Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem,  kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

SAS - poskytujeme sociálně aktivizační služby

K dispozici jsme vám na adrese: Záhřebská 539/15, 120 00 Praha – Vinohrady, vchod do kanceláře z ulice Belgická 11
Ambulantně: Úterý: 8:00 – 12:00 a čtvrtek 8:00 - 12:00 hod
Terénně: Po - Pá 8:00 - 12:00 hod
Tel.: 774 402 474
Email: sas@zajiceknakoni.cz

Aktuality

Děkujeme Ježíšku!

Náš projekt Ježíškem po celý rok vyvrcholil před koncem roku vánočním Ježíškem. Díky velkému množství dárců, našich Ježíšků, jsme mohli obdarovat děti ze sociálně slabého prostředí, dát jim pod stromeček, co si přály a co by jim jejich rodiče či opatrovníci nemohli nikdy splnit. 

Děti měly krásné Vánoce, těšily se ze svých dárků. Jejich fotografie naleznete v sekci fotogalerie.

Děkujeme všem příznivcům tohoto projektu,  společnostem Keboola,  ProvidentResulta za jejich podporu, všem individuálním dárcům hmotných darů a finančním přispěvatelům.

Děkujeme ježíšku!

 

Ježíšek je na vrcholu svého úsilí

Naše Ježíškovo pomocnice se činí o 106. Kdo toto nezažil, nedokáže si to představit. Plný byt naší kolegyňky a plná pravá strana naší kavárničky AdAstra balíčků, dárků, tašek, bedýnek a beden.... Nic se nesmí ztratit, každý dáreček musí včas dorazit za svým dítětem. Milí a hodní Ježíškové posílají dárky, nosí dárky, usmívají se a nabíjí nás novou energií na rok 2023. Ale i přes tuto nabíječku si určitě naše super holky Helenka, Martinka a Naděnka moc rády o Vánocích odpočinou. Nyní se totiž opravdu nezastaví...

jezisek 2022Ježíšek 2022

 

XII. Diskotéka v Café AdAstra

Tak konečně jsme zase měli dlouho očekávanou diskotéku! Za pochmurného, mlhavého a chladného počasí to v naší kavárně vřelo!! Tanečníci tančili jak společně, tak ploužáky ve dvojicích, tak měl každý svou chvilku slávy, když převáděli v kruhu ostatním své taneční kreace. Je vidět, že často trénují, protože tance to byly krásné a hlavně opravdové, od srdce:-). Moc děkujeme naší diskotékové partě za uspořádání této skvělé taneční akce, děkujeme kavárně AdAstra za možnost prostor a těšíme se v únoru naviděnou!!

Diskotéka listopad 2022

 

Se Zajíčkem u moře

O víkendu jsme uzavřeli naše letní pobyty návratem poutníků až z daleké Itálie. Rodiny s dětmi s handicapy a rodiny s dětmi ze sociálně slabého prostředí si minulý týden užily slunce a moře v Rosolina Mare v Itálii.

Průběžné zprávy o tamních radostech jsme podávali na našem facebooku.

Děti i jejich rodiče si užili moře, někteří z nich poprvé v životě, dostatku sluníčka, prázdninových zmrzlin, mořských pochoutek, výletů, ale i povídání, zpívání - byli jsme fajn parta. Maminkám děkujeme za jejich odvahu, že seberou síly a s dětmi jedou, víme, že je to náročné. Děkujeme mnohokrát paní ředitelce Markétě Šulcové za čas a energii, které tomu věnuje, děkujeme mnohokrát sponzorům a hlavně také Ježíškům, bez kterých by děti nemohly jet.

Se Zajíčkem u moře 

 

Letní pobyty 2022

V neděli  7. srpna se již všichni klienti, dobrovolníci, koně a jiná zvířata vrátili z Lobendavy, kde jsme všichni společně byli na letních pobytech pro děti s handicapy. Tentokrát nám, oproti minulému roku, přálo počasí, sluníčko hřálo až na výjimky po celou dobu. Dopoledne klienti trávili čas na terapiích: koně, hudba, vyrábění, sport - prostě vše, co nás baví. Odpoledne se pak  nesla v duchu celotáborové hry Tři oříšky pro Popelku. Vedle veselých divadelních scének hraných našimi dobrovolníky se děti mohly bavit luštěním úkolů, zdoláváním překážek na cestě za závěrečným pokladem a zároveň za krásným koncem pohádky, nasazením střevíčku Popelce. V pozdních odpoledních hodinách a po večerech bylo také o zábavu postaráno - koupání v tamním lomu, povídání s maminkami, diskotéka, bojovka, zpívání s kytarou - prostě na nudu nebyl čas. Vrcholem byla pak opravdu strašidelná bojovka, připravená našimi malými dobrovolníky - určená pro handicapované klienty a pro maminky. Báli jsme se všichni stejně smile
Děkujeme úplně všem, kteří se podíleli na podpoře pobytů, těm, kteří je realizovali a už teď se těšíme na příští rok!!!

Letní pobyty 2022

 

Příměstská jezdecká soustředění

Naše spřátelená stáj Bleu de Ciel, která pro nás už léta dělá terapie jízdou na koni pořádá příměstské pobyty. Kdo by se chtěl z našich stálých klientů na pobyt přihlásit a měl by problém s penězi, ať nás kontaktuje!

Jezdecké soustředění

 

XI. Seznamovací diskotéka v Café AdAstra

V neděli 5.6. naše milá kavárna ožila diskotékou určenou především pro handicapované. Skvělé písně, hity české i zahraniční, krásné taneční variace, úsměvy tanečníků, tři hodiny tance, zábavy a samozřejmě i seznamování se - tomu patřilo včerejší odpoledne. Všichni jsme si to užili naplno. Odpolednem nás provázel DJ Jirka, který měl tentokráte s sebou posilu - diskotéku s ním moderoval Džony Macháček. Děkujeme všem za možnost diskotéku pořádat, tentokráte především společnosti Provident Financial. Děkujeme Hance Okálové a DJ Jirkovi!

Diskotéka v Café AdAstra 06/2022

 

XI. Diskotéka v Café AdAstra

disko caa 06 2022

 

VIII. Seznamovací diskotéka v Café AdAstra

V neděli 27.3. jsme po více jak dvou letech konečně mohli přivítat na parketu tanečníky a zahájit v pořadí osmou diskotéku. Tanečníci zářili úsměvy a energií, DJ Jirka sršel vtipem a dobrou náladou a hlavně skvělou muzikou, všichni si krásně zatancovali a už se těšíme na příště!!

VIII Seznamovací diskotéka v CaféAdAstra

 

II. turnus Zimních pobytů

O víkendu jsme se vrátili z druhého turnusu zimních pobytů na Božím Daru. Už teď se nám stýská a těšíme se na příští rok. Byl to moc fajn týden, s partou prima rodičů a dětí. Kromě zimních radovánek se i zpívalo a tančilo, chodilo na kafíčka, na procházky a dokonce se barvila velikonoční vajíčka smile Bylo nám fajn a děkujeme za to všem sponzorům a dárcům Ježíška.

Fotogalerie

II. turnus zimních pobytů

 

VIII. Seznamovací diskotéka v Café AdAstra

VIII. Seznamovací diskotéka v Café AdAstra

 

I. turnus Zimních pobytů

Minulý víkend jsme se vrátili z prvního turnusu zimního pobytu. Pobyt to byl jako vždy se vším všudy: krásné počasí střídal sníh, déšť a vítr.  Lyžovat, sáňkovat nebo běžkovat se naštěstí dalo po celou dobu. Po večerech se vyrábělo, došlo i na tradiční palačinky a návštěvu cukrárny. Zvládli jsme i společný snowtubing a hlavně společné foto smile Moc děkujeme všem, kteří se podílejí na podpoře našich zimních pobytů. Děkujeme dárcům Ježíška za děti, které s námi mohly jet.

Fotogalerie

Zimní pobyty 2022

 

Ohlédnutí za mořem

Podzim už se hlásí zcela naplno a my vzpomínáme na pobyt u moře. V září jsme vyrazili se Zajíčky k moři do naší oblíbené Rosoliny mare do Itálie. Pobytu se účastnilo 12 dětí.
Jsme moc rádi, že to vyšlo a doufáme, že se pobyt podaří i v roce 2022. Děkujeme všem Ježíškům, kteří dětem pobyt umožnili. A děkujeme paní Daně Javůrkové, nejlepší delegátce na světě smile
Pro pobavení všech: cestou do Itálie se nám rozbily boční dveře od auta a nešly zavřít. Jediný způsob byl - přivřít, přidržet a přirazit zadky našich vedoucích smile Pak se nasoukat přes přední sedačky do auta smile Takže bylo na 16ti hodinové cestě (než se 9 lidí shodne na pauzu na WC, tak je lepší dělat hodně pauz....) opravdu o zábavu postaráno...

Rosolina mare 2021

 

Charitativní bazárek 17. 10. 2021

charitativni bazarek 17 10 2021

 

Letní pobyty 2021

Vrátili jsme se z drsného a zároveň báječného kraje Šluknovského výběžku, kde jsme strávili dva čtyřdenní turnusy letních pobytů s rodinami s dětmi s handicapy. Spali jsme pod stany, jedli v polní jídelně, za deště zpívali a malovali. Na naše koňské terapie naštěstí každý den vysvitlo sluníčko, jen jeden den skupina odvážných jezdců chytila sprchu. V noci jsme se tulili do spacáků a ráno čekali na teplou kávu a čaj. Byli jsme prostě báječná loupežnická banda pod vedením Lotranda a Zubejdy - tedy naší celotáborové hry. Byl to krásný pobyt, i přes svá úskalí, a my děkujeme všem sponzorům, všem dárcům Ježíška za podporu našich pobytů, za všechny děti. Děkujeme za hmotné dary, především potravinové bance v Praze a ve Šluknově. Děkujeme dobrovolníkům a samozřejmě koním. 

Doplněna fotogalerie

Zajíček na koni a jeho loupežníci

Letní pobyty Zajíčka na koni 2021

Sponzoři Letních pobytů 2021

 

Školení Českého červeného kříže

Včera proběhlo školení dobrovolníků a zaměstnanců Zajíčka na koni, o.p.s. Jednalo se o školení Českého červeného kříže - První pomoc u dětí.

Takže jsme se báječně proškolili, snad jsme připraveni tedy pomoc nejen dětem na pobytech, jízdách na koních, ale i třeba dospělému na ulici. Ale hlavně - snad to nebude nikdy potřeba!!!

Děkujeme ČČK, jmenovitě panu školiteli za hezký přístup k naší netradiční skupince smile a Zajíčku za úhradu školení.

Školení ČČK

 

Piknik u koní

V měsíci červnu proběhlo na loukách u koní milé setkání rodin Zajíčka na koni. Děti si zazpívaly, povozily se na koních, my jsme si popovídali jak s dětmi, tak s jejich rodiči. Všichni byli rádi, že se po dlouhé době můžeme zase normálně setkat. Děti, které nechodí na pravidelné terapie, byly moc šťastné za svezení na konících. Zároveň jsme udělali pár fotografií pro naše sponzory. Krátce po setkání mnozí ještě zůstali, protože jim začali jejich pravidelné terapie na koních.

Všem děkujeme - koním a jejich majitelce Verče, dětem a rodičům za milou atmosféru, dobrovolníkům za pomoc.

Ze Zajíčku Helena Krejčíková

Fotogalerie

Piknik u koní
Piknik u koníPiknik u koní

 

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
pracovnice Sociálně aktivizační služby
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru