Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem,  kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

SAS - poskytujeme sociálně aktivizační služby

K dispozici jsme vám na adrese: Záhřebská 539/15, 120 00 Praha – Vinohrady, vchod do kanceláře z ulice Belgická 11
Ambulantně: Úterý: 8:00 – 12:00 a čtvrtek 8:00 - 12:00 hod
Terénně: Po - Pá 8:00 - 12:00 hod
Tel.: 774 402 474
Email: sas@zajiceknakonci.cz

Aktuality

PÁRTY STANY

Od teď už na Zajíčka na koni nebude pršet. Jsme moc rádi za rychlo rozkládací zahradní přístřešek, který nám darovala společnost https://www.expodum.cz/ využití najde pro všechny projekty, v létě na táborech u koní, během roku při terapeutických jízdách a při akcích kavárny.

Rychlerozkládací nůžkové stany | Expodum.cz

 

Charitativní dražba

Ve čtvrtek 25.10.2018 proběhla v kavárně AdAstra charitativní dražba ve prospěch handicapovaných osob pracujících v kavárně. Sponzorem večera byla Pražská energetika. V dražebním katalogu bylo více než 30 položek - výrobky handicapovaných klientů, obrazy, fotografie, vína, vouchery, kníhy a mnoho dalších věcí, celkový výtěžek večera byl 70.950 Kč. Děkujeme všem sponzorům,dárcům,dražitelům a podporovatelům za krásný večer.

Charitativní dražba 25.10.2018
charitativni drazba 25 10 2018 002

 

Terapie na koni - říjen 2018

Nabízíme k prohlédnutí slunečné fotky z našich říjnových terapií na koních.

fotogalerie

Říjnové terapie na koních

 

Terapie a výcviky na koních - září 2018

Začátek školního roku je již za námi a všichni se snad více či méně zaběhli v pracovních, školních, kroužkových a všech jiných možných kolejích smile

I naše koně a Zajíčkovy děti nemeškali a hned v druhém týdnu v září začaly pravidelné terapeutické a výcvikové jízdy na koních v Jezdecké akademii Bleu de Ciel. Tréninky mají děti zdravé, bez handicapu, děti se sociálním handicapem (ti mají tréninky hrazené z projektu Pomoc sociálně slabým, konkrétně z našeho Ježíška). Děti s mentálním či tělesným handicapem mají buď individuální terapie na koni nebo, a to je novinkou od jara, skupinové terapie. Od září tyto skupinové terapie probíhají navíc s paní fyzioterapeutkou, Mgr. Terezou Černou, které tímto velmi děkujeme!

Fotogalerie

Terapie na koních 09/2018

 

Diskotéka pro klienty v Café AdAstra

V kavárně Café AdAstra to včera žilo smile Diskotéka pro klienty Zajíčka, Plaváčka a ostatní příchozí byla taková, jaká má diskotéka být: veselá, plná energie a zábavná. Tančilo se z plných plic, slavilo se a juchalo smile Těšíme se na na příště! Děkujeme hlavní organizátorce paní Hance Okálové!
Fotogalerie

Seznamovací disco

 

Děti ze ZŠ Trávníčkova na koních v Hostivaři

V tomto chladném říjnovém týdnu, kdy se střídá sluncem s deštěm, se vydali ze Zličína až do Hostivaře děti ze ZŠ Trávníčkova, spolu s paní učitelkami, se svést na koních. Koňská dáma Gripen a moudrý Black vozili v průběhu dopoledne nadšené děti na koních. Nikomu nevadila zima ani silný vítr, každé z dětí se podle potřeby povozilo, namalovaly nám obrázky a koníkům daly na závěr koňské pamlsky. Děkujeme za návštěvu, děkujeme paní učitelkám za doprovod dětí a paní učitelce Míše Huslarové za organizaci! A velké díky samozřejmě koníkům a jejich majitelce Verče za tuto možnost.

Fotogalerie

ZŠ Trávníčkova v Hostivaři 10/2018

 

Doporučení pro všechny čtenáře, vyšla nová knížka od spisovatelky Ivony Březinové:

www.bez-bot.czKniha pojednává o problematice tělesně handicapovaných a je primárně určena pro teenagery. Je psána vtipným jazykem, bez jakéhokoli moralizování a zbytečného sentimentu. Střízlivě a úderně. Vtáhne proto do děje velmi lehce i dospělé, neboť i jich se příběh hlavního hrdiny týká – je nadčasový.
Rukopis knihy byl konzultován s handicapovanými sportovci, s mnoha odborníky na danou problematiku.

Nová sekce věnovaná lidem se zdravotním postižením na portálu Profesia.cz

profesia

S létem přinášíme nejen příjemné zprávy z letních pobytů, ale i něco praktického smile Zde najdete odkaz na novou sekci organizace Profesia.cz, kde vám poradí jak se i navzdory postižení rozvíjet a plnohodnotně se uplatnit ve společnosti.

https://www.profesia.cz/kariera-v-kostce/moje-zivotni-situace/zdravotni-postizeni/

 

Zajíček blahopřeje šťastným novomanželům...

Verunka a Vašek si ve čtvrtek 2.8.2018 řekli své ANO!!!
Děkujeme za pozvání na krásnou svatbu naší veselé a usměvavé Verunky, naší šikovné kavárnice, dlouholeté kamarádky, dobrovolnice a kolegyně.

Přejeme Verunko a Vašku, ať jsou láska, štěstí, radost a porozumění vašimi společníky na vaší cestě životem!!

Týna, Helča a celý tým Zajíčka smile

Svatba Verunky

 

Příměstské pobyty

V prvním prázdninovém měsíci jsme se sešli na příměstském pobytu Jezdecké akademie Bleu de Ciel v Hostivaři. Pobyt absolvovalo několik dětí z našeho projektu Pomoc sociálně slabým. Děti strávily krásný týden u koní a na koních. Mnohé se naučily, užily si spoustu legrace, chodily na vycházky do okolí hostivařského lesoparku. Podle slov dětských účastníků, to bylo "skvělý" a chtějí jet "ještě" ). Moc děkujeme všem sponzorům, Ježíškům, přednostně pak Nadačnímu fondu Veolia.

Příměstské pobyty 2018

fotogalerie

Návštěva žáků ZŠ Černošice v kavárně

V pátek 22.6. k nám do Café AdAstra zavítaly děti ze základní školy Černošice a mohly si vyzkoušet jaké je to pracovat a dělat na první pohled jednoduché činnosti, když máme nějaký handicap. Popovídali jsme si o tom, jak to u nás v kavárně funguje, že máme i kolegy s různými handicapy, kteří nám v kavárně pomáhají. Asi nejlépe povedenou akci popisuje milá paní učitelka, která s dětmi do kavárny přišla - http://www.zscernosice.cz/ty-jsi-jako-ja/
Děkujeme za příjemné dopoledne.

ZŠ Černošice v Café AdAstra

https://www.youtube.com/watch?v=gi5YhQOAlRk

 

Piknik pro všechny Zajíčky

Ve čtvrtek 14.6. se sešlo 46 Zajíčků v Botanické zahradě UK, kde jsme měli zdarma možnost využít krásné prostory na letní piknik. Jak je vidět z hromadné fotky, nakonec nám vyšlo i krásné počasí, a tak mohl nerušeně probíhat celý program - občerstvení, také byl k dispozici gril, a tak si přišli na své i milovníci grilování, děti si hrály kuželky, pétanque, zaujala je i speciální hra "autíčka" a téměř všichni navštívili krásnou výstavu bezobratlých živočichů. Byla opravdu velmi zajímavá a poučná a dozvěděli jsme se spoustu novinek ze života brouků. Mohli jsme si i pohladit největšího brouka u nás - Roháče obecného. Kdo na výstavu nechtěl tak si v klidu a za zpěvu ptáků v krásné letní přírodě mohl na lavičce či na dece povídat. V rámci odpoledne proběhla i závěrečná schůzka našich milých a pracovitých kavárníků.
Pokud si nedovedete tu pěknou atmosféru představit, podívejte se na fotky.

Přejeme všem krásné léto!

Piknik pro všechny Zajíčky 06/2018

 

Festival OUT of HOME

I letos jsme byli součástí festivalu OUT of HOME pro děti z dětských domovů. Jedno ze stanovišť hostila kavárna AdAstra

http://2018.mimodomov.cz/sportovni-program.php

Festival Out of homeFestival Out of homeFestival Out of home
Festival Out of homeFestival Out of homeFestival Out of home
 

Charitativní bazárek

Nedělní charitativní bazárek 17.6.2018 se opět povedl, vybráno bylo 15.052 Kč na platy handicapovaných zaměstnaných v kavárně AdAstra. Co jsme neprodali si odpoledne rozebrali rodiny z projektu Pomoc sociálně slabým. Děkujeme společnosti Pražská energetika, a.s. za podporu akce, za zapůjčení štendrů společnosti NFCP rental equipment s.r.o., rodině Šonkové za darované oblečení a všem dobrovolníkům za organizaci.

Charitativní bazárek 17.6.2018

 

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
pracovnice Sociálně aktivizační služby
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru