Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Ohlédnutí za mořem

Podzim už se hlásí zcela naplno a my vzpomínáme na pobyt u moře. V září jsme vyrazili se Zajíčky k moři do naší oblíbené Rosoliny mare do Itálie. Pobytu se účastnilo 12 dětí.
Jsme moc rádi, že to vyšlo a doufáme, že se pobyt podaří i v roce 2022. Děkujeme všem Ježíškům, kteří dětem pobyt umožnili. A děkujeme paní Daně Javůrkové, nejlepší delegátce na světě smile
Pro pobavení všech: cestou do Itálie se nám rozbily boční dveře od auta a nešly zavřít. Jediný způsob byl - přivřít, přidržet a přirazit zadky našich vedoucích smile Pak se nasoukat přes přední sedačky do auta smile Takže bylo na 16ti hodinové cestě (než se 9 lidí shodne na pauzu na WC, tak je lepší dělat hodně pauz....) opravdu o zábavu postaráno...

Rosolina mare 2021

 

Charitativní bazárek 17. 10. 2021

charitativni bazarek 17 10 2021

 

Letní pobyty 2021

Vrátili jsme se z drsného a zároveň báječného kraje Šluknovského výběžku, kde jsme strávili dva čtyřdenní turnusy letních pobytů s rodinami s dětmi s handicapy. Spali jsme pod stany, jedli v polní jídelně, za deště zpívali a malovali. Na naše koňské terapie naštěstí každý den vysvitlo sluníčko, jen jeden den skupina odvážných jezdců chytila sprchu. V noci jsme se tulili do spacáků a ráno čekali na teplou kávu a čaj. Byli jsme prostě báječná loupežnická banda pod vedením Lotranda a Zubejdy - tedy naší celotáborové hry. Byl to krásný pobyt, i přes svá úskalí, a my děkujeme všem sponzorům, všem dárcům Ježíška za podporu našich pobytů, za všechny děti. Děkujeme za hmotné dary, především potravinové bance v Praze a ve Šluknově. Děkujeme dobrovolníkům a samozřejmě koním. 

Doplněna fotogalerie

Zajíček na koni a jeho loupežníci

Letní pobyty Zajíčka na koni 2021

Sponzoři Letních pobytů 2021

 

Školení Českého červeného kříže

Včera proběhlo školení dobrovolníků a zaměstnanců Zajíčka na koni, o.p.s. Jednalo se o školení Českého červeného kříže - První pomoc u dětí.

Takže jsme se báječně proškolili, snad jsme připraveni tedy pomoc nejen dětem na pobytech, jízdách na koních, ale i třeba dospělému na ulici. Ale hlavně - snad to nebude nikdy potřeba!!!

Děkujeme ČČK, jmenovitě panu školiteli za hezký přístup k naší netradiční skupince smile a Zajíčku za úhradu školení.

Školení ČČK

 

Piknik u koní

V měsíci červnu proběhlo na loukách u koní milé setkání rodin Zajíčka na koni. Děti si zazpívaly, povozily se na koních, my jsme si popovídali jak s dětmi, tak s jejich rodiči. Všichni byli rádi, že se po dlouhé době můžeme zase normálně setkat. Děti, které nechodí na pravidelné terapie, byly moc šťastné za svezení na konících. Zároveň jsme udělali pár fotografií pro naše sponzory. Krátce po setkání mnozí ještě zůstali, protože jim začali jejich pravidelné terapie na koních.

Všem děkujeme - koním a jejich majitelce Verče, dětem a rodičům za milou atmosféru, dobrovolníkům za pomoc.

Ze Zajíčku Helena Krejčíková

Fotogalerie

Piknik u koní
Piknik u koníPiknik u koní

 

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 402 474
 
Simona Javůrková
Fundraiser
tel.: 702 053 141
 
Martina Krejčíková
Asistent projektu Pomoc sociálně slabým
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
 
Nahoru