Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Matějská pouť pro znevýhodněné děti

V pondělí 1. 4. 2019 jsme s našimi dětmi navštívili Matějskou pouť, kde si děti mohly užít všechny lákavé atrakce zdarma a dokonce se podívat i do Mořského světa a shlédnout tak alespoň kousek krásy, který se skrývá pod hladinou našich moří. Sluníčko nám svítilo celý den, cukrová vata nedocházela, a tak byly děti šťastné a spokojené. Byl to krásný den plný dětských splněných přání smile Děkujeme těm, kteří umožnili zdarma dětem tento pouťový den. 

Moc děkujeme Zajíčkovi za možnost navštívit společně s ním letošní Matějskou pouť, kterou jsme si (nejen díky vydařenému počasí) opravdu užili. Měli jsme možnost vyzkoušet několik z mnoha atrakcí, omrknout Mořský svět a setkat se s kamarády ze Zajíčka, které jsme dlouho neviděli a byla to moc milá setkání, která nám vykouzlila úsměvy na tváři a znovu oživila příjemné vzpomínky. Těšíme se na další akci Zajíčka a určitě na ní nebudeme chybět.Krásné jaro Vám všem! Kottnauerovi

A Zajíček na koni znovu děkuje za možnost Dne zdarma pro děti s handicapem!

fotogalerie

Matějská pouť 2019

Velikonoční prodej výrobků

Přijďte na jarní mši svatou do kostela Panny Marie Sněžné (7. dubna), do svatého Václava (7. dubna) či do kostela svaté Ludmily (14. dubna). Nejenže si více uvědomíte duchovní rozměr blížících se Velikonoc, ale také po mši svaté můžete nakoupit nabízené výrobky handicapovaných klientů a výrobky z naší kavárny Zajíčka na koni, o.p.s. Výtěžek z prodeje bude cíleně použit na projekty pro děti a mladistvé s handicapy, především pak na letní a zimní pobyty. Udělejte si radost a našim klientům tím pomůžete. Váš Zajíček na koni.

Příiprava výrobků - jaro 2019

 

Březnová diskotéka v kavárně

Včera 3. března byla v kavárně skvělá, v pořadí již třetí, diskotéka. Všichni jsme tančili, soutěžili v podlézání pod tyčí, tudíž jsme i vytřeli v kavárně podlahu smile, smáli jsme se a zpívali, především u písniček Michala Davida, osvěžovali se nápoji od společnosti Coca-Cola a hlavně jsme se celé odpoledne báječně bavili. Těšíme se na dubnovou diskotéku, která bude pravděpodobně v tomto školním roce již poslední a začneme zase v září. Děkuji všem! Sponzorům, dárcům, kteří na diskotéku přispěli, děkujeme moc Hance Okálové a dýdžejovi Jirkovi, bez kterých by tato akce vůbec nebyla možná !! smile Ze Zajíčku Helena Krejčíková

fotogalerie

Březnová diskotéka v Café AdAstra

 

Jarní tvoření s Míšou

2.4. 14:30 - 18:00 ZŠ Lužiny
Míša Huslarová

Jarní tvoření s Míšou

 

Zimní pobyt 2019

V sobotu 16. 2. jsme se vrátili z našeho Zimního pobytu na Božím Daru. V druhé půlce týdne se udělalo překrásné počasí, celý Boží Dar se rozzářil sluncem a tak i ti, kteří tolik neholdují zimní sportům se postavili na lyže či běžky a vydali se vstříc té nádheře smile Stihli jsme si tedy ještě pořádně zasportovat, zablbnout, společně jsme se sešli a pošmákli si v cukrárně U Sněhuláka, vyrobili jsme si po večerech náramky, džínové ozdoby a tak dále. Nechtělo se nám z hor, ale museli jsme smile Děkujeme všem sponzorům za možnost být na faře v Krušných horách, děkujeme především Ježíškům, kteří dětem s handicapy a dětem ze sociálně slabého prostředí umožnili tak krásný pobyt a děkujeme Skiareálu Novako za dlouholetou podporu.

Zimní pobyt 2019Zimní pobyt 2019

Fotogalerie

 

Bowling za vysvědčení

Ve čtvrtek 7.2. jsme se Zajíčkem zažili příjemný sportovní podvečer na bowlingu. Akce se vydařila a účast byla hojná. Všichni zajíčci malí i velcí si pěkně zakouleli, a protože byla akce jako vždy spojena s oslavou nového pololetí, všichni si kromě svého bowlingového vysvědčení vysoutěžili i sladkou odměnu!
Celý náš bowlingový tým vás všechny zdraví smile

Podívejte se do fotogalerie

Bowling 2019

 

Zdravíme z Božího Daru!

Je tu óóóbrovská spousta sněhu, včera pršelo, dnes sněží a je naprostý uragán. Ovšem my, silní zajíčkovi jedinci, malí i velcí, jsme naprosto spokojení a jdeme vstříc krušnohorskému počasí. Lyžujeme, chodíme na túry, blbneme na sáňkách, a tak dále. Včera jsem si vyráběli, došlo i na ukázky psího výcviku a dnes si budeme pochutnávat na palačinkách s nutelou smile Zdravím do Prahy!

Helena

Zimní integrační pobyt na Božím Daru 2019
Zimní integrační pobyt na Božím Daru 2019
 

Prodej výrobků handicapovaných klientů

Před Vánoci se v našich milých kostelech (kostel sv. Ludmily, kostel sv. Václava, kostel Panny Marie Sněžné), prodávaly již tradičně výrobky našich handicapovaných klientů. Letos se vybrala neuvěřitelný částka 15 181,- Kč!! Moc děkujeme všem, kteří přispěli, děkujeme farnostem za možnost prodeje a děkujeme našim dobrovolníkům za velkou pomoc při prodeji. Je to částka, která nám moc pomůže - poputuje přímo na podporu projektů pro naše klienty (letní integrační pobyty, jízdy na koních). Děkujeme!

Prodej výrobků handicapovaných klientů

 

Hudební dopoledne pro děti ze ZŠ Lužiny

Na začátku ledna se sešly děti ze Základní školy Lužiny u nás v Café AdAstra, aby strávily hudební dopoledne.
Milé chvíle s poslechem hudby, hrami na hudební témata, zpíváním a povídáním uteklo velmi rychle. Děti byly nadmíru pozorné smile všem se program moc líbil. Po hudbě přišel čas i na něco sladkého a malý dárek v podobě LEGA od paní Romany Procházkové a jejích kolegů z ČSÚ. Děkujeme! Děkujeme také paní učitelce zpěvu Tereze Novotné, děkujeme paním učitelkám ze školy, že děti přivedly, a budeme se těšit na příště!

Hudební dopoledne pro děti ze ZŠ Lužiny

 

Novoroční diskotéka

Druhá diskotéka je za námi! Včera, první lednovou neděli, jsme se sešli v Café AdAstra a tančili jsme a tančili! Ani tři hodiny skvělé hudby nestačili klientům, mladým dívkám a chlapcům, k tomu, aby se dostatečně vyřádili smile Moc děkujeme Hance a Jirkovi za skvělou realizaci, moc děkujeme obsluze Café AdAstra. A těšíme se na příště, to jest na 3. března, že se zase sejdeme.

Novoroční diskotéka 6. 1. 2018

 

 

Vánoce u koní

Krátce před Štědrým dnem jsme se sešli ve stájích, abychom společně oslavili příchod Vánoc. Děti se potěšily s koníky, řádně je vyčistily, daly jim vánoční nadílku v podobě mrkví, jablek a tvrdého pečiva, vyrobily si každý malý vánoční stromek a na závěr samy dostaly štědrý dárek od pastýřů. Pak jsme se všichni rozešlých do svých domovů a koníci, králíčci a další zvířena zůstaly v klidu ve stájích přežvykujíc svojí křupavou nadílku smile

Děkujeme Míše Huslarové, Verče Musilové a dárcům, kteří přispěli dětem na nadílku.

fotogalerie

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko
Vánoce ve stájích

 

PF Zajíček na koni AdAstra 2019

 

Novinky z fráninky smile

Sice pozdě, ale přece jsme začali s fráninkou pro nejmenší.
Ve čtvrtek odpoledne se scházíme s těmi staršími a v pátek odpoledne s těmi nejmenšími.
Alors bonne chance :) Et super NOEL :)
Markéta

Fráninka pro nejmenší
Fráninka pro nejmenší

 

Jak facebooková kauza s kavárnou vznikla???

Poslední rok jsme se s holkama týden co týden na poradách Zajíček na koni - provozovatel kavárny bavily co dál, peníze na ztrátu kavárny každý měsíc narůstaly, tržby tomu neodpovídaly a dary od našich sponzorů nestačily. Bylo to pro nás všechny bolestivé téma, ale začaly jsme se připravovat, že bude nutné opravdu zavřít. A najednou přišel 21.11. TEN ZÁZRAK

Aniž by to některá z nás (Markéta, Helena, Týna, Alice, Martina, já) věděly co nastane. Veronika Musilová Náměstková napsala TEN PŘÍSPĚVEK na facebook s vidinou dostat pravidelně 30 známých do kavárny .... ale tenhle zázrak vznikl jen díky Vám (75 tisíc sdílení úžasných lidí ze všech koutů - světa - je to tak,tisíce telefonů,mailů,hmotné pomoci...) bez marketingových kampaní, agentur, peněz do reklamy.......solidarita, která přišla je neskutečná. Velmi si vážíme každé koruny, kterou jste nám darovali, každé rezervace, každého slova podpory, velmi Vám všem z celého srdce děkujeme. O všem Vás budeme informovat, cítíme podporu, ale taky obrovský závazek.

Lenka

Dekujeme

 

Poděkování za SWAP v Café AdAstra

Děkujeme všem za hladký průběh předvánočního charitativního SWAPu v kavárně Café AdAstra. Na událost máme dobré ohlasy. I my z lesswaste.cz jsme si ji užili.
S pozdravem V. B. Milotová

Foto Karel Špulík

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru