosím na jejím soukromém mailu.

Dobrovolníci: přihlášení na dobroweb je přesunuto do  DobrovolnictvíV pátek 17.12. 2010

bude mít Zajíček perný den. KPZ bude mít dílničku s Míšou na Praze 5 (viz Zajíčkoviny), maminky ze školičky budou mít dílničku po školičce na Praze 2 a večer se sejdou dobrovolníci na Vánoční setkání. Přijďte se mezi nás podívat: kontakt na Martina.

Vánoční dílna Zajíčkovy školičky

vánoční vyrábění dětí ze Zajíčkovy školičkyVe středu 8. 12. proběhla první dílnička pro maminky ze Zajíčkovy školičky. Hned po školičce, kdy si maminky pravidelně vyzvedávají dětičky, se prostě nešlo domů a začalo se tvořit... Nejdříve si maminky po vzoru svých dětí zkusily namalovat a nazdobit jmenovky na dárečky ze sádry a pak už mělo naše odpoledne téma: scrabbooking.

A maminky se činily a dá se říci, že vyrábění jmenovek na dárky, roztomilých vánočních přáníček a obalů na sešítky či fotoalba zcela propadly. Nejen proto uděláme ještě do vánoc pokračování a to v pátek 17.12. hned po školičce :)

A proč vlastně dílničky pro maminky ze školičky? Maminky totiž tak hodně obdivovaly práce dětí na školičce, až jsme se rozhodly jim dokázat, že to zvládnou také...Dětem to sice jde lépe...ale .... :)
Aktualitky ze školičky:

10.12. školička není, týden od 13.12. je jako obvykle a poslední setkání bude netradičně v pondělí (pozor tedy na změnu) 20.12.

Na konci této vánoční školičky čeká na maminky vystoupení dětí s vánoční koledou....
fotogalerie:

Mikuláš 2010

MikulášVěřte nevěřte, před časem nám Mikuláš poslal dopis, ať si prý letos pro nadílku dojedeme do Malé Hraštice u Mníšku pod Brdy. Tak jsme se tam dnes se Zajíčkem vydali a jaké nás tam čekalo překvapení! Přivítala nás paní Stanislava Kortánová, majitelka Pekařství a cukrářství Stáňa. V penzionu U kapličky byl pro nás připravený úžasný nedělní oběd (jak jinak než řízky).
Po obědě jsme si postavili perníkový betlém. Celé odpoledne nás provázela hudební skupina s názvem F&T, která zpívala známé i neznámé vánoční koledy, ale i písničky nevánoční.
A když hudba dohrála, zazvonil zvonek ... a ... přišel Mikuláš s čertem a andělem! Děti se začaly usmívat, některým se začaly třást bradičky a Mikuláš k jednomu po druhém, dohromady ke 25ti dětem, promluvil. Protože nikdo přes rok nezlobil tak moc, dostaly všechny děti krásnou nadílku (také dárek od paní Kortánové) a krásné hračky od společností Mikro Trading a.s., Noe s.r.o., Hopík s.r.o. a Dráček.cz. Mikuláš měl s našimi dárci zřejmě nějakou čertovskou dohodu :-)
Děkujeme moc všem a tentokrát nejvíce paní Kortánové a všem z penzionu U kapličky, kdo pomáhali udělat  nejen dětem ale i dospělým tak krásný den. Zdravíme všechny děti z Malé Hraštice, které se také do našeho mikulášského dne zapojily :)
fotogalerie

Dílna s Míšou - keramické betlémy

modelování betlémůDěti ze Zajíčka společně s žáky školy a družiny z Prahy 5  modelovali malé betlémky a vyráběli přáníčka z ručního papíru. Vánoční atmosféra byla podpořena vůní františků a poslechem koled. Několila následujícími záběry se s vámi chceme o tuto atmosféru podělit.
fotogalerie


Mikulášská

pozvánka od 13. hod, Pekařství a cukrářství Stáňa, Malá Hraštice 122
Poslední volné místo (3 osoby) na Zajíčkovu tradiční mikulášskou besídku.
Program:
společný oběd, výroba svíček ze včelího vosku, společně sestavíme veliký Betlém
a pak už přijde Mikuláš se svou družinou

S sebou všichni jednu postavičku do Betléma

Info a přihlášení: Markéta Šulcová

Vánoční dílnička s Míšou

3. 12. pátek - Dílnička s Míšou - keramické betlémy

sraz ve 14 hod před školou ZŠ Praktická a Speciální, Trávníčkova 1743, Praha 5
metro B - Luka, doprava přes most, přes tržiště a park do kopečka nahoru.
Před vámi bude základka, Praktická a Speciální škola je v témže objektu, jen vchod je vraty vpravo.

přihlášení a info: D. Turková: 724 903 430, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zdobení perníčků

perníčkyDnes, v neděli 21. listopadu, se v jednom pražském bytě sešla skupinka perníkářů, respektive perníkářek.
Cíl byl jasný: zdobení vánočních perníčků. Původně to vypadalo, že zadaný úkol není možný za odpoledne stihnout, ale díky zručnosti mnohých se práce dokončila. Výsledkem byly desítky až stovky úžasně ozdobených perníčků s motivy vánoc a s motivy Zajíčka na koni. Krásně strávené polopracovní odpoledne mohlo zkazit snad jen totální přeslazení chutí všech zúčastněných. Ještě štěstí, že byl dostatek kávy. Všem díky za pomoc! A dětem Davidovi a Miky díky za trpělivost!

fotogalerie:

Firelovers-ohňová showSvatý Martin přijel 7. listopadu do Votic

Firelovers-ohňová showNedělní odpoledne patřilo městu Votice. Svatý Martin, velký přítel Zajíčka, přijel za dětmi, stejně tak jako loni, na svém bílém koni.
Odpoledne ve Voticích začínalo kolem druhé hodiny. Tou dobou zelo náměstí ještě prázdnotou, ale postupně se začali trousit lidé, až se nám podařilo přilákat na stovku lidí. Na programu bylo vodění na koních, vyrábění lampiónků do průvodu, malování zvířátek na obličejíčky dětí a samozřejmě závěrečný průvod v čele se svatým Martinem, který se v pozdním odpoledni objevil na náměstí na velkém bílém koni a celé lampiónkové procesí ho následovalo kolem náměstí a ještě dále...
Přijeli za námi hosté. Těmi prvními byl folklorní soubor Lučinka. Zatančil v průběhu odpoledne hned dvakrát a roztančil děti i dospělé. Na závěr celého odpoledne, po průvodu svatého Martina, se objevili druzí hosté, kteří pro nás měli připravenou nádhernou ohňovou show. Firelovers jsou tanečníci s ohněm, umělci a kouzelníci dohromady - na náměstí ve Voticích předvedli krásné vystoupení, které bylo diváky také řádně oceněno. Počasí vydrželo a nezapršelo:-)

Za krásné votické odpoledne děkujeme nejen svatému Martinovi, ale i městu Votice, souboru Lučinka a ohňové show Firelovers. A také všem dobrovolníkům a koníkům.
Fotogalerie:

Sobota v sedle a draci v Bučovicích

pojď si také zajezditPrvní listopadový víkend Zajíček opět pořádal dětmi oblíbené vyjížďky na koni v Bučovicích u Votic, tentokrát spojený s pouštěním draků.
Sobotní ráno slibovalo pěkný den bez deště a silný vítr zábavu s létajícími draky.
Na statek přijelo 21 dětí s rodiči a většina z nich třímala v ruce draky rozličných tvarů a barev - koupených i doma vyrobených.
Samozřejmě nejvíc se děti těšily na koníky: Amálku, Artuše, Blacka, Zuzanku, Johnyho, Julču, Kima, Vojtíška, Polynku Samuela a Princeznu Dianu. Dobrovolníci koně přivedli k úvazišti a už první skupinka nasedala a vydala se na vyjížďku. Když první skupinka malých jezdců odjela, tak ostatní děti vybalily draky a už to lítalo. Vítr byl tak silný, že mu nedalo moc práce ulovit a ukotvit zeleného draka Lindy na vysoký strom, tak že už jsme ho dolů vůbec nedostali. Drží tam určitě doteď. Další dráčkové a draci se v různých spirálách vznášeli k nebi a také tak padali k zemi.
Nejvýš se dostalo rogalo Aničky a dráček Kačenky. Pak to byl Viktorky Medvídek Pú, který zpočátku nechtěl bez ocásku vůbec létat, Davidův barevný řiditelný drak, Terezky Žralok, Michalovy Včelí medvídci, Honzíka a Marka Bart Simpson a Miky obrovský černý drak domácí výroby. Krásně lítala i spousta dalších modelů.
Troufám si říct, že si užily jak děti, tak jejich rodiče. I koníci, kteří občas mrkli k nebi co to tam lítá a protože to jsou velmi rozumní koně, vůbec se nebáli a všechny majitele dráčků a draků několikrát svezli.
Fotogalerie:

Trvale hledáme nové lidi, kteří by měli chuť a čas stát se dobrovolníkem u Zajíčka.

noví dobrovolníci Nezáleží na věku, ani na vzdělání, ale na povaze a chtění :-)
Kdo z vás by rád pomáhal s dětmi a koňmi, kdo z vás by rád přispěl svými schopnostmi (od umění, přes zemědělství, po kuchařství, atd.) - ozvěte se nám!
My vám za to nabízíme milý kolektiv, možnost najít si nové přátelé, být na blízku a občas i na hřbetě koním.
Pro bližší informace volejte nebo pište: Martin Splavec
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." mce_href="mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">

Nabídka masáží pro děti

Milí zajíčci, podařilo se nám zajistit spolupráci s výborným fyzioterapeutem, který se bezplatně věnuje vzdělávání nových odborných fyzioterapeutů. Nám nabízí pravidelné masáže pro děti s DMO nebo poruchami hybnosti nejrůznějšího charakteru (specializuje se také na Vojtovu metodu) zdarma! První setkání - masáže by mohly proběhnout dne 10.11. od 8:00 do 12:00 (čas pro každé dítě individuální). Tím, že se přihlásíte, můžete pomoci nejen zlepšit stav Vašeho "zajíčka", ale zároveň také pomoci při vzdělávání nových fyzioterapeutů.

Nahlašovat se můžete - Zuzaně Rauchové, tel: 777106268 nebo na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zajíčkovy zimní tábory 2011

Zajíčkovy zimní táboryA jsme tu zas se zimními tábory.
Hlašte se na lyžování, poslední volná místečka :)

přihlášení a info:
Markéta Šulcová: 731 009 645, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
pracovnice Sociálně aktivizační služby
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru