Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Seminář Očkování odložen

 

Z technický důvodů je odložen sobotní seminář (5.3.) na duben 2011.

O dalším průběhu vás budeme informovat.

Školička jede na výlet

! Pozor - změna termínu:

Ze zdravotních důvodů (onemocněla asistentka) se naše první "školka v přírodě" přesouvá na středu 9.3.2011.
Všem se za případné komplikace omlouváme.

kamarádiVe středu 9.3. pojedeme se školičkou na výlet do Bučovic.
Zveme i ostatní, zda se k nám nechtějí vlastním vozem připojit. V Bučovicích se narodila maličká kůzlátka a selátka a tak bude výlet za mláďátky mít jasný cíl. Také se svezeme na koníku a podíváme se na další zvířátka. V pátek budeme zvířátka malovat :)
Odjezd v 9.00 od "školičky", návrat mezi 13.00 a 13.30 tamtéž.
S sebou:

kromě svačinek je nutné velmi teplé oblečení. Maminky dejte dětem i celou jednu sadu náhradního (včetně kombinézky - promáčet se dá úplně všechno, na to jsme s dětmi experti:).
Nezapomeňte přinést odpovídající autosedačku.

Další informace a také informace pro zájemce "zvenku" na telefonním čísle: 731 009 645 - "školičková teta" Markéta Šulcová.


 

Seminář Očkování

Na sobotu 5.3. nabízíme seminář s diskuzí o očkování a také cvičení Pilates.
Od 15.00 seminář a od 17.00 cvičení. Seminář vede MUDr. Ivana Šetinová a PILATES lektoruje paní Jadranka Kek.
Místo konání: Kavárna NA SKOK.

Zájemci ať se hlásí Mgr. Markétě Šulcové.

Seminář Rakovina bez tabu

korálkování po přednášceV sobotu 19.2. jsme se sešly v komorní sestavě v příjemném prostředí centra Beránek, kde nás hostila paní Jaroslava Beránková. Již na počátku jsme zapředly hovor o činnosti centra Beránek, dozvěděly jsme se něco o problému genetické vady syndromu fragilního x chromosomu. Tento hovor pak plynule přešel do přednášky paní Eleny Tulupové, která se dlouhá léta zabývá výzkumem genetických mechanizmů rakoviny. Celá přednáška nakonec probíhala spíše formou diskuze, protože jsme všechny měly spoustu dotazů, které jsme si občas odpovídaly i vzájemně. Nejdéle jsme se zdržely u vlivu stravování na naše zdraví, různých "babských rad" bylo v zásobě víc než dost. Pozitivní vliv česneku a cibule asi nikoho nepřekvapil. Nebezpečné teflonové nádobí máme doma všichni a tak možná po přednášce některé z nás přehodnotily obsah svých kuchyňských linek a staré teflonové pánve skončily v koši. V plynoucí diskuzi jsme se po setmění pustily do korálkování a potěšily svá srdce výrobou naušnic. Rozešly jsme se až v 19h a myslím, že většina z nás si ani nevšimla, že už je dávno večer.

Michaela Loudínová

 

Výstava prodloužena

Výstava fotografií Petra Vopeláka a Anety Hnykové "DVA POHLEDY", která začala v kavárně NA SKOK vernisáží 27.1. je pro zájem veřejnosti prodloužena do 10.4. Každý je zván k návštěvě a pokud se vám fotografie líbí, jsou na prodej. Více informací na samostatné stránce výstavy.
V jednání je putování výstavy do Votic a později na Karlštejn. Budeme Vás průběžně informovat...

Čokomalování

pozvánka na čokomalování 25.2.2011V pátek 11.2. jsme měli s maminkami naši první čokodílničku.
Maminky i děti se ponořily do čokolády, její vůně a její krásné barvy:)

Malování čokoládou je nejen o tom malování: vlastně při malování neustále mlsáte, ale nezanechá to žádné stopy na linii :)
Obrázky jsou krásné a my už se těšíme na další čokomalování...

Termín další čoko-dílničky:

25.2. od 19.00 hod, Podskalská 29, Praha 2

Přijďte si také udělat radost.
Přihlašte se předem Markétě Šulcové.
Vstupné - tabulka pravé čokolády.

Seminář Rakovina bez TABU

o příčinách, metodách léčení, diagnostiky a prevenci rakoviny

Datum konání: 19.2. sobota od 15:00

Místo konání: bude upřesněno přihlášeným účastníkům

Přihlášení: Markéta Šulcová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." mce_' + path + '\'' + prefix + ':' + addy90859 + '\'>'+addy_text90859+'<\/a>'; //--> , telefon: 731 009 645

Při přihlášení prosím uveďte, zda zůstanete na dílničku a do kolika můžete zůstat.

Přednostní zápis: členové KPZ.

Seminář se koná za spolupráce s Agency for Migration and Adaptation Amiga o.s..


podrobnější info:Semináře a kurzy

Odpoledne plné čokolády - 3. 2. 2011

cokoladovnaNa ukončení prvního pololetí přichystal Zajíček úžasnou odměnu. Strávili jsme odpoledne obklopeni čokoládou.
V muzeu čokolády se nás ujala "paní doktorka" a po podání prvního "hnědého léku" nás uvedla do světa čokolády. Dozvěděli jsme se, odkud se získává, jak se vyrábí a co vše je možné z ní vytvořit.
Dostali jsme se přímo do "dílny", kde děti pomohly svým zaříkadlem vyčarovat báječné pralinky - jen se rozpustily na jazyku. Každý si pak mohl namalovat čokoládou svůj obrázek, nějak se zvěčnit rytím do čokoládové stěny či vymodelovat obrázek z barevné čokolády. Víte, že taková existuje? No ale hlavně se mohlo stále něco
ochutnávat... Bylo to skvělé a všichni jsme si to užili!

Irenka Hoffraiterová

fotogalerie:

A den před tím si užili čokopárty i dobrovolníci sdružení. Od 19.00 do 21.00 jsme měli netradiční schůzku v čokoládovně. A co bylo na programu? Víte, že se už plánují letní tábory?

 

Vernisáž výstavy Dva pohledy

Radek Tomášek a František Zikmund - vernisáž výstavyjako příležitost k velkému setkání. Je mou milou povinností oznámit, že 27. ledna zahájil Zajíček na koni výstavu fotografií autorů Anety Hnykové a Petra Vopeláka.

Vernisáž výstavy, která se konala v kavárně NA SKOK, byla příležitostí k řadě věcí. Především samotné fotografie daly návštěvníkům nahlédnout do života v Bučovicích, kde má Zajíček své pronajaté tábořiště a kde se odehrává většina setkání dětí s koňmi, dětí se Zajíčkem.

Vernisáž dále nabídla svým hostům úžasné vystoupení dua Two Voices - Edity Adlerové a Jany Richterové a v druhé půlce večera pánů Radka Tomáška a Františka Zikmunda.

Zařazení Zajíčka na koni do E NNO

V pátek 14.1. bylo naše občanské sdružení Zajíček na koni zařazeno do Veřejně přístupné databáze „Evidence NNO" (E NNO) na stránkách Portálu veřejné správy ČR.

Tento portál zveřeňuje ověřené a platné informace o NNO a deklaruje se známkou důvěryhodnosti organizace.

Naše o.s. můžete vyhledat na http://www.isnno.cz/EvidenceNNOV10001/DesignPages/SeznamNNO.aspx .
Stačí zadat jméno našeho sdružení.

Čokoláda za vysvědčení

čtvrtek 3.2. 2011, sraz: v 15.30 před hotelem Union - Ostrčilovo náměstí, Praha 2. Odchod v 15.35


- komentovaná prohlídka čokoládového muzea s Dr. ČOKO
- předvedení výroby pralinky s ochutnávkou vyrobené pralinky
- malování čokoládou
- rytí do čokoládové zdi
- zaručené léčení chuti na čokoládu - malování v cukru
- modelování čokoobrázku na jedlý papír

První zajíčkova putovní výstava "DVA POHLEDY"

Zajíček vás zve na svou první putovní výstavu

DVA POHLEDY

koně, děti, lidé a vše ostatní kolem nás
ve fotografiích Anety Hnykové a Petra Vopeláka

27.1.2011 od 19:00, kavárna NA SKOK

Senovážné náměstí 20, Praha 1

jako hosté vystoupí:

Two Voices - Edita Adlerová & Jana Rychterová
Radek Tomášek & František Zikmund

vice →

Přejeme vám krásný a šťastný rok 2011Vánoce u koní byly krásné milé něžně bílé...

Přejeme všem krásný konec roku a mnoho a mnoho štěstí v roce 2011.

Děkujeme všem našim "anonymním" sponzorům, kteří přispěli a nezanechali bližší kontakt.
Pokud by bylo třeba vystavit potvrzení do daní, prosím, obraťte se na mgr. Markétu Šulcovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Změny

Všem na vědomí se dává, že naše webové stránky prochází malou proměnou. Omlouváme se tedy všem za potíže vzniklé s jejich realizací. Doufáme, že nové Zajíčkovy virtuální šaty se budou všem líbit.

Klub přátel zajíčka mění vedení - mail: klub@zajiceknakoni dále funguje, je převedený na Markétu Šulcovou.
Ivanu kontaktujte prosím na jejím soukromém mailu.

Dobrovolníci: přihlášení na dobroweb je přesunuto do  DobrovolnictvíV pátek 17.12. 2010

bude mít Zajíček perný den. KPZ bude mít dílničku s Míšou na Praze 5 (viz Zajíčkoviny), maminky ze školičky budou mít dílničku po školičce na Praze 2 a večer se sejdou dobrovolníci na Vánoční setkání. Přijďte se mezi nás podívat: kontakt na Martina.

Vánoční dílna Zajíčkovy školičky

vánoční vyrábění dětí ze Zajíčkovy školičkyVe středu 8. 12. proběhla první dílnička pro maminky ze Zajíčkovy školičky. Hned po školičce, kdy si maminky pravidelně vyzvedávají dětičky, se prostě nešlo domů a začalo se tvořit... Nejdříve si maminky po vzoru svých dětí zkusily namalovat a nazdobit jmenovky na dárečky ze sádry a pak už mělo naše odpoledne téma: scrabbooking.

A maminky se činily a dá se říci, že vyrábění jmenovek na dárky, roztomilých vánočních přáníček a obalů na sešítky či fotoalba zcela propadly. Nejen proto uděláme ještě do vánoc pokračování a to v pátek 17.12. hned po školičce :)

A proč vlastně dílničky pro maminky ze školičky? Maminky totiž tak hodně obdivovaly práce dětí na školičce, až jsme se rozhodly jim dokázat, že to zvládnou také...Dětem to sice jde lépe...ale .... :)
Aktualitky ze školičky:

10.12. školička není, týden od 13.12. je jako obvykle a poslední setkání bude netradičně v pondělí (pozor tedy na změnu) 20.12.

Na konci této vánoční školičky čeká na maminky vystoupení dětí s vánoční koledou....
fotogalerie:

Mikuláš 2010

MikulášVěřte nevěřte, před časem nám Mikuláš poslal dopis, ať si prý letos pro nadílku dojedeme do Malé Hraštice u Mníšku pod Brdy. Tak jsme se tam dnes se Zajíčkem vydali a jaké nás tam čekalo překvapení! Přivítala nás paní Stanislava Kortánová, majitelka Pekařství a cukrářství Stáňa. V penzionu U kapličky byl pro nás připravený úžasný nedělní oběd (jak jinak než řízky).
Po obědě jsme si postavili perníkový betlém. Celé odpoledne nás provázela hudební skupina s názvem F&T, která zpívala známé i neznámé vánoční koledy, ale i písničky nevánoční.
A když hudba dohrála, zazvonil zvonek ... a ... přišel Mikuláš s čertem a andělem! Děti se začaly usmívat, některým se začaly třást bradičky a Mikuláš k jednomu po druhém, dohromady ke 25ti dětem, promluvil. Protože nikdo přes rok nezlobil tak moc, dostaly všechny děti krásnou nadílku (také dárek od paní Kortánové) a krásné hračky od společností Mikro Trading a.s., Noe s.r.o., Hopík s.r.o. a Dráček.cz. Mikuláš měl s našimi dárci zřejmě nějakou čertovskou dohodu :-)
Děkujeme moc všem a tentokrát nejvíce paní Kortánové a všem z penzionu U kapličky, kdo pomáhali udělat  nejen dětem ale i dospělým tak krásný den. Zdravíme všechny děti z Malé Hraštice, které se také do našeho mikulášského dne zapojily :)
fotogalerie

Dílna s Míšou - keramické betlémy

modelování betlémůDěti ze Zajíčka společně s žáky školy a družiny z Prahy 5  modelovali malé betlémky a vyráběli přáníčka z ručního papíru. Vánoční atmosféra byla podpořena vůní františků a poslechem koled. Několila následujícími záběry se s vámi chceme o tuto atmosféru podělit.
fotogalerie


Mikulášská

pozvánka od 13. hod, Pekařství a cukrářství Stáňa, Malá Hraštice 122
Poslední volné místo (3 osoby) na Zajíčkovu tradiční mikulášskou besídku.
Program:
společný oběd, výroba svíček ze včelího vosku, společně sestavíme veliký Betlém
a pak už přijde Mikuláš se svou družinou

S sebou všichni jednu postavičku do Betléma

Info a přihlášení: Markéta Šulcová

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru