Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

I. turnus Zimních pobytů

Minulý víkend jsme se vrátili z prvního turnusu zimního pobytu. Pobyt to byl jako vždy se vším všudy: krásné počasí střídal sníh, déšť a vítr.  Lyžovat, sáňkovat nebo běžkovat se naštěstí dalo po celou dobu. Po večerech se vyrábělo, došlo i na tradiční palačinky a návštěvu cukrárny. Zvládli jsme i společný snowtubing a hlavně společné foto smile Moc děkujeme všem, kteří se podílejí na podpoře našich zimních pobytů. Děkujeme dárcům Ježíška za děti, které s námi mohly jet.

Fotogalerie

Zimní pobyty 2022

 

Ohlédnutí za mořem

Podzim už se hlásí zcela naplno a my vzpomínáme na pobyt u moře. V září jsme vyrazili se Zajíčky k moři do naší oblíbené Rosoliny mare do Itálie. Pobytu se účastnilo 12 dětí.
Jsme moc rádi, že to vyšlo a doufáme, že se pobyt podaří i v roce 2022. Děkujeme všem Ježíškům, kteří dětem pobyt umožnili. A děkujeme paní Daně Javůrkové, nejlepší delegátce na světě smile
Pro pobavení všech: cestou do Itálie se nám rozbily boční dveře od auta a nešly zavřít. Jediný způsob byl - přivřít, přidržet a přirazit zadky našich vedoucích smile Pak se nasoukat přes přední sedačky do auta smile Takže bylo na 16ti hodinové cestě (než se 9 lidí shodne na pauzu na WC, tak je lepší dělat hodně pauz....) opravdu o zábavu postaráno...

Rosolina mare 2021

 

Charitativní bazárek 17. 10. 2021

charitativni bazarek 17 10 2021

 

Letní pobyty 2021

Vrátili jsme se z drsného a zároveň báječného kraje Šluknovského výběžku, kde jsme strávili dva čtyřdenní turnusy letních pobytů s rodinami s dětmi s handicapy. Spali jsme pod stany, jedli v polní jídelně, za deště zpívali a malovali. Na naše koňské terapie naštěstí každý den vysvitlo sluníčko, jen jeden den skupina odvážných jezdců chytila sprchu. V noci jsme se tulili do spacáků a ráno čekali na teplou kávu a čaj. Byli jsme prostě báječná loupežnická banda pod vedením Lotranda a Zubejdy - tedy naší celotáborové hry. Byl to krásný pobyt, i přes svá úskalí, a my děkujeme všem sponzorům, všem dárcům Ježíška za podporu našich pobytů, za všechny děti. Děkujeme za hmotné dary, především potravinové bance v Praze a ve Šluknově. Děkujeme dobrovolníkům a samozřejmě koním. 

Doplněna fotogalerie

Zajíček na koni a jeho loupežníci

Letní pobyty Zajíčka na koni 2021

Sponzoři Letních pobytů 2021

 

Školení Českého červeného kříže

Včera proběhlo školení dobrovolníků a zaměstnanců Zajíčka na koni, o.p.s. Jednalo se o školení Českého červeného kříže - První pomoc u dětí.

Takže jsme se báječně proškolili, snad jsme připraveni tedy pomoc nejen dětem na pobytech, jízdách na koních, ale i třeba dospělému na ulici. Ale hlavně - snad to nebude nikdy potřeba!!!

Děkujeme ČČK, jmenovitě panu školiteli za hezký přístup k naší netradiční skupince smile a Zajíčku za úhradu školení.

Školení ČČK

 

Piknik u koní

V měsíci červnu proběhlo na loukách u koní milé setkání rodin Zajíčka na koni. Děti si zazpívaly, povozily se na koních, my jsme si popovídali jak s dětmi, tak s jejich rodiči. Všichni byli rádi, že se po dlouhé době můžeme zase normálně setkat. Děti, které nechodí na pravidelné terapie, byly moc šťastné za svezení na konících. Zároveň jsme udělali pár fotografií pro naše sponzory. Krátce po setkání mnozí ještě zůstali, protože jim začali jejich pravidelné terapie na koních.

Všem děkujeme - koním a jejich majitelce Verče, dětem a rodičům za milou atmosféru, dobrovolníkům za pomoc.

Ze Zajíčku Helena Krejčíková

Fotogalerie

Piknik u koní
Piknik u koníPiknik u koní

 

Narozeniny Black

Minulý týden, přesně v den našich terapií pro handicapované děti, měl náš nejvěrnější a zároveň nejstarší koník Black své 25. narozeniny. Dostal báječný dort plný pamlsků a k tomu úsměvy a pohlazení od dětí. Blacku - tak ještě jednou "VŠECHNO NEJLEPŠÍ!! A DĚKUJEME TI ZA VĚRNÉ SLUŽBY!!"

 Narozeniny Black

 

Oslava narozenin Dejvického krámku Marama

Týdenní oslava narozenin Dejvického krámku Marama, která se vedla v duchu pomoci sociálně slabým klientům Zajíčka na koni, byla neuvěřitelně štědrá! Diky majitelkám obchodu se vybralo za týden do kasičky 4621,- kč, na Zajíčkův účet přišlo 3380,- kč, zákazníci při svých nákupech naplnily dva koše potravin pro klienty Zajíčka. Velmi štědří byli dodavatelé - partneři obchodu Marama, kteří ze svého dali velké množství potravin. A především majitelky obchodu z každého nákupu během týden odvedly pro Zajíčka 8,- kč. Výsledná částka z tohoto je 20 269,-  kč!!
Děkujeme zákazníkům a dodavatelům Maramy a děkujeme celé společnosti Marama, slečnám prodavačkám a samozřejmě majitelkám, Káče a Zuzce, za jejich velkou podporu, finance a také čas nám věnovaný smile

Potraviny a finance budou rozděleny klientům v rámci projektu Pomoc sociálně slabým rodinám.

Marama

 

Marama slaví narozeniny

Dejvický obchod s farmářskými potravinami Marama, který Zajíčka na koni dlouhodobě podporuje, slaví narozeniny. Při té příležitosti má pro Zajíčka dárek! 8 let života Maramy, 8 dní podpory našich klientů. Připojte se a přijďte si do obchodu nakoupit!! Dejvická 26 :-)

Prosíme o pomoc pro jednu z našich rodin

Rodina s pěti dětmi, čtyři z nich handicapované, utrpěla další těžkou životní ránu - vyhořelo jim celé patro domu.

Prosíme o pomoc v podobě zánovního nábytku: dětské postele, židle, pracovní stoly, .....v podstatě všeho. Shořely dětské pokoje, koupelna, chodba. 

Moc prosíme případně o čistící prostředky. 

Pokud byste měli nějaký nábytek, který byste mohli věnovat, kontaktujte, prosíme, rovnou maminku dětí: paní Bervidová 774244557. 
Pokud byste chtěli věnovat čistící prostředky, prosíme o donesení do kavárny: Café AdAstra, Podskalská 8, Praha 2, 128 00, v čase mezi 10.00h - 18.00h.

Děkujeme

Prosíme o pomoc pro jednu z našich rodin

Prosíme o pomoc pro jednu z našich rodin

Ježíšek 2020

Děkujeme všem dárcům za všechny hmotné i finanční dary pro děti. Dárky byly 17. 12. zabaleny a do 22. 12. předány, poslány či dovezeny rodinám, a tak se mohly děti pod stromečkem radovat.  Zde naleznete fotografie dětí s dárky. Fotografie se budou ještě postupně přidávat.

Vážíme si vaší pomoci, vážíme si nesmírně toho, že v tak nelehké době mocně pomáháte těm, kteří to velmi potřebují. Děkujeme vám.
Ježíškovy pomocnice ze Zajíčka na koni.

Balení dárků pro děti

Zabalené dárečky

 

 

Sbírka Provident

Provident

Náš dlouholetý donátor společnost Provident se letos stala pro děti ze sociálně slabých rodin skutečným Ježíškem. Díky paní Kateřině Jarošové ze společnosti Provident, která vyhlásila sbírku mezi kolegy a díky vedení společnost, které zdvojnásobilo  vybranou částku, jsme tak na konkrétní dárky pro děti a jejich další potřeby získali neuvěřitelných 82 772,- kč!!! Za tuto sumu jsme pořídili krásné dárky, o které si děti napsaly Ježíškovi, uhradili jsme terapeutické jízdy na koních pro dvě nejpotřebnější nemocné holčičky, a také odlehčovací pobyt pro chlapce s těžkým autismem a jeho rodinu. Holčička s nemocným srdíčkem získá notebook na výuku a  mnoho dalšího. Děkujeme celé společnosti Provident a jejím zaměstnancům.

Ježíšek sbírka Provident

 


 

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru