Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Květnový víkend u koní v Bučovicích

Květnový víkend u koní v BučovicíchZajíček má za sebou další úspěšný víkend v sedle. I když měly padat trakaře, nespadl ani jeden a dokonce nespadla v "obávanou sobotu" ani kapička a v neděli se na nás již smálo sluníčko na celou pusinku... Přes 30 dětí mělo radost z koníků, tvořeníček, her... Poznáte se zavřenýma očima který kamínek je malovaný a který ne? My se učili, jaké to je, poznávat věci kolem nás a mít očka zavřená....

Na závěr ještě pozdrav od Jitky Mullerové, jedné z maminek:
"Mamííí, kdy už tam budeme? ... Dva mrňaví kluci už se nedočkavě hrnou z auta – jé koníčkové!!
A hup do sedla - jede se na delší výlet. Moc se nám to líbí, krásná téměř nedotčená příroda, nikde nikdo, žádní turisté, my dospělí šlapeme pěšky, děti se v sedle koníčků střídají, na svoji jízdu jsou náležitě hrdí, mazlí se s koníčkem a při krátkých přestávkách hrají nejrůznější dětské hry, ty s míčem máme nejraději – viď mami:)
Počasí se také vydařilo. Výlet máme za sebou, nezmokli, ale ani jsem se neupařili, prostě ideální počasí lehce pod mrakem.
Je večer – jdeme na táborák, pečeme špekáčky – prostě zase jeden moc fajn den.
Zajíčku díky." Jitka Mullerová, maminka Petříka (4 roky) a Bobíka (2 roky).

Díky našim sponzorům za krásné zážitky...

fotogalerie

Zveme vás na koncert

koncert_6_2011_m1.6. jsme s dětmi na školičce oslavili den dětí.
Balónky, hry, tvořeníčko a písničky.
Písničky, které nacvičujeme na naše první vystoupeníčko...

Přijměte pozvání a přijďte se na nás podívat:


7.6. 2011 do kostela sv. Václava ve Vršovicích


program:

17:30 - vystoupení dětí ze školičky
17:45 - Klárka Šulcová - klavír
18:00 - Marie Náměstková Džásik - kytara

 

s sebou: něco na občerstvení a dobrou náladu

 

Školička na výletě v Bučovicích

skolicka_bucovice_5_2011Ve středu 25.5, jsme se vydali na další, v pořadí již třetí, výlet Zajíčkovy školičky za koníky do Bučovic. Naše školička v přírodě se opět povedla.
Všech 8 dětí si báječně užilo nejen jízdy na konících, hraní s kůzlátky, sluníčko,
ale i hry na louce a dosyta běhání, řádění a tak trochu radosti dětí z venkova:)
Těšíme se na další výlet koncem června. Přidejte se k nám :)

Schůzka k letním táborům 2011

Schůzka k letním táborům proběhne 27.6. od 19.00. Místo konání bude upřesněno.

Školení dobrovolníků a seminář alergologie

V sobotu 14.5. si mnohé maminky - dobrovolnice nečekaně dopřály pohodový a oddechový "Den pro sebe".
Ale i ostatní dobrovolníci ze Zajíčku a pak i další maminky nejen z našeho sdružení si užily krásné a zajímavé hodiny...
O čem mluvím? V sobotu 14. 5. jsme měli od 9.00 kurz "První pomoc u dětí" od Českého Červeného Kříže.
V prostorách ČČK v Praze 2 se nás sešlo 16 a společně jsme se 4 hodiny učili, jak se správně zachovat při krizové situaci.
Protože mezi námi bylo i hodně táborových dobrovolníků, mohou být letos maminky na našich pobytech opravdu v klidu :)
Po školení, na němž každý obdržel diplom a nějž nám (doufejme) přispělo MV ČR, jsme měli schůzku dobrovolníků.
Po schůzce již někteří spěchali za svým dalším programem a ostatní pokračovali se Zajíčkem dál a to do prostor KC AMIGA, našeho spřáteleného sdružení. Zde se od 15.00 konal seminář "Alergie nejen u dětí".

MUDr. Petr Kubec nás zasvětil nejen do problematiky alergií, ale odpověděl na neskutečné množství našich všeobecných i tématicky zaměřených otázek a pověděl i hodně dalšího z pozadí medicíny v ČR.
Děkujeme za trpělivost a za všechno, co jsme se dozvěděli.
Kontakt na tohoto skvělého alergologa najdete v sekci Užitečné kontakty.
Večer jsme zakončili milým a příjemným posezením v hospůdce Žlutá Pumpa. Opravdu povedený den :)

Vernisáž výstavy Dva Pohledy ve Voticích

votice-vystava-vernisazV úterý 10.5.2011 jsme se sešli s několika přáteli na vernisáži dalšího pokračování výstavy Dva Pohledy a tentokrát ve Voticích. Fotografie naleznete ve výstavních prostorách MKC Votice, výstava je přístupná do 17.6.2011.

Děkujem za podporu městu Votice, MKC Votice a sponzorům výstavy: COMPAQ s.r.o., Jimast s.r.o., Špaček a Špačková s.r.o. a paní Véghové (Jezdecké potřeby Votice). Více Informací o prodejní putovní výstavě naleznete na http://www.zajiceknakoni.cz/cs/prodejni-vystava.

fotogalerie

První jarní víkend u koní v Bučovicích

bucovice-20110501Tak je tady konečně jaro a my všichni jsme se zase mohli setkat v Bučovicích. Sobota, poslední dubnový den, byla připravena pro dobrovolníky. Pomocí seminářů jsme některým z nás připomněli, jiné zase naučili, jak pracovat s handicapovanými dětmi, jak s koňmi. Vysvětlili jsme si, jaký vliv má jízda na koni pro děti handicapované, ale i pro děti zdravé a vůbec pro všechny. Dobrovolníci vše pobrali nejen teoreticky, absolvovali i praktická cvičení na koních. Nasyceni duševně i prakticky se dobrovolníci odebrali navečer k táboráku, kde se opékaly buřty. Tělocvik ovšem pokračoval i v takto pokročilých hodinách, neboť se stále běhalo do stanu a ze stanu s věcmi a s lidmi, dle momentální nálady deštivého počasí. Kolem nás poletovaly malé čarodějnice, při bližším zkoumání se dalo rozpoznat, že se jedná o naše děti.

Neděle patřila klientům. V deset hodin mohl začít Den v sedle. Již kolem půl desáté bylo na parkovišti tolik aut, že to snad ani bučovičtí nepamatují. Přijelo hodně nových klientů, všichni se řádně povozili na koních. Děti nejprve ozdobily májku a pak už všichni netrpělivě čekali s helmičkami na hlavě na svou velkou jízdu na koni. Kdo zrovna nebyl na vyjížďce, vyráběl krásné jarní louky a zahrady s Ájou Vernerovou.

Děkujeme všem, kdo jakkoliv pomáhal s uskutečním obou víkendových dnů.

Helena Krejčíková

 

Na další víkend v sedle se můžete hlásit již nyní Markétě Šulcové

fotogalerie

28. duben - Zajíček v Paprsku Petrovice aneb rande pana Blacka se slečnou Dádou

 

 

 

 

Ve čtvrtek 28. dubna bylo krásné počasí – to může znít jen jako nějaké radostné sdělení, ale pro nás to bylo důležité, protože v ten den přijel Black za Dádou Kostkovou do Paprsku a je jasné, že pro správnou schůzku musí být hezké počasí. Pro ty, kdo je neznají je trochu představíme. Dáda Kostková je dlouholetou klientkou Zajíčka na koni (už se o ní v časopisu psalu) a Black – jeden z našich koníků – je její „nejlepší kamarád". Proto se zorganizovalo takové menší překvapení. A aby Black nejel v přepravníku sám tak s ním do Prahy přijela i kobylka Julča. Dáda měla z Blacka velikou radost, vydrželi spolu několik hodin a dokonce se na něm povozila, samozřejmě za doprovodu její rehabilitační sestry. Byla to všestranná radost, protože zatímco byl Black u Dády, tak se s Julčou mohly pomazlit děti, které přišly z mateřské školy v Parmské ulici a děti z dětského centra Paprsek Petrovice. Celý den se hezky vydařil, všichni se usmívali a měli dobrou náladu, dokonce se koníkům ani nechtělo z Prahy. Ale nakonec se Dáda s Blackem rozloučila a zamávala mu. Určitě se oba těší až se zase potkají.

Martin Splavec

Minulý týden bylo na školičce opravdu rušno

Dubnový výlet školičky do BučovicVe středu jsme se místo obvyklého programu školičky vydali opět do Bučovic a podnikli jsme tak naší druhou školičku v přírodě. V Bučovicích na nás čekal koníček Polinka, na kterým se všechny děti s radostí svezly, dokonce i velký Vojta:) Také opět maličká hravá prasátka se svojí maminkou, kůzlátka a kozy, další koníci a nakonec roztomilé překvapení: maličká kuřátka, kdy jedno si děti mohly dokonce i pohladit...

 fotogalerie

 

 

Výlet školičky na letištěV pátek jsme pro změnu zamířili na letiště. Celý rok si povídáme o povoláních. Na letišti jsme se seznámili se všemi "jeho" povoláními a se vším, co takové letiště obnáší. Exkurze nás zavedla až k odletovým a příletovým plochám, na požární zbrojnici a další zajímavá místa. Skutečně týden plný zážitků.

Tento týden nás čeká logopedie, stále se něco děje:)

Podívejte se na fotky:)

fotogalerie

Neděle v sedle

1.5. nezapomeňte na Neděli v sedle:) těšíme se na vás....

informace

Výstava Dva Pohledy

Pozvání na výstavu Dva Pohledy Votice

Skončila výstava v Praze a stěhujeme se dál....

 

Zajíček vás zve na svou první putovní výstavu DVA POHLEDY

koně, děti, lidé a vše ostatní kolem nás
ve fotografiích Anety Hnykové a Petra Vopeláka

10.5.2011 od 18:30, MKC Votice

 více

Velikonoční zahradní slavnost

Velikonoční zahradní slavnostTak to byla opravdu vydařená akce!

Včerejší odpoledne se Zajíček rozhodl strávit v Praze a zamířil si to rovnou na luxusní místo - do TOP HOTELU Praha. Svezl se na koníkovi, namaloval si vajíčko, upletl pomlázku, zkouknul divadélko a najedl se a napil, pochopitelně :-).

Zajíček a s ním i děti, hlavně děti z Prahy 11, strávili krásné odpoledne, které jim připravilo naše sdružení ve spolupráci s TOP HOTELEM Praha. Sobotní velikonoční akce se zúčastnilo přes šedesát dětí - projely se dosytosti na koních, vyráběly velikonoční ozdoby, zahrálo jim divadélko Hračka a na závěr Městská Policie Prahy 11 připravila přehlídku dovedností policejních koní.

Vydařené odpoledne a netradiční spojení hotelového prostředí a bučovických koní bylo podpořeno příjemným počasím a dobrou náladou všech zúčastněných.

Finanční dar Top Hotelu Praha, jmenovitě pana generálního ředitele, Ing. Radka Dohnala, byl předán našemu sdružení paní Janou Jurisovou.

Děkujeme TOP Hotelu Praha, MČ Praha 11, Stáji Artuš, divadélku Hračka, Městské Policii Praha, paní Jurisové a pochopitelně všem dobrovolníkům!

fotogalerie

 

První týden projektu Kavárna

Projekt úspěšně zahájila Eliška Jurčová ve čtvrtek 7. 4. 2011. Jak potvrdila Elišky asistentka, obsluha jí šla dobře a stejně tak i ostatní práce. Eliška například ráno pomáhala nanosit židle a stolky ven do dvora, utírala stolky, nádobí a rovnala s Katkou (barmankou kavárny) prázdné láhve do přepravek. Mezi 11 a 13 hodinou Eliška obsloužila celkem 8 hostů. Elišce komunikace nedělá žádné problémy.

Hned druhý den vystřídal Elišku v práci František Doležal. Na rozdíl od Elišky má drobný problém s komunikací, ale rozhodně to není problém neřešitelný. Hosté byli vstřícní a chápaví a František se moc snažil.

celý článek

 

Velikonoční zahradní slavnost

Nezapomeňte v sobotu 16.4. přijít na Velikonoční zahradní slavnost do TOP hotelu Praha.

 

pozvánka na velikonoční slavnost 2011Pod záštitou MČ Praha 11 Vás o.s. Zajíček na koni a TOP HOTEL Praha zvou na Velikonoční zahradní slavnost.
Budeme jezdit na konících, malovat vajíčka a plést pomlázky.
Děti se mohou těšit na divadélko a dospělí na grilovanou klobásku...

16. 4. od 15. hod

TOP HOTEL Praha

Japonská zahrada - Blažimská 1781/4, Praha 11, Chodov


program:
- vození na konících
- malování vejdunků (vyfoukaná vajíčka s sebou)
- pletení pomlázek
- divadélko Hračka
- představení se Městské policie MČ Praha 11 na koních

info: Helena Krejčíková: 774 939 662, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Zajíček na Burze pomoci

Ode dneška najdete Zajíčka i na Burze pomoci www.budupomahat.cz. Podívejte se na náš klip o tom, co pro děti děláme...

Boží Dar 2011 - II. a III. turnus

Boží Dar 2011 - II. a III. turnusZačalo jaro a tak se i Zajíček vrátil ze zimních táborů :) Turnusy (druhý a třetí) se povedly stejně dobře jako ten první a my se již těšíme na hory 2012. Zde již máme předběžné termíny.

Jak se pobyt líbil jedné z maminek?

Jak jsme potkali "zajíčka" a ještě ke všemu na koni...

Jsem maminkou 9ti leté holčičky s Prader-Williho syndromem. Je to genetický syndrom, který způsobuje, že tyto děti nemají pocit sytosti a mají stále hlad.... Proto, aby netloustly, se musí stále nutit do fyzické aktivity. Sport je jim ve většině případu zcela cizí a přimět je ke sportovní aktivitě je velká dřina. Velmi jsem proto zajásala, když jsem na internetu našla lyžařské tábory pro děti s handicapem. A protože jsme lyžařská rodina, bylo rozhodnuto, že takový pobyt s Klárkou absolvujeme. Sice už několik let po sobě lyžování trénujeme, pořád to ale není "ono". Samozřejmě, že jsme si dělali starosti, jak všechno zvládneme. Klárka špatně zvládá změny prostředí i svých stereotypů, občas dokáže nepříjemně překvapit vztekáním. I pro okolí je někdy náročné se naladit na její vlnu. Vše ale dopadlo moc dobře. Teda, až na sníh, který už byl jen tu a tam. Moc jsme si užili krásných procházek v okouzlující přírodě Krušných hor, povídání, her a tvoření s ostatními dětmi, maminkami a babičkami. Klárka si našla nové kamarády a okouzlil ji canisterapeutický pejsek Tadeášek, který ji při dlouhých tůrách byl velkou oporou. Moc děkujeme všem účastníkům tábora za vřelé přijetí, toleranci a dobrou náladu, která celý pobyt provázela.

Je hodně věcí, které s Klárkou vzhledem k jejímu handicapu nezvládáme, o to víc si pak ceníme těch, které nás obohatí o nové zážitky.

Už se těšíme na léto, kdy zajíčka zažijeme a tentokrát snad i na koni!

Sylvie Kubcová a Klárka

 

fotogalerie

Proběhl seminář o očkování

3.4. jsme se v malém počtu sešly na seminář o očkování. MUDr. Ivana Šetinová po obecném úvodu probrala jednotlivé typy standardního očkování, potom jsme prošly i všechny druhy těch "navíc". Dozvěděly jsme se, jak je na tom očkování versus imunita, novinky v očkování, jak a kdy která "námi vybraná" očkování dávat. Kdy a proč je která doba vhodnější či méně vhodná... Probraly jsme i detaily očkování proti rakovině děložního čípku a jak je to s očkováním či přeočkováním dospělých. Na všechny otázky, které jsme položily, padla odpověď:) Děkujeme paní doktorce za čas, který nám zdarma věnovala a za cenné informace. Kontakt na centrum pravence a léčby alergií a poruch imunity: Immunia spol. s r.o.: www.immunia.org. Zajíček na koni dostal od paní doktorky praktickou prezentaci k semináři, která obsahuje mnoho užitečných informací. V případě zájmu si o ni můžete napsat Mgr. Markétě Šulcové.

Velikonoční dílnička s Míšou

velikonoční dílnička 2011Dne 29. března proběhla dílnička v prosluněném bytečku u Seraphiny.
Tvořilo se v duchu blížících se Velikonoc - šité slepičky a velikonoční závěsy na větvičku.
Vznikly tak první výrobky na velikonoční trhy.

Seminář Očkování

Na neděli 3.4. nabízíme seminář s diskuzí o očkování (odložený seminář z března). Od 15.00 na adrese Podskalská 29, Praha 2, zvonek Šulcovi. S sebou jen pohodlné oblečení a něco dobrého ke kávě... Seminář vede MUDr. Ivana Šetinová. Těšíme se na vás...

Zájemci ať se hlásí Mgr. Markétě Šulcové.

Nabídka velikonočních pohlednic

velikonoční pohledy Zajíčka na koniJako každý rok i letos pro Vás máme nabídku velikonočních pohlednic.
Koupí podpoříte děti s handicapy z našeho sdružení.
Všechny pohledy mají formát klasické pohlednice s logem našeho sdružení, z něhož je zřejmé, komu jste nákupem pohlednic pomohli.
Dále děti nabízí, že pro Vás namalují obrázek na přání.Můžete si také vybrat z širokého spektra již nakreslených obrázků. Chcete-li si tyto obrázky nezávazně prohlédnout, kontaktujte prosím Markétu Šulcovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: 731 009 645
Dotazy zodpoví a Vaši objednávku vyřídí Helena Krejčíková: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 777 939 662
Děkujeme
 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru