Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Prostřeno podle Zajíčka po italsku

Víte, co udělá Ital, když má pozřít meruňkové knedlíky?
Polije je majonézou!

Podávalo se víno ve všech podobách – hrozny, rozinky i tekuté a nejen z Itálie.
Jídlo bylo mimořádně chutné a originální – kuřecí steak s rozinkovou omáčkou, italské Rizo s houbami a jasně že těstoviny se sugem (rajčatový přeliv). Prostě italská kuchyně jak má být.
Příprava jídla názorná i poučná.
Pozor – bez olivového oleje do italské kuchyně nelez! Ani když je na barrandovském sídlišti.
Společnost přátelská a uvolněná – a to došlo i na politiku...
Hostitelé byli velmi milí, vtipní a laskaví – moc děkujeme za krásný večer, který pro nás připravila Andrea Komárková a Roberto Barletta.
Rada na závěr – pokud budete chtít dát dítěti do školy pravou italskou svačinu, tak jedině rohlík s olivovým olejem.
A protože jsme byli nadšeni nejen italskou kuchyní, a pan Roberto nabízí i výuku italštiny pro začátečníky, už se těšíme na první lekce ....
Zájemci se mohou hlásit u Markéty, termín zahájení ještě upřesníme...
A další pokračování Italského večírku je již v plánu ... těšme se na leden.

Ze Zajíčku Jitka Bílá

Ája

Naše dobrovolnice Ája Vernerová, která dělá na víkendech a s dětmi ze školčiky výtvarné dílničky, má krásné nové stránky. Třeba by se Vám hodilo je znát? Krásných věcí pro radost či jako dárky není nikdy dost.... Jukněte na www.kaaj.cz

Vyhlášení výsledků soutěže

V září na dni neziskových organizací, pořádaných MČ Praha 5, jsme na Andělu měli pro děti malou soutěž. Každý mohl namalovat obrázek a nechat jen na stánku, či jej pak zaslat poštou. Minulý týden jsme vylosovali tři výherní obrázky. Nešlo určit, který byl nejhezčí, protože prostě všechny dětské kresby mají něco do sebe.

A tady máme jména vítězů:
První cena – OBRÁZKY NA ZEĎ – HRDINOVÉ Z VEČERNÍČKŮ: Lucian Grundza
Druhá cena – VSTUPNÉ DO AQUAPARKU BEROUN: Tereza Prokešová
Třetí cena – PROJÍŽĎKA NA KONI V BUČOVICÍCH: Mirek Vrba (Mirek nenapsal adresu, prosíme rodiče, aby se nám ozvali a napsali adresu, kam lístky poslat!)

Všem ostatní posíláme malou pozornost...

(Ceny rozešleme během listopadu).

Podívejte se na „vítězné" obrázky

Lucian GrundzaTereza ProkešováMirek Vrba

Křest hříbátka Lord L´Oreal posunut

L'OrealPOZOR POZOR POZOR

Křest hříbátka nebude v pátek 14.10. ale z technických důvodů později. Sledujte prosím aktuality!

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás.

Křest hříbátka Lord L´Oreal

L'OrealZveme vás na pátek 14.10. od 14.00 do Bučovic, kde pokřtíme naše hříbátko Lorda L´Oreala. Kmotrem se stává společnost L´Oreal Česká Republika.

Sobota v sedle

Víkend v sedle říjen 20118. října o Sv. Brigitě, bývá mlha na úsvitě. Místo do mlhy se však přijelo do mrakem zahalených Bučovic na poslední sobotu v sedle tohoto roku. Ovšem i přesto, že počasí nám příliš nepřálo a na dvě jízdy začalo i pršet, se na konících svezlo 17 dětí, které si to náležitě užily. Ti co zrovna neseděli na koňském hřbetě, malovali na sklíčka s výtvarnicí Míšou. Po obědě se ve stanu, který v tu chvíli nabízel jedinečný úkryt před deštěm, hrály hry. Ty nejodvážnější, kteří vydrželi až do samého konce, čekala hřejivá odměna v podobě krátkého vykouknutí sluníčka.

Děkuji všem za hezký den

Podívejte se na fotografie

Kristýna Doležalová 

Pojeďme za koníčky

Blíží se říjnový víkend v sedle. Začneme v sobotu v 10.00 v Bučovicích na tábořišti u koní. Bližší informace v pozvánce.

Krásný večer na Karlštejně

Výstava Dva Pohledy - vernisáž na KarlštejněTuto neděli jsme strávili na Karlštejně. Po otevření hradní brány se dobrovolníci našeho sdružení nahrnuli do otevřených arkád Císařského paláce hradu Karlštejn, kde se jali připravovat další vernisáž naší putovní výstavy fotografií. Vernisáž, která začala v 17:00h a končila pozdě večer, měla bohatý kulturní program. Povznesenou náladu večera vnímali jak pozvaní hosté, tak i kolemjdoucí turisté. Krásná hudba, fotografie koní a dětí, hradní atmosféra, víno, jídlo a Zajíček - co víc si kdo mohl přát.

Děkujeme mnohokrát všem: fotografům Anetě Hnykové a Petru Vopelákovi, dále pak hradu Karlštejn, jmenovitě panu kastelánovi inženýru Jaromírovi Kubů a zástupci kastelána Lukáši Kunstovi, děkujeme všem účinkujícím - baroknímu triu pod vedením Báry Novotné, hudebnímu uskupení Jazzíkaspol pod vedením Jindřicha Zíky a hudební dvojici Radku Tomáškovi a Františku Zikmundovi. Děkujeme hostu vernisáže fotografu Jakubu Ludvíkovi, děkujeme samozřejmě sponzorům vernisáže, a v neposlední řadě všem dobrovolníkům a samozřejmě zúčastněným hostům.

Výstava potrvá do 11. listopadu a fotografie je možné zakoupit. Více informací o prodeji: http://www.zajiceknakoni.cz/cs/prodejni-vystava
Fotogalerie

Den NNO na Andělu

den NNO na AnděluV pátek 23.9. jsme se zúčastnili DNE NNO pořádaného městskou částí Praha 5. Za pozvání na prezentaci MČ Praha 5 moc děkujeme. U našeho stolečku bylo stále živo a mnoho dětí se přihlásilo do naší malé soutěže. Pravidla a podmínky máme zde. Podívejte se na fotky ze dne.

Výstava Dva Pohledy

Pozvání na výstavu Dva Pohledy KarlštejnZajíček vás zve na svou první putovní výstavu DVA POHLEDY

koně, děti, lidé a vše ostatní kolem nás
ve fotografiích Anety Hnykové a Petra Vopeláka

2.10.2011 od 16:00, hrad Karlštejn

více

Babí léto, kdo tě chytí?

Zajíčkům, kteří dorazili třetí zářijový víkend do Bučovic, se podařilo babí léto chytit doslova za pačesy! Sobotní den byl navíc protkán množstvím nečekaných překvapení. Tím největším byl bezpochyby přílet vrtulníku, ve kterém se mohli všichni zajíčci proletět! Na arteterapii se vytvářely veselé dárečky z fima, odpolední i večerní posezení u kytary doprovázela dobrá nálada a noční stavění stanu  pro zajíčky, kteří se nečekaně rozhodli zůstat na noc, bylo veselou bojovkou. V neděli se začalo jezdit hned z rána, abychom nebyli zaskočeni počasím. Ve společenském stanu vznikaly díky dobrým nápadům pod rukama dětí nádherné plastické obrázky. A když pak po posledních vyjížďkách doputovala do Bučovic trocha deště, odjíždělo se nám z této oázy klidu a pohody alespoň o něco lehčeji. Podívejte se do fotogalerie.

Zuzka Rauchová

 

Pojeďme za koníčky

Blíží se zářijový víkend v sedle. Začneme v sobotu v 10.00 v Bučovicích na tábořišti u koní. O bližší informace si pište Mgr. Markétě Šulcové. Již nyní je možné se hlásit na říjnovou sobotu v sedle.

Nový školní rok ve školičce

Školní rok 2011/2012 zahájíme 22.9. ve středu od 9.00 na adrese herničky Podskalská 29, Praha 2. Účast je nutné rezervovat u paní Markéty Šulcové. Nadále se budeme pravidelně scházet každou středu. Další dny budeme přidávat podle schopností a potřeb dětí. Témata školního roku, plán akcí a další informace budeme postupně zveřejňovat na stránkách školičky.

Blíží se nám začátek pobytu u moře

Všichni účastníci dostali informace emailem, ale kdyby  bylo cokoli nejasné, či kdyby měl někdo obtíže při příjezdu do Rosoliny, volejte Markétu Šulcovou: 731 009 645. Na všechny se těšíme a věříme, že i bez Pilates, se nám náš společný pobyt bezvadně vydaří...

Víkend v sedle červen 2011

vikend-v-sedle-cerven2011Na konci června jsme se sešli v Bučovicích na další víkend u koníků. V sobotu jsme vyrazili všichni na výlet s koníky. Mnozí zavzpomínali na doby Šestajovic a na tradiční šestajovické výlety...
Celodenní výlet byl v duchu toho, uvědomit si, jak je fajn, že máme ručičky a že s nima můžeme dělat všechno, na co si vzpomeneme. Děti si během výletu zkoušely: jíst, pít, malovat, vyndavat věci z batohu, podávat věci ze země, trhat květiny a to všechno bez rukou ....
Zjistili jsme, že utrhnout květinu a darovat ji je stejně možné jako se najíst, ale i stejně obtížné...  V neděli nám trochu naše radovánky kazil déšť, ale jen trochu... nejsme z cukru :)
fotogalerie:
Těšíme se na další víkend:17. - 18. 9. 2011.  Sledujte aktuality :)

28.6. proběhla valná hromada o.s. Zajíček na koni

Bylo schváleno nové znění stanov, které bude zasláno na MVČR.
V rámci setkání valné hromady sdružení obdrželo výrok auditora za rok 2010. Ing Jana Chvatlinová: Výrok auditora. "Podle mého názoru účetní uzávěrka podává věrný a poctivý obraz aktiv a pasiv občanského sdružení Zajíček na koni k 31.12.2010 a nákladů a výnosů a výsledku jejího hospodaření za rok končící 31.12.2010 v souladu s českými účetními předpisy."

Celá zpráva auditora bude přílohou výroční zprávy sdružení za rok 2010. Celá zpráva je rovněž k nahlédnutí u předsedkyně sdružení.

M. Šulcová

Valná hromada a veřejná schůze výboru

o.s. Zajíček na koni svolává na 28.6. 9.00 valnou hromadu a veřejnou schůzku výboru sdružení. Každý kdo by chtěl přijít (i osoby z široké veřejnosti), ať se nahlásí telefonicky Markéta Šulcové, předsedkyni sdružení: 731 009 645 (ne SMS). Na schůzi je nutné se nahlásit!

Program: Předání zprávy auditorky J. Chvatlinové - audit za rok 2010, vyhodnocení uplynulého školního roku, představení plánů na nový školní rok.

Za o.s. Zajíček na koni
Markéta Šulcová

Hříbátko v Bučovicích

hribatko1Radostná zpráva pro všechny:
v Bučovicích je první z mnoha hříbátek.
Brendička v noci na dnešek porodila krásného hřebečka.
Těšíme se na všechna ostatní hříbátka...

hribatko3

hribatko2

  

 

Víkend v sedle 25. - 26. 6.

vyjizdky_na_konichMilí přátelé, zveme vás na v tomto školním roce poslední víkend u koníků.
Je možné přijet na celý víkend nebo jen na jeden den: sobota nebo neděle.
Kromě výletu s koníky pro starší (možné s rodiči i bez rodičů) a procházek na konících pro mladší, nás čeká netradiční malování: ústy nebo nohama :)
Přijďte si to zkusit...Nejen děti i dospělí :)
Na víkend (či jen jeho část) je nutné se přihlásit u Mgr. Markéty Šulcové

A co nás čeká? Podívejte se na víkendy.

Příští víkend bude v září 24.-25.9.2011

Koncert dětí ze Zajíčku

Koncert dětí ze zajíčkuV úterý 7.6. měly děti ze Zajíčku svůj úplně první koncert. V kapli kostela sv. Václava na Čechově náměstí bylo rušno již od 16.00. Samotné vystoupení začalo v 17.30. Jako první zazpívaly, zahrály a zatancovaly naše dětičky ze školičky. Čekal na nás veliký úspěch, protože nám z kola neutekla Kačenka. To jsme poctivě cvičily několik týdnů :). Písničky se dětem dařily a tak měly očividně obrovskou radost z každého potlesku :). Po školičce zahrála na el. piano Klárka tři krásné melodické skladbičky a nakonec jako zlatý hřeb večera vystoupila Maruška se třemi písničkami na kytaru. Maruščin (Marie, 19 let, Dawnův syndrom) to byl vůbec úplně první koncert za její život. Maruška sama má hudbu moc ráda, na koncerty vážné i moderní hudby pravidelně chodí, miluje hraní na kytaru, bicí a drobné doprovodné nástroje. Ale ještě nikdy neučinkovala před opravdickým publikem. V úterý se jí tak splnil veliký sen. Písničky nacvičila pod vedením Vládi Jelena z o.s. Motýlek. Koncert byl výsledek společného úsilí mnoha lidí ze Zajíčku i "z venku" a tak máme všichni opravdu radost...

fotogalerie

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
Nadia Moravkova
Kontakt pro klienty
tel.: 603 224 298
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru