Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Letní integrační pobyty 2015

I. turnus - 12. - 18.7.

II. turnus - 19. - 25.7.

III. turnus - příměstský pobyt Praha - Hostivař, pro děti z programu Pomoc na blízko

Více informací - Mgr. Helena Krejčíková

 

LIT-2014

Léto i babí léto asi definitivně končí a podzimní plískanice nás neminou... Pojďme společně zavzpomínat na krásné letní dny...přečtěme si zprávu o našich letních pobytech...Děkujeme všem, kdo nám pomohli je realizovat....

Závěrečná zpráva o letních integračních pobytech 2014

 

LIT 2014 

Letní integrační terapeutický pobyt 2014

Bučovice u Votic (Střední Čechy)

I v letošním roce zve naše organizace všechny děti na oblíbený tábor

6. - 13.7. 2014

motto:  Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá...

 

Téma, které nás bude provázet od ranního uvítání do večerního kroužku po večeři. Během terapií, během celotáborové hry. Každý den se blízce seznámíme s jedním z těchto zvířat: koza, kůň, ovce, slepice, pes... Pokud nám bude štěstí přát zkusíme si kozu podojit, uvidíme, jak se kove kůň, ostříháme ovci a budeme vyrábět z vlny, půjdeme si ke slepici pro vajíčka a uvidíme, jak veterinář ošetřuje psa.

 

Program je uzpůsobený pro malé i velké a každý ať už dvouletý či náctiletý, zdravý nebo s handicapem, bude mít na táboře spoustu zábavy...

 

Naše pobyty jsou pro děti s doprovodem. Za děti během pobytu nepřebíráme zodpovědnost. Pobyty jsou určeny všem dětem. Děti ze znevýhodněného prostředí a děti s handicapy mají možnost velmi levné ceny (individuální možnosti, které nejsou uvedeny níže, jsou k dispozici po konzultaci s vedením sdružení). Na pobytech si každý přijde na své. Speciální terapie pro děti s handicapy a individuální přístup ke každému dítěti je od roku 2005 hlavním mottem našich pobytů. Program je sestaven tak, aby se dobře bavili všichni. Handicapované i zcela zdravé děti, rodiče, doprovod a tak dále :-)

Dopoledne vás čeká terapie jízdou na koni a tzv. asistovaný sed. Dále pak kombinované terapie a pro zdravé děti sportovní hry. Děti s handicapy budou mít tradičně fyzioterapeutické masáže v rámci léčebného programu.

Odpoledne se těšte na výtvarku pro maminky a  také na celotáborovou hru: Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá.

Více informací:

 Markéta Šulcová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">, tel.: 731 009 645

 Helena Krejčíková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 774 939 662

 

 

Termíny všech pobytových turnusů

(ve spolupráci se stájí Artuš) :

I. turnus 31.5.-7.6. 2014 – pobyt u moře . Obsazeno.

II. turnus: 6.-13.7. 2014 – klasický terapeutický tábor s programem vedoucí: Mgr. Markéta Šulcová,731 009 645. V letošním roce jsme se rozhodli ceny stanovit  individuálně při osobní konzultaci s každým vážným zájemcem!  Konzultace domlouvejte na tel. Číslo 731 009 645 (Mgr. Markéta Šulcová). Faktory pro posouzení: zdravotní handicap, duševní handicap, sociální situace rodiny...

III. turnus: 13. - 20.7. 2014 – jezdecký turnus pro děti bez doprovodu (Pomoc na blízko), jezdecký program. Cena 4000,- /dítě. Sourozenecká sleva. Pro klienty programu naší organizace Pomoc na blízko je posouzení ceny též individuální.  Více informací: Veronika Náměstková: 731 408 955. Zájemci o dotovanou cenu Pomoci na blízko: Mgr. Markéta Šulcová: 731 009 645.

IV. turnus: 20.- 27.7. 2014 - jezdecký turnus pro děti bez doprovodu (Pomoc na blízko), jezdecký program. Cena 4000,- /dítě. Sourozenecká sleva. Pro klienty programu naší organizace Pomoc na blízko je posouzení ceny též individuální.  Více informací: Veronika Náměstková: 731 408 955. Zájemci o dotovanou cenu Pomoci na blízko: Mgr. Markéta Šulcová: 731 009 645. 

V. turnus: 3.- 9.8. 2014  - jezdecký turnus pro rodiče s dětmi. Výuka jezdectví pro děti i dospělé. Cena 4000,- osoba. Veronika Náměstková, více informací: 731 408 955 . Obsazeno.

VI. turnus: 10. - 16.8. 2014 – jezdecký turnus pro rodiče s dětmi. Výuka jezdectví pro děti i dospělé. Cena 4000,- osoba. Veronika Náměstková, více informací: 731 408 955.

VII. turnus: klasický terapeutický tábor pro děti ze zařízení (Klokánek)

VIII. turnus: francouzský tábor s jízdami na koních pro děti s doprovodem. Informace individuálně: Mgr. Markéta Šulcová: 731 009 645.

Informace k tábořišti, kde se odehrávají všechny pobyty, kromě pobytu u moře :)

Ubytování: rok od roku zlepšujeme naše tábořiště. Čekají nás chatky, pohodlné veliké stany, ubytovací boxy s elektřinou, sprchový box s teplou vodou, suchý záchod s mouchami :-).

Strava: děti 5x denně, dospělí 3x denně. Pitný režim zajištěn.

 

Za pomoc děkujeme: panu Janu Červinkovi, ZCH AdvokátiCETELEMMETROSTAVMHMP.Více informací k našim pobytům -  základní terapeutický pobyt v termínu:  6. - 13.7. 2014 a více k naší organizaci:

          Již od roku 2005 pořádá naše organizace rodinné pobyty s koňmi pro znevýhodněné děti.

          Hlavním cílem  tohoto projektu je zlepšení zdravotního a psychického stavu znevýhodněných dětí z našich cílových skupin, to jest dětí s duševním, tělesným či sociálním handicapem. Prostředkem ke  splnění cíle jsou rozličné terapie realizované v malých skupinkách klientů několikrát za den: terapie jízdou na koni, fyzioterapeutické masáže, kombinované terapie - arteterapie, muzikoterapie, biblioterapie ( - konzultant a školitel PhDr. Marina Stejskalová, CSc.) Dalšími aktivitami na pobytech jsou: sportovní aktivity, celotáborová hra, pro rodiče jsou připravena výtvarná odpoledne, večerní debaty, improvizační hry. Druhým hlavním cílem projektu je integrace znevýhodněných dětí a účast dobrovolníků, kteří na pobytech pomáhají bez nároku na honorář.

U 95% dětí dosahujeme pravidelnými jízdami na koni a dalšími terapiemi celkového zlepšení fyzického i psychického stavu. (Zdroje: konzultaci s lékaři).

 

            Nejdůležitějším rysem pobytů je individuální přístup ke každému klientovi. Počínaje přihlášením a konzultováním ceny, po program na táboře a individualitu terapií. Pokud má dítě záchvat nebo je jinak aktuálně indisponováno, o terapie nepřijde, ale jsou mu nahrazeny v době, kdy je na ně připraveno.

          Kdo jsou naši klienti? Znevýhodněné děti jsou děti s handicapy viditelnými – tělesnými, s handicapy duševními, ze sociálně velmi slabého prostředí (nedostaly by se na jiný tábor kvůli ceně), adoptované, z organizace Klokánek, z dalších dětských domovů, občas z uprchlických táborů…

 

 

             Proč rodinné pobyty? Jde o to, aby děti s postižením nebyly nuceny být vytrženy ze svého prostředí, aby mohly být na jednom pobytu se svými zdravými sourozenci, jejichž blízkost je pro ně často velmi důležitá. Zároveň, aby mohly být se svým rodičem či asistentem, na které jsou děti zvyklé. Tato možnost je důležitá hlavně pro duševně handicapované děti. V praxi to znamená vymyslet program tak, aby byl zábavný nejen pro děti s handicapy, ale i pro jejich zdravé sourozence a to jakéhokoliv věku.   Tento fakt řeší i problematiku umístění zdravého sourozence v době tábora. Projekt myslí na všechny možné obtíže rodiny.

           Každým rokem, po analýze zpětnovazebních dotazníků, plánujeme další turnusy dle nových potřeb klientů a jejich opatrovníků. S měnícími se potřebami klientů (věk, horšící se handicap, zdraví sourozenci, sociální situace, atd.) přizpůsobujeme program nastalým podmínkám.

Na pobytech pracují dobrovolníci, terapie vedou skuteční školení odborníci. Terapie konzultujeme s lékaři a psychoterapeuty: MUDr. Luděk Svoboda a PhDr. Marina Stejskalová.

Závěrečná zpráva z letních táborů 2013


POZVÁNÍ na letní pobyty o.s. Zajíčka na koni 2013

     Pro letošní rok jsme zvolili zcela netradiční celotáborovou hru a trochu jinak pojatýimage01 táborový život, jako život s koněm... Pojeďte s námi na letní pobyt s koníky. Chcete jezdit na koni? Dozvědět se mnoho věcí o koních? Poznat koně? Chtěli jste někdy vidět kováře v akci? Popovídat si s veterinářem? Poznat práci stájníka? Dozvědět se, jak se kůň cítí při jízdě s větrem o závod? Jak při nemoci? Jaké prožívá radosti a jaké starosti? Chcete prostě prožít týden opravdového života s koněm? Pojeďte s námi. Život s koněm, to není jen o tom se na koni učit jezdit. To je i učit se od něj žít. Kůň nás inspiruje svým klidem, svojí láskou ke člověku. Svojí rozvahou, ale i svojí bujností a uměním se radovat. Člověk by stejně jako kůň neměl rozlišovat, zda je někdo malý nebo velký, tlustý nebo hubený, bílý nebo černý, zdravý nebo handicapovaný... Ale jen dobrý nebo špatný... Pojďme se společně učit na koni, učit o koních, učit od koní... (Motto letošních pobytů)

image02     Naše pobyty jsou pro děti s doprovodem. Za děti během pobytu nepřebíráme zodpovědnost. Pobyty jsou určeny všem dětem. Děti ze znevýhodněného prostředí a děti s handicapy mají možnost velmi levné ceny (individuální možnosti, které nejsou uvedeny níže, jsou k dispozici po konzultaci s vedením sdružení). Na pobytech si každý přijde na své. Speciální terapie pro děti s handicapy a individuální přístup ke každému dítěti je od roku 2005 hlavním mottem našich pobytů. Program je sestaven tak, aby se dobře bavili všichni. Handicapované i zcela zdravé děti, rodiče, doprovod a tak dále :-)

     Dopoledne vás čeká terapie jízdou na koni (mladší děti a děti s vážnými handicapy procházka na koni a cvičení, starší děti – vždy po konzultaci s vedoucím terapie – tréninky), sportovní hry a arteterapie (účelová výtvarná výchova). Terapie navzájem dle aktuální situace zajímavě propojujeme. Děti s handicapy budou mít tradičně fyzioterapeutické masáže v rámci léčebného programu.

     Odpoledne se těšte na pohybovou výchovu a muzikoterapii (cílená hudební výchova)image03 spojenou s pohádkou a také na celotáborovou hru na motiv život s koněm. Čeká nás Den s Flotou a kovářem (dozvíte se přímo od mistra kováře, jak se kovají koně, co je to vlastně za práci, být kovář...) Den s Jůlinkou a veterinářem (Co všechno dělá veterinář? Kdy přijíždí ?...) Den s Blackem a dostihy, Den s Polynkou a stájníkem (kdo je to stájník a co má za práci? V kolik hodin stává na Štědrý den?) ...

Termíny:

I. Turnus: 7.-14.7. 2013, vedoucí: Mgr. Markéta Šulcová

II. Turnus (pro děti ze Zajíčku a z Klokánků): 3.8. – 10.8. 2013, vedoucí: Monika Splavcová

III. Turnus (jezdecký pobyt pro děti), informace: Veronika Náměstková

Ubytování: rok od roku zlepšujeme naše tábořiště. Čekají nás chatky, pohodlné veliké stany, ubytovací boxy s elektřinou, sprchový box s teplou vodou, suchý záchod s mouchami :-)

Ceny: Protože na táborech pracují naši úžasní dobrovolníci zdarma a protože máme sponzory pobytů (MHMP, MČ Praha 14, ADASTRA, ZCH Advokáti, EGAP a jiné) můžeme Vám nabídnout fantastické ceny!

Celý týden včetně programu a táborové stravy (snídaně, děti svačina, oběd – dovoz hotových jídel z místní vývařovny, děti svačina, studená večeře):

  • Členové našeho KPZ – 1500,- /dospělí, 1200,- /dítě
  • Rodiny s dětmi s handicapy a rodiny ze sociálně velmi slabého prostředí – 1800,- /dospělí ; 1500,- /dítě (nutno dodat dokladující materiály: ZTP/P, potvrzení od lékaře, potvrzení o pobírání dávek etc.)
  • Ostatní = nedotovaná cena: 5800,- /osoba/týdenimage05

+ Každá rodina ze skupiny a) a b) na místě připlatí v hotovosti 250,- na potraviny a potřeby, které nelze zakoupit z dotačních financí. Tento rok se nebudou na tábor vozit žádné další potraviny a potřeby. Rodiny platící nedotovanou cenu již nic nepřiplácí.

Pozor, nesmí se stát, aby někdo nejel kvůli ceně. Pokud nemůžete pro své děti uhradit ani jednu z variant, volejte. Budeme společně hledat řešení.

Více informací a přihlášení u slečny Mgr. Jany Palacké:

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 732 533 427

Za spolupráci děkujeme: panu Janu Červinkovi, ZCH Advokáti, CETELEM, METROSTAV, MHMP a

staj artus adastra

o.s. Zajíček na koni zpráva o konání letních táborů 2012 

 

 Máme za sebou všechny tři letní turnusy táborů pro znevýhodněné děti. Pobyty se povedly a my už se těšíme na zimní tábory na horách. Podívejte se do fotogalerie, jak se ty děti užívaly...

Za pomoc s letními pobyty děkujeme:

 

MHMP Veolia MČ Praha 14

ADASTRA

Advokátní kancelář Zilvarová Ctibor Hladký Cetelem metrostav


pan Lopata a jeho rodina, JRK Kladno, 1. VOX, Jimast, E.S. Best, Lékárna Votice, pan Karel Polcar, Lease Plan, Čermák a Hrachovec, Střída Sport, Burger obchod, Linet, Svitap, Hračky Zabawki, Danone, Bobo blok, paní Stanislava Kortánová a pan Pavel Lochman a pan Luboš Luka.

 

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru