Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

logo-beruskyLetos v létě můžete potkat Zajíčka na koni nejen v Bučovicích na táborech, ale také na hudebním festivalu Sázavafest v Benešově. Ve dnech 2. – 4. srpna budou naši dobrovolníci pomáhat s programem v dětském koutku Minimax, který i letos zajišťuje agentura Berušky. Těšíme se na vás a vaše děti ve výtvarné dílně a na překážkové dráze. Děti si s námi užijí spoustu legrace a rodiče si zatím mohou v klidu vychutnat skvělý hudební zážitek.

iPAD - co to je a jak na něj

Pozvání na představení iPADu - výborného pomocníka  pro rozvoj dětí se speciálními potřebami.

Podrobnosti 

Máme tady poslední pozvání v tomto školním roce na italský večírek. Andrea a Roberto nás tentokrát zvou na grilování. Na jaké pochoutky se můžeme těšit? Udělali bychom pražmu pečenou v solné krustě, pokud neseženeme pražmy, tak jiné mořské ryby... Jistě nějaký salát... A něco sladkého...
Kdy a kde? V úterý 19.6. na zahrádce na Barrandově u Andrey a Roberta.
Přihlášení u Markéty Šulcové

Není email jako email. Tento je krásný a proto jej dáváme sem do aktualit pro všechny...

Dobrý den Markeet!
Tak jsme všechno zvládli v pohodě a k velké spokojenosti tatínka, za což patří velký dík Vám i Verunce. Byl opravdu nesmírně nadšený - a to až do té míry, že cestou zpátky říkal, že by se rád ještě někdy vrátil a znovu jezdil. Verunka ho vzala na 3/4 hodinovou procházku přírodou, což jsme nečekali ani my, natož on. Bylo to opravdu super!!! Posílám foto šťastného 86 letého pána, kterému se dnes splnil jeho sen :-) 
Alena Veselá

Dědeček jezdil na Johnym 

Na červencovém turnusu letních integračních táborů jsou ještě volná místa. Zájemci mohou kontaktovat slečnu Janu Palackou.

LIT2012

2. – 3. 6. 2012 proběhl v Bučovicích víkend s koníky ve znamení berušek. Děti získávaly puntíky na berušky a broučky, vyráběly obrázky s koníky a přírodninami, malovaly kamínky (někteří i veliké kameny!) do podoby zvířat, věcí i různých abstrakcí, lovily berušky po lese, mazlily se s králíčkem a morčaty, hladily Koblížka...ale nejlepší byli, jak jinak, naši milí koníci - malí i ti největší!

Děkuji všem dobrovolníkům, nedobrovolníkům i skvělým rodičům, kteří přikládají obě ruce k dílu a práce se nebojí. Jen tak se dílo podaří!

 06-2012

fotogalerie

Vzpomínáte na milý večírek u česko-italské dvojice Andrey a Roberta? Receptíky na ty báječné pochoutky, co jsme ochutnaly, si můžete stáhnout zde :-) Společně se můžeme těšit na další vaření. Zatím je v plánu na 19.6. Informace brzy přijdou emailem....

Dne 15.5. měli dobrovolníci ze Zajíčku supervizi pod vedením lektorky Hany Ondruškové. Hlavním tématem bylo řešení krizových situací a s tím související komunikace, jak mezi dobrovolníky, tak i s klienty. Supervize všem přinesla mnoho poznatků a díky paní Ondruškové jsme se opět přiučili něčemu užitečnému, co je možné v běžném životě použít, při řešení nejrůznějších situací.
Supervize se skvěle vydařila, díky skvělé náladě a hlavně díky schopnosti paní Ondruškové urdžet si pozornost lidí. Takže se všichni účastníci těší na příští rok na další supervizi.

Martin Splavec

2.– 3. 6. 2012 V BUČOVICÍCH U VOTIC

Milé děti,pojeďte s námi za kamarády koníky! Už se na vás těší!
Projedeme se na koních a zacvičíme si na nich, zazpíváme si, něco pěkného si vyrobíme.
Tento víkend si budeme hrát na berušky. Tak se těšte! Beruščí a broučí masky vítány!

Akce je určena pro děti s doprovodem.

Přihlášky (na 1 či oba dny) a informace u Jitky Nehasilové nebo na telefonu 605 014 765.

Cena: rodiny s handicapy zdarma, ostatní 200 Kč/dítě/den.

Ubytování: stan vlastní (možno domluvit půjčení) nebo v boxech-chatkách, nutno mít spacák, jídlo na celý víkend (k dispozici varná konvice, mikrovlnná trouba a ohniště s roštem). Pitný režim zajištěn.

Změna programu vyhrazena.

Na začátku května byl pro Zajíčka přichystán opravdový gurmánský zažitek. Pravý Ital Roberto připravil pro Zajíčkovy dobrovolníky velmi příjemnou večeři v italském stylu. Podávalo se : caprese, cizrna na cibuli a papriky nadívané tuňákovou nádivkou s brokolicí na citrónu. Na závěr přišla ještě sladká tečka báječného dezertu, jehož název mi unikl. Večeře byla velmi příjemná nejen díky báječnému jídlu, ale i díky milé společnosti Roberta a jeho ženy Andrey, která pro nás vše zařídila. Krásné jarní počasí a kouzlo Itálie, která na nás dýchla, v nás všech zanechala dlouhotrvající příjemný pocit. Co dodat? Snad jen provolávat: opakovat, opakovat!!!

Děkujeme Roberte a Andreo.
Za všechny zúčastněné Helena Krejčíková

19. a 20. 5. 2012 V BUČOVICÍCH u Votic
Jeden za všechny, všichni za jednoho!

v sobotu i v neděli zahájení v 9:30 hodin

Hrdinou se člověk stává především ve svém srdci. Každý z nás jím může být, přijeďte se přesvědčit! Třetí květnový víkend ve znamení jízd na koni a doprovodného programu včetně arteterapie a spousty legrace!

Nezapomeňte helmy, vybavení do každého počasí – včetně holinek a pláštenky, stan (po individuální dohodě možnost zapůjčení), spacáky a karimatky, něco na oheň či do mikrovlnné trouby (vlastní občerstvení na celý víkend), hrneček na
nealko (k dispozici rychlovarná konvice a hrnec s čajem) a dobrou náladu!
Akce je určena pro děti s doprovodem a je potřeba se na ni přihlásit a to jak na jeden ze dvou dnů nebo na celý víkend u paní Zuzany Rauchové.
Cena: Rodiny s dětmi s handicapy – zdarma, ostatní 200Kč/dítě/den.

Kveten

Zajíček má svou DMS (dárcovskou sms) – přispějte, prosím!

 

Nejjednodušší způsob, jak nás můžete finančně podpořit, je nyní pomocí DMS. Je to rychlé a maximálně snadné: Stačí, když ze svého mobilu odešlete SMS ve tvaru DMS ZAJICEKDETEM na číslo 87 777. A na co konkrétně budou Vaše peníze využity? Na Zajíčkův projekt Terapeutické jízdy na koních pro handicapované děti.
Cena DMS je 30 Kč, Zajíček z této částky získá 27 Kč. Rozdíl oněch 3 Kč není jakkoliv komerčně využit, pokrývá pouze náklady telefonních operátorů, technického providera a zajištění služby ze strany garanta této služby a našeho dobrého partnera, díky němuž jsme si DMS mohli zřídit – občanského sdružení Fórum dárců.
Budeme Vám vděčni za každý takový finanční dárek, poslaný pomocí sms! Každou DMS napomůžete tomu, aby další dítě mohlo absolvovat velmi krásný a hodnotný zážitek: terapeutickou jízdu na koni.

V rámci vzájemné spolupráce a sympatií mezi neziskovými organizacemi jsme byli pozváni, abychom se zúčastnili Běhu pro Světlušku. Sportovní zástupci Zajíčka na koni :-) běželi ve středu 25. května svůj tří anebo pěti kilometrový běh v Praze ve Stromovce za Světlušku a za Zajíčka.
 
Akce se velmi povedla a vy se zde můžete podívat na fotografie: http://regiony.impuls.cz/galerie/beh-svetluska.html

V Bučovicích na statku bydlí skřítek. Ten skřítek byl velice smutný, protože se mu zatoulalo jméno. Nemohl ho dlouho najít, a tak začal zlobit. Proto se mu začalo říkat Naschválníček. Naštěstí za ním na statek přijely tuto sobotu děti. Některé se vydaly na vyjížďku na koních a po cestě se pořádně rozhlížely, zdali by snad skřítkovo jméno nenašly. Ostatní mu zatím vymalovali a postavili vlastní domečky, aby se měl kam schovat, kdyby přišel déšť. Když se všichni vystřídali na koních, rozdělali jsme si oheň, opékali buřty a posilnili jsme se na odpoledne. To jsme se vydali společně na procházku do lesa prohlédnout si místa, kde děti zahlédly kousky skřítkova jména. Cestou jsme sbírali přírodniny, aby děti mohli skřítkovi vyrobit kamarády. Nakonec se nám podařilo najít a poskládat i skřítkovo jméno. Po návratu do tábora jsme tedy vyrobili skřítky a vrátili jméno našemu Vítkovi Bučovníčkovi.

dubnový den v sedle fotogalerie

Aprílový den v sedle

21. 4. 2012 V BUČOVICÍCH u Votic
příjezd na statek od 9:30 hodin, v 10 hodin první vyjížďka

Aprílové šprýmování skřítka Naschválníčka

Co všechno se může stát, když začne zlobit skřítek? To se dozvíte třetí aprílovou sobotu, která bude nejen ve znamení
jízd na koni, ale také arteterapie, muzikoterapie, opékání vuřtů a spousty legrace!

Nezapomeňte helmy, vybavení do každého počasí – včetně holinek a pláštěnky, něco na oheň či do mikrovlnné
trouby (občerstvení na celý den), hrneček na nealko (k dispozici rychlovarná konvice a hrnec s čajem) a dobrou náladu!

Akce je určena pro děti s doprovodem a je potřeba se na ni přihlásit u paní Zuzany Rauchové

Cena:  Rodiny s dětmi s handicapy – zdarma, ostatní 200Kč/dítě.

aprílové šprýmování

 

EGAP a.s. Začalo jaro a my jsme ho přijeli uvítat do Bučovic. Na březnovém Dnu v sedle se sešlo skoro 25 dětí. Hned na začátku dne nás uvítal ten nejmenší z nejmenších koní - nový minikoník Koblížek. Jen pro představu těch, kteří tam s námi nebyli: je velký asi jako větší pes :-). Dopoledne se děti povozily na koních a odpoledne jsme vyráběli moranu čili smrtku, kterou jsme pak šli hodit do potoka. Morana byla velká, strašidelná a zubatá a myslím, že jsme pro letošek zimu vážně zahnali, protože nám morana odplula po potoce velmi rychle a snadno.

Děkujeme všem za krásný víkend. Zajíček si to moc užil, koně byli také spokojení, tak doufáme, že se to líbilo i vám dětem a vašim rodičům. Děkujeme společnosti EGAP, která podpořila tento víkend, dále pak společnostem: L’Oréal, ADASTRA, ZCH ADVOKÁTI. a děkujeme samozřejmě dobrovolníkům a Stáji Artuš.

Jarní víkend v BučovicíchJarní víkend v Bučovicích 

fotogalerie 

Tuto neděli proběhl v Bučovicích první z letošních dnů pro dobrovolníky. K dobré náladě přispělo nejen slunečné počasí, ale i dobře naladění koně a především dobrovolníci. Při společném posezení jsme si připomněli všechny důležité věci, které je třeba znát a ovládat při práci s koňmi a s klienty. Pak jsme nabyté vědomosti procvičili v praxi a ti z nás, kterým to čas dovolil, vyjeli na závěr na projížďku. Domů jsme si odváželi opálené tváře, dobrý pocit z příjemně stráveného dne a spoustu nadšení do práce v nové sezóně. 

Polohování zahájení - přednáška
Toto je kůň, Helčo v kruhu - cvičme v rytme

       

fotogalerie 

Ve středu 21. března proběhla další z našich pravidelných dílniček. Tvorbychtivých zájemců se sešlo opravdu hodně, a jelikož jaro už vystrčilo růžky, odpoledne se neslo v jarní a velikonoční náladě. Ustolečků se postupně hromadila vesele nazdobená vajíčka a obrázky s motivy probouzející se přírody. V duchu jsme poděkovali paní zimě a všechni se těšíme na nadcházející slunečné dny.
 
Velikonoční dílnička 
fotogalerie 
 
Zveme Vás všechny k televizním obrazovkám. A to v neděli 1.dubna v 11.25 na ČT2 k pořadu Chcete mě? Bude tam reportáž o Zajíčkovi a to jak z tábořiště v Bučovicích, tak z Café Louvre.

Zajíčkovo loučení se zimou

Zveme vás na Březnový den v sedle. Na statku Stáje Artuš v Bučovicích u Votic se sejdeme v sobotu 24.3. 2012. Nejdříve se všichni projedeme na konících a potom společně vytvoříme Moranu, kterou nakonec hodíme do vody a přivítáme tím JARO. Sobota je určena všem dětem s doprovodem. Vstupé je dobrovolné a bude použito na nákup krmiva pro koníky!

Informace a přihlášení (není možné přijet bez přihlášení): Mgr. Helena Krejčíková

(Změna programu, hlavně kvůli počasí, vyhrazena!)

Kde? Stáj Artuš, Bučovice 19, Bučovice u Votic

Kdy? 24.března 2012 v 9.30h cca do 14:00-15.00h

Březnový den v sedle

 

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru