Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Rodičovské skupiny

Spřátelená organizace nám nabízí následující službu:

Rodičovské skupiny (připojení):

Kdy: od března 2020, setkání o délce 120 minut probíhá 1x za 2 týdny. 
Kde: v prostorách neziskové organizace Alfa Human Service, Na Vrcholu 25, 130 00 Praha 3, parkování možné 
Jak: pravidelná setkávání skupiny 5-10 rodičů pod vedením Mgr. Marty Dobiášové a Mgr. Blanky Švehlové. Před vstupem do skupiny probíhá vždy individuální setkání zájemců s terapeuty pro oboustranné vyjasnění očekávání a možností skupiny. 
Cena: 100 Kč/setkání (cena by neměla být překážkou účasti - možno individuálně dojednat)

 V případě jakýchkoliv dotazů se, prosím, obracejte na:
Mgr. Marta Dobiášová
774 373 223
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

S KPZ v divadle

V sobotu 11.1. jsme vyrazili s KPZ a se Zajíčkem do divadla. Muzikál Saxana je povedeně udělaný - plný písniček a kouzel. To ocenily nejen děti, ale i naši odrostlejší klienti. "Hele, ta hlava na tom stolku doopravdy mluví!"  A že to byl klasický nemocniční stolek, do nějž by se člověk nevešel? A že si jej posílaly Saxana s čekatelkou Kolumba po pokoji? "Jak to bylo udělané?" 
Nu ani my to nevíme...A dárek na konec - poslední písničku přišla zazpívat sama Petra Černocká...
Michal s Evičkou se vyfotili s herci a my ostatní se Saxanou na plakátu smile

Těšíme se na další akci KPZ a Zajíčka.
Už zase můžete obnovovat své členství KPZ pro rok 2020 a nebo se přihlásit na našich stránkách...

Z KáPéZetka Markeet

Akce KPZ - Divadlo Studio DVA - Saxanafotogalerie

Novoroční diskotéka v Café AdAstra

Coca-Cola HBC Česko a SlovenskoV neděli 12. ledna jsme opět, slovy mladých, zapařili smile v kavárně AdAstra na naší oblíbené diskotéce! Bylo to moc prima, byla spousta tanečníků, bezva hudba a skvělá nálada. Moc a moc děkujeme nejvíce ze všeho dýdžejovi Jirkovi a naší skvělé Hance!!! Bez nich by to nešlo! Dále moc díky Café AdAstra za poskytování prostor, moc děkujeme také obsluze, která naše tanečníky pokaždé občerství smile a v neposlední řadě společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko za sponzorský dar v podobě nápojů. Těšíme se na březnovou diskotéku, která bude 22. března. 

Ze Zajíčku Helena Krejčíková

fotogalerie

Lednová diskotéka v Café AdAstra 12. 1. 2020

 

Vánoční schůzka kavarníků 17. 12. 2019

Naši kavárníci nechodí do kavárny jen do práce, ale i za zábavou. Letos v kavárně například zdobili perníčky, respektive - mnoho perníčků smile K vánočním akcím patří i vánoční večírek, kde se nás sešlo opravdu hodně. Dárky, pohoštění, cukroví, stromeček, dobrá nálada to všechno tam bylo s námi. 

 Těšíme se na vás v novém roce 2020, od 2.1. jsme tu opět pro vás. Alice Vernerová a Markéta Šulcová

fotogalerie

 Vánoční schůzka kavárníků 17. 12. 2019

 

Zdobení perníčků

Ve středu 11.12. jsme měli v kavárně krásné odpoledne. Zaměstanci české spořitelny přišly zdobit perníčky s našimi kavarniky...a že to bavilo opravdu všechny, je uvidíte nejen z fotek, ale i kdyz k nám přijdete třeba na výborné pernickove latté...

Zdobení perníčků v Café AdAstra
 

Vánoční prodej

Začal advent, a s ním se pojí i duchovní rozjímání. Navštivte tuto neděli, 8. 12. 2019, jeden z pražských kostelů, kde budou dobrovolníci Zajíčka na koni prodávat po mši svaté převážně výrobky handicapovaných klientů Zajíčka na koni. Jsou to kostely:  Panny Marie Sněžné, svatého Václava či svaté Ludmily. Zúčastníte se tak mše svaté, uděláte si radost hezkou věcí, kterou můžete i darovat dále, a podpoříte dobrou věc. Výtěžek z prodeje jde přímo na pobyty,letní a zimní,  pro handicapované děti, organizované Zajíčkem na koni. Děkujeme Vám za všechny klienty. Zajíček na koni.

Vánoční prodej výrobků našich klientů
Vánoční prodej výrobků našich klientůVánoční prodej výrobků našich klientů

 

Zajíčkova mikulášská v Malé Hraštici

Po roce jsme se opět sešli v Malé Hraštici na tradiční Zajíčkovu mikulášskou. 
Mnoho z účastníků jezdí již leta, někdo byl zcela poprvé. Všem se slavnostní oběd, kouzlení i příchod Mikuláše líbil. Totiž mezi obědem a příchodem Mikuláše jsme dostali od paní Kortánové krásné překvapení - přišel za námi kouzelník. Dlužno poznamenat, že kouzlil moc dobře a bez oka mrknutí uměl zapojit do svého programu i naše děti, které mají vážnější handicap. To bylo na tom asi to nejkouzelnější. Velký dík!
Děkujeme zlaté paní Kortánové za tak krásný den, za vše, co pro nás již přes deset let dělá a přejeme jí ještě jednou ke krásnému životnímu jubileu (předali jsme samozřejmě malý dáreček:) vše nejlepší a hlavně pevné zdraví.
Bylo to překrásné adventní naladění.
V roli čertů se představili nejen kluci, co je dělají každý rok, ale i jeden náš handicapovaný kavárník z Café AdAstra - Pepa. A musím říct, že tak šťastného a kouzelného čerta jsem už dlouho neviděla...
Markéta

Fotogalerie

Mikuláš Malá Hraštice 2019

 

CHARITATIVNÍ PEČENÍ

„Chápeme, jak obtížné je pro hendikepované lidi sehnat práci, přitom každý z nás se rád cítí užitečný. Kavárníci potřebují během své směny asistenta a i ten potřebuje svůj plat, provoz kavárny je proto nákladnější a bez další podpory by mohla dlouhodobě fungovat jen obtížně,“ dodává Kateřina Jarošová, koordinátorka dobrovolnických aktivit společnosti Provident. A tak se 18 zaměstnanců centrály Providentu pustilo do pečení sladkých i slaných dobrot pro své kolegy. Ti si je pak mohli nakoupit a dobrovolnou částkou přispět kavárně. Do kasičky se díky stovce zaměstnanců vybralo 18 070 Kč. Společnost Provident pak sbírku dorovnala částkou 15 000 Kč. Celkem tedy na účet Zajíčka na koni putuje 33 070 Kč

Fotogalerie

Charitativní pečení Provident 2019Charitativní pečení Provident 2019
Charitativní pečení Provident 2019
 

Pečení perníčků

Včera, poslední listopadové pondělí, jsme byli opět kreativní smile Pekli a zdobili jsme perníčky a jedli přitom syrečky smile To je již taková naše Zajíčkova tradice. 
Část krásně nazdobených perníčků si sebou klienti rovnou odnesli domů, část máme připravenou na prodej do kostelů a na trhy. 

Byl to hezký, milý večer. Děkujeme Terezce, Adamovi, Michalovi, Zuzce za velké množství krásně nazdobených perníčků. Děkujeme Fandovi za jeho jeden krásný perníčkový stromeček, děkujeme Bětce za asistenci a za perníčkování.

Pečení perníčků 11/2019

 

VI. seznamovací diskotéka

V neděli 24.11. se v kavárně Café AdAstra zase pořádně řádilo!!  V pořadí již šestá Seznamovací diskotéka měla hojnou účast, báječně připravenou taneční hudbu, spoustu energie ze stran tanečníků, občerstvení od společnosti CoCa-Cola HBC, veselého dýdžeje i obsluhu za barem - no prostě mejdan, jak má být smile

Moc děkujeme kavárně Café AdAstra, že nám poskytuje prostor pro naše diskotéky, děkujeme společnosti CoCa - Cola HBC za pravidelný přísun tekutin smile děkujeme moc a moc Dýdžejovi Jirkovi a hlavní ženě našich seznamovacích tanečních zábav  - Hance Okálové. 

Zde je odkaz na fotogalerii, bohužel fotky nejsou příliš kvalitní, příště se polepšíme. Pokud má někdo lepší, prosím o zaslání. Za všechny tanečníky a tanečnice Helena Krejčíková

 

Sbírka potravin

Česká Federace Potravinových Bank, z.s.V sobotu 23.11. proběhla Sbírka potravin, které se samozřejmě zúčastnil i Zajíček na koni. Byli jsme konkrétně v Bille Freyova. Nakupující lidé byli velmi vstřícní a štědří. Odváželi jsme pro naše klienty přes čtyřicet banánových krabic plných trvanlivých potravin!!!

Velmi děkujeme organizátorovi - České federaci potravinových bank, dále děkujeme dobrovolníkům, kteří se sbírky zúčastnili, posíláme také velké poděkování do Billy Freyova a především děkujeme všem lidem, kteří přispěli svým nákupem tam, kde je potřeba!

Fotogalerie

Potravinová sbírka 11/2019

 

Bazárek

První listopadovou neděli proběhl námi tolik oblíbený Bazárek smile Spousta lidí oblečení darovala, spousta lidí si oblečení koupila a klienti projektu Pomoc sociálně slabým si mohli velkou část oblečení vzít zdarma. Všichni snad tedy byli spokojeni smile Výtěžek 28 662,- Kč je úžasný a bude putovat na projekt Kavárna - zaměstnání pro lidi s handicapem. Velké díky za akci patří Alici, Helče, Marcele, Mileně, Pavle, Martině, Kačce, které od ranního kuropění vše chystaly..... všem, kdo jste přišli nakoupit děkujeme a všem co darovali ještě víc.

Ze Zajíčka Lenka Bejčková

Bazárek v Café AdAstra 11/2019

Bazárek v Café AdAstra 11/2019

 

Disko v říjnu

Coca-Cola HBCV říjnu jsme navázali na naší tradici kavárenských diskoték. Mladí tanečníci byli natěšení na své písničky a tance a na spoustu zábavy. Došlo samozřejmě i na mašinku - na fotce smile Moc jsme si to společně užili a těšíme se na příště 24. listopadu!  Děkujeme moc Hance Okálové a dýdžejovi Jirkovi!! Děkujeme společnosti CoCa-Cola HBC za občerstvení!

Fotogalerie

Říjnová diskotéka v Café AdAstra

 

Jedna opožděná aktualitka smile

- poslední srpnový týden proběhl v Jezdecké akademii Bleu de Ciel druhý příměstský jezdecký pobyt, kterého se zúčastnily i děti ze Zajíčkova projektu Pomoc sociálně slabým. Děti měly krásné počasí, báječné koně, tréninky i vyjížďky - všichni jezdci si to moc užili a my děkujeme Jezdecké stáji za báječný týden a děkujeme Ježíškům za to, že tam děti mohly být smile

Fotogalerie

Příměstskýy pobyt 08/2019

 

Bazárek v Café AdAstra

Neděle 3. 11. 2019 12:00 - 17:00

Bazárek 3. 11. 2019

 

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru