Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

schůzka k semináři maminek

Ve čtvrtek 15. 10. 2009 proběhla plánovaná schůzka maminek, na které se dohadoval výběr semináře, který se stane součástí projektu Můj profesní život má handicap a já přesto pracuji“.

Projekt, který podporuje mimo jiné ČSOB, má za úkol pomoci maminkám dětí s handicapem ke startu do profesního života či k jeho udržení. Na schůzce se předběžně dohodl seminář Počítače pro začátečníky a běžné uživatele. K tomu bude připojen navíc miniseminář, který se však ještě nespecifikoval (soutěží mezi sebou seminář Typologie osobnosti a Psychologie). Dále se maminky seznámily se sobotní akcí, která proběhne v lednu nebo v únoru 2010. Součástí této soboty bude Kurz první pomoci u dětí a druhá část dne bude věnována cvičení Pilates.

Za účast na čtvrteční schůzce děkujeme a na všechny se těšíme na seminářích.


sv martin

Zajíček na koni

vás zve

do Galerie Prahy 14

náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9-Černý Most

8. 11. 2009

na tradiční akci

Svatý Martin na Černém mostě


Přivítejme zimu se sv. Martinem!

Program uvnitř galerie:

14.00 slavnostní zahájení

14.05 divadélko pro děti „O lidech a zvířátkách“ (I.a D.Krausovi)

od 15 hod. arteterapie – vyrábění koníků a lampionků (s sebou skleničku a čajovou svíčku).

Program před galerií:

sportovní hrátky

Na vození na konících se můžete těšit na jaře!

V 16.30 uvítáme sv. Martina, který přijede v historickém oděvu na bílém koni

a pozve vás na malý průvod po Černém Mostě. A k tomu vám pěkně poslouží lampionky!


Vstupné na všechny body programu je dobrovolné.

Výtěžek půjde na tábory o.s. Zajíček na koni - speciální táborový transparentní učet u Raiffeisenbank - možnost ověření vkladu výtěžku:

transparentní účet

změna programu vyhrazena

Více o akci: Jitka Nehasilová: 605 014 765


Sv. Martin vás srdečně zve na svůj průvod i do dalších měst:


Kouřim 7. 11. 2009 – od 15.00

Votice 14. 11. 2009 – od 15.00


Akce jsou součástí programu o.s. Zajíček na koni  "Nech to koňovi“- program proti kriminalitě dětí a mládeže

a proběhne za podpory MČ Praha 14, měst VOTICE a KOUŘIM, společností: STŘEDOČESKÁ PLYNÁRENSKÁ, BIOREGENA, PC PLUS CZ a další… Děkujeme!

organizátor: www.zajiceknakoni.cz tel.:731 009 645


Biodožínky Nenačovice


Na neděli 13. září jsme dostali netradiční pozvání od Country Life. Účast Zajíčkovo stánečku s vyráběním a též již s vyrobenými věcičkami (co naše děti během roku vyrobí) na Biodožínkách v Nenačovicích u Berouna. Popravdě řečeno jsme se takové podobné akce (akce, kde budeme něco dělat, ale neorganizujeme ji my) účastnili poprvé.


BiodožínkyA bylo to super. Krásná a zcela přirozená atmosféra, pořadatelsky dokonale zvládnutý program, umístění stánků, počet účastníků, skvělý výběr vystavujících organizací….pohoda. U našeho stánku, kde Míša Huslarová, Dana Turková a Ivana Hoffmannová malovaly s dětmi trička, vitráže a ponožtičky bylo celou dobu takové živo, že se holky ani nestihly najíst. Prodalo se nemálo věcí a tak zase můžeme nakoupit materiál na výrobu dalších…Krásné počasí, hodně lidí a naše hodné děti… víc jsme si nemohly přát a ani nepřály…

Ještě jednou díky Country Life za pozvání


fotogalerie:

Poděkování a pozvání

votice 2008V neděli 16.8. jsme se sešli s dětmi z Votic na náměstí a společně jsme strávili příjemné odpoledne.

Pro děti jsme měli připravené tradiční vození na konících, skákací hrad, vyrábění malých dárečků, savování triček a také řešení hlavolamů. Rodičům jsme nabídli pozvání na náš integrační pobyt maminek a handicapovaných dětí do Bučovic (8 km od Votic), který proběl právě v týdnu od 16.8. Děkujeme všem, kdo naše pozvání přijali a přijeli se na tábor za dětmi s postižením podívat. Nedělní odpoledne patřilo do našeho programu "Nech to koňovi" a splnilo naše očekávání. Přišlo asi 40 dětí s rodiči, což se může zdát málo. Ale naše akce v rámci tohoto programu děláme vždy v době, kdy očekáváme, že mnoho dětí má možnost odjet na volné dny pryč (velikonoční prázdniny, první máj...) a naše odpoledne jsou určena právě těm, kteří tu možnost nemají a neví, jak volný čas strávit...

Děkujeme městu Votice, MKC Votice, MHMP, MČ Praha 14, Nadaci člověk člověku, firmám: Metrostav, Danone, EGAP, Raiffeisenbank, Dřevěný svět hraček, Uglydolls.cz, Levné knihy, Vodafone, Dráček.cz, Less & Forest, Pribináček, paní Machálkové a všem, kteří si zakoupili naše vánoční a velikonoční pohlednice: za podporu našich prázdninových akcí...

VŠEM DĚTEM, I TĚM ODROSTLÝM, RODIČŮM A PRARODIČŮM, PŘEJEME DOBRÝ A POHODOVÝ VSTUP DO ŠKOLNÍHO ROKU A ZVEME VÁS NA NAŠE DALŠÍ AKCE A SETKÁNÍ:

  • 7.9. v 19.00 schůzka dobrovolníků (vítáme nové tváře) - místo konání: Praha, naše kontaktní centrum Sokolovská 195, Praha 9, více info: 731 009 645 (Markéta
  • 3.10. Svatováclavská jízda (Bučovice) přihlášení jezdců: 732 978 271 (Veronika), nahlášení ostatních účastníků (přednostně členové KPZ): 731 009 645 (Markéta)
  • 7.11., 8.11. a 14.11. tradiční lampionový průvod svatého Martina na bílém koni (místa konání a více info: zde)
  • JÍZDY NA KONÍCH PRO DĚTI S HANDICAPY ZDARMA, PRO OSTATNÍ ZA POPLATEK (BUČOVICE, KDYKOLI PO OBJEDNÁNÍ NA TEL: 732 978 271 (Veronika)

TĚŠÍME SE NA VÁS VŠECHNY. ZVEME VÁS DO KLUBU PŘÁTEL ZAJÍČKA 604 724 645 (Slávka Náměstková)
VÁŠ ZAJÍČEK.


 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Martina Krejčíková
Koordinátor projektu Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 402 474
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
Nahoru