Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Zajíček za kulturou


Ve středu 14. dubna jsme se vydali do Slaného, na koncert s názvem „Francouzská komorní hudba za vlády Ludvíka XIV. a XV.“ Koncertní trio ve složení Andreas Kröper – traverso, Hana Fleková – viola da gamba, Barbara Kürstenová – cembalo vystoupilo v kapli Zasnoubení P.Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném. Koncert byl pro Zajíčka nejen kulturním zážitkem, ale přinesl mu i příspěvek do kasičky, protože výtěžek z koncertu je věnován na podporu Zajíčkových programů. Děkujeme moc všem třem účinkujícím a děkujeme velmi návštěvníkům koncertu.
fotogalerie


zajic

HEZKÉ VELIKONOCEpřeje Zajíček na koni

pozvánka- koncert ve SlanémZveme vás na koncert

středa 14. dubna 2010 v 19.30

kaple Zasnoubení P.Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném

Francouzská komorní hudba za vlády Ludvíka XIV. a XV.


Andreas Kröper – traverso

Hana Fleková – viola da gamba

Barbara Kürstenová – cembalo


Boismortier, Rameau

Couperin, Morel

Marais, Hotteterre
vstupné z koncertu bude věnováno na podporu programů o.s. Zajíček na koni

www.kultura.slansko.cz , www.muzeum.slansko.cz

POZOR POZOR POZOR

změny termínů letních integračních táborů + nový turnus Bučovice:

Bučovice 2009omlouváme se za následující změny, ale snad bude milé odškodnění, že jsme pro velký zájem přidali jeden turnus v Bučovicích:

nové termíny:

31.7. - 7.8. DOKSY

7.8. - 14.8. BUČOVICE první turnus

15.8. - 22.8. (neděle až neděle) BUČOVICE druhý turnus


těšíme se na všechny účastníky.


Zimní tábor Boží Dar 2010

Boží Dar 2010

Dnes, 14. března, přijel Zajíček z Božího Daru zpět do Prahy. Je celý smutný, nejradši by se na Boží Dar přestěhoval, jak to tam bylo krásné.

Dva turnusy dětí a jejich rodiny měly opět možnost strávit krásný, zasněžený týden na faře na Božím Daru. Oba týdny byly ve znamení veselé nálady a také velkých osobních úspěchů. Péťa Šulc se naučil jezdit sám na vleku, Davídkovi Jordánovi se nejprve nechtělo, ale pak měl také radost, že kopec nemusí vyšlapat, ale dokáže ho vyjet na pomě. Statečně stály poprvé na lyžích Nikolka Fidesová a Eliška Raffayová. Nejlepší lyžaři, Dan Bílý a David Turek, řádili na lyžích a stáli dokonce „na bedně vítězů“ na místních závodech. Martin Hoffmann začal jezdit sám a krásně na sjezdovce, Verunka a Dan Bílí si poprvé vyzkoušeli snowboard, „dospělák“ Jurka si zase vyzkoušel velmi úspěšně lyže. Klárka Šulcová dokonce jezdila na černé sjezdovce a další šťastlivci získali podpis od Lukáše Bauera. Byli zde i akrobatičtí snowtubingspecialisté jako Miky Turková a malá Kačenka Krejčíková, které se naučily padat pořádně ze schodů a nezapomeňme na Davida Turka, jehož originální skok na lyžích nepostrádal na závěr i několik kotrmelců.

Tyto a všechny ostatní děti byly z pobytu nadšené. Karneval, výtvarné večery, poklad a hlavně to, že jsou spolu, mělo na jejich dušičky blahodárný vliv. A tím pádem i na jejich rodiče.

Děkujeme mockrát božídarské faře, skiareálu Novako a Markétce Šulcové.


fotogalerie


natáčení Chcete měČT natáčela v Bučovicích

Dobrá zpráva:) 23.2.2010 se natáčela v Bučovicích malá reportáž do oblíbeného pořadu Chcete mě.
Pan Srstka a celý štáb měli velmi dobrou náladu a tak, nejen že se natáčení povedlo a dost jsme se nasmáli, ale pak se dokonce oba hrdinové reportáže, Péťa Okál (DS, 17 let) a malý Petřík Šulc (3 roky), mohli s panem Srstkou vyfotit.

Vysílání, kde krátce shrnujeme naši činnost a představujeme i nové programy a projekty (Hlídání dětí, Víkendy v sedle, Masáže a Čtyřlístek), můžete sledovat:

úterý 9.3. v 0.15 (premiéra - noční vysílání) -  ČT 1

středa 10.3. ve 14.50 -  ČT 2


další foto

POZOR - ZMĚNA!

lyžařské integrační tábory Boží Dar:

I. turnus : 28. 2. - 7. 3. 2010

II. turnus: 7. 3. - 14. 3. 2010

tj od neděle do neděle

za změnu termínu se omlouváme

Na hory si vemte s sebou:
kufřík na výtvarku: tyčinkové lepidlo Kores, tempery, klubko provázku, skleničku od dětské výživy - pro každé dítě.
Budeme mít karneval - každý si prosim připravte masku - i dospěláci :-)
Máte-li někdo starý a nepoužívaný hrnec - vezměte prosím s sebou - na největšího sněhuláka na Božím Daru.
další info


další schůzka dobrovolníků

v úterý 26. 1. 2010 v 19.30 v klubovně

Hojsova Stráž - víkend pro dobrovolníky

Zámeček-Hojsova StrážDruhý dobrovolnický víkend (první před 14ti dny na Božím Daru) byl zase plný sněhu, lyžování a povídání. Zámeček v Hojsově Stráži nás přivítal neskutečně romantickou krajinou, velikou zimou a typem příjemného,jednoduchého ubytování, na který jsme zvyklí z Božáku. Lyžování na nedalekém Špičáku i bobování na luxusní veledlouhé cestě přímo před Zámkem si užilo na 20 účastníků...Díky všem dobrovolníkům (Dana, Verča, Martin, Evička, Soňa, Irča) a jejich rodinám, dětem, kamarádům - kteří přijeli poznat Zajíčka. Díky hostům z řad sponzorů (oni vědí, koho myslíme:-) A díky koňačkám Verče a Markétě, že přijely za námi takovou dálku jen na sobotní povídání:-) A aby toho nebylo málo, zveme dobrovolníky na víkendy zimních táborů.Jen je třeba se nahlásit u Markéty.
Další klasická pobytová akce pro dobrovolníky a jejich rodiny či nejbližší přátele je plánovaná na květen...těšíme se na vás.

fotogalerie

ve čtvrtek 21. 1. 2010 v 19.30

schůzka dobrovolníků v klubovně - kontaktním centru.

Boží Dar leden 2010Byli jsme na horách

1. formační víkend pro dobrovolníky - Boží Dar 8. - 10. 1. 2010
Boží Dar přivítal o tento víkend dobrovolníky ze Zajíčka a jejich rodiny. I přes šílené sněhové počasí, dorazili v pátek večer (někdo i v nočních hodinách) všichni odvážlivci na božídarskou faru. Víkend se i díky sněhové nadílce moc povedl. Všichni, kromě snad jednoho miminka, si zalyžovali, zasáňkovali a pováleli ve sněhu. Stihla se i společná sobotní večeře, po které následovala porada a diskuze do dlouhých nočních hodin. Děkujeme všem a těšíme se na příště.

foto

2. Supervize pro dobrovolníky bude v pondělí 11. 1. 2010  - účast povinná.

od 19.40  v konferenční místnostni Café Therapy Školská 30, Praha 1

Supervizi vede:  Lucian Kantor, www.poradenstvi.net


Při bohoslužbách v pražských kostelech se nabídkou pohlednic finančně velmi přispělo na projekty sdružení Zajíček na koni.

Výtěžek z pohlednic malovaných handicapovanými dětmi půjde na projekt Integračních táborů a zprostředkování jízd na koni pro děti s handicapy. Děkujeme moc všem farnostem za milé přijetí a jejich farníkům za využití naší nabídky.

Děkujeme: kostelu Panny Marie Sněžné na Novém Městě, kostelu svaté Ludmily na Vinohradech, kostelu svatého Antonína v Holešovicích a kostelu svatého Václava ve Vršovicích.

formační víkend na horách pro dobrovolníky v o.s. Zajíček na koni:

8. - 10. ledna 2010 - fara Boží Dar v Krušných horách

Zveme všechny dobrovolníky na společný víkend, kterým zahájíme nový rok 2010. Náplň víkendu: lyžování a zábava, povídání o sdružení, nové informace o dění v Zajíčkovi, příprava na supervizi 11.1. více najdete na stránkách dobrovolníků a v emailu. Přihlášky na 731 009 645 u Markéty.

vánoce u koní 2009vánoce u koní

Dovolím si tlumočit vánoční pozdrav od Johnýska ,Amálky, Blečka, Vojtíška, a ostatních "zajíčkových" koníků z Bučovic.

V neděli 27.12.jsme si s nimi užili trochu mrazivé a malinko i slunečné odpoledne. Zima nám nebyla, hřála nás "koňská láska" a vědomí, že jsme taky koníkům nadělili něco na zub. A protože Bučovice, to nejsou pouze koníci, ale i krásná příroda, která v zimě má své osobité kouzlo srnčích světýlek a zaječích stop, museli jsme s mrkvičkou, jablíčky a senem také do lesa. U krmelce byly překvapené zase děti. Nezapomněl tu Ježíšek něco? A nebo - světe div se - že by to bylo pro nás?

 A pak už procházka, krvavý západ slunce, teplo praskajících polen, vůně cukroví a horký čaj. Vyprávění a přítomnost blízkých človíčků.To všechno jsou Bučovice.

Prožijte klidný závěr roku a těšíme se na Vás!

Za všechny "zajíčkovce" Ivana Hoffmannová

fotogalerie

Zajíček přeje všem krásné Vánoce a má tu pro vás jako dáreček malé pozvání:

Vánoce u koní - 27. prosince 2009 Bučovice

vánoce u koní 2009

Rádi bychom velmi poděkovali Sdružení rodičů a přátel školy při MŠ Šumavská 32, za poskytnutí finančního daru ve výši 4510,-. Peníze budou použity na zprostředkování jízd pro handicapované děti. Děkujeme školce za zprostředkování a rodičům za finanční pomoc!


informace pro dobrovolníky:

2. supervize   POZOR   změna termínu:

pondělí 11. ledna 2010 od 20.00 (sraz v 19.4O, ve 20.00 začínáme) v Cafe Therapy, Školská 30, Praha 1

Supervizi povede Lucian Kantor.

Aby k něčemu supervize byla, je OPĚT POVINNÁ. (více najdete v sekci pro dobrovolníky)

Masáže pro maminky

Dnes,  9. 12. 2009 proběhlo v KC Motýlek na Praze 9 relaxační dopoledne. Maséři a masérky, kteří přijeli z celých Čech, vytvořili nádhernou atmosféru, ve které předvedli zdarma svůj profesionální masérský um. Organizace se ujala Slávka Náměstková, která také s tímto nápadem přišla. Klientky - maminky, především maminky handicapovaných dětí, si užívaly dlouhé desítky minut zasloužené péče. O jejich děti bylo v té době příkladně postaráno. Kdo nebyl zrovna masírován, mohl posedět, popít čaj, dát si něco dobrého k zakousnutí a i si dokonce zacvičit ve velmi příjemném prostředí centra Motýlek.  Dopoledne se opravdu povedlo, atmosféra byla odpočinková a troufáme si tvrdit, že to pro maminky byl krásný vánoční dárek. Velmi děkujeme Slávce Náměstkové, masérům a masérkám a  KC Motýlek.

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Koordinátor projektu Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 402 474
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
Nahoru