Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

MuzeuM Market

Muzeum hlavního města Prahy pořádalo v sobotu 3.12. v hlavní budově muzea již čtvrtý ročník akce MuzeuM Market. Návštěvníky čekal program s vánoční tématikou - divadlo, výtvarné dílny pro děti, trhy a dobročinný bazar, jehož výtěžek se zaměstnanci muzea rozhodli věnovat právě naší organizaci.
V podnělí 5.12 nám milé dámy Nikola Oltová a Šárka Máchová předaly úžasných 7003 Kč, které jsou určeny ke splnění přání dětí z projektu Ježíškem po celý rok.
Všem zaměstnancům muzea tímto velmi děkujeme za jejich štědrost!​

MuzeuM Market

MuzeuM Market

Vánoce u koní

Drazí přátelé, zveme Vás a Vaše děti na společné prožití poslední adventní neděle.
Na programu bude samozřejmě vození dětí na koních, vyrábění drobných ozdob s vánoční tematikou, zpívání koled u stromečku a nakonec cesta za dárečkem.

Kdy?

V neděli 18. prosince 2016

Kde?

Ve stáji Jezdecké Akademie Bleu de Ciel v Praze – Hostivaři (K Horkám 54, Praha 10)

V Kolik hodin?

Začátek bude kolem 15:00 a konec podle toho, kolik koled si u stromečku zazpíváme, předpokládaný konec je v 17:30

Co s sebou?

Dobrou náladu a trochu cukroví k mlsání smile

Vánoce u koní

Vernisáž klientů v Café AdAstra

Přesně před týdnem jsme měli v kavárně Café AdAstra krásnou vernisáž. Vystavili jsme a představili díla našich zaměstnanců s handicapy a našeho podporovatele pana Martina Šonky. Obrazy Marušky a Verči a fotografie Adama mají v kavárně každé svůj prostor a návštěvníci kavárny si je mohou v klidu prohlédnout. Jsme rádi, že naši "kavárníci" tvoří ve svém volném čase takováto dílka a je nám ctí, že je můžeme vystavovat. Děkujeme Martinovi Šonkovi za podporování kavárny a současně i této výstavy.
Výstava potrvá do konce prosince.

Vernisáž klientů v Café AdAstra

fotogalerie

Vánoční dílničky s Míšou

6.12. se tradičně konaly Vánoční dílničky s úžasnou výtvarnicí Míšou Huslarovou. Bylo připraveno několik stanovišť na vyrábění a tvoření vánočních ozdob, dekorací, přáníček apod. Byl to příjemný podvečer, který jsme si pěkně užily. Z kavárníků se mi přihlásila pouze Zuzka, protože se ostatním termín bohužel nehodil. Zuzka ještě na dílničkách nebyla, moc se jí to líbilo a vyrobila pro svou maminku a sestru krásné dárečky smile

Díky Kristýna a Zuzka smile

Vánoční dílničky s Míšou

fotogalerie

Novinky z fráninky

Je začátek prosince a naše fráninka se rozeběhla jak Rhona smile Již celý listopad se poctivě učíme a máme za sebou 2 lekce z učebnice Alex et Zoe. A protože učení není jen mučení, ale hlavně hraní, hrajeme si, zpíváme, kreslíme i slavíme narozeniny. A to vše jedině en francais smile
Pozor - 5.12. Fráninka nebude, uvidíme se zase 12.12.
A bien tot smile

Markéta

fráninka 11/2016

fotogalerie

Hvězdná výstava

1.12. 2016 od 18:30

Přijďte se podívat na díla našich klientů a našeho podporovatele Martina Šonky

hvezdna vystava

S KPZ v divadle

Podzimní divadelní sezona začala a tak KPZ opět vystrkuje růžky smile Po středečním krásném představení jsme vyrazili hnedka v pátek na Ať žijí duchové. A zase to nemělo chybu. Užili si to malí i velcí... Kongresové centrum praskalo ve švech nejen obsazeností, ale i decibely... Děti nadskakovaly na svých podsedácích a k tanci zbývalo jen maličko... Melodie z filmu Ať žijí duchové, a další známé i méně známé písničky od báječné autorské dvojice rozezpívaly několikrát celé hlediště... Naše skupinka měla více než 30 členů a tady jsou ohlasy smile
Ze ZNK Markéta

"Vojtovi se líbilo, sice je to asi těžké, když je film notoricky známý, ale zase pro něj, jak už je větší, bylo zajímavé propojovat si jednotlivé herce s jejich jinými rolemi." Kačka J.

"Děkujeme Zajíčkovi za možnost navštívit moc hezký muzikál nejen pro děti. Všichni, včetně nás dospělých, jsme si náramně užili pěkné hudební dílko.
Budeme se těšit na další společné akce,
mějte se krásně a ještě jednou díky"
Natálka a Eliška Šperlovy

"Děkujeme, že jsme mohli jít se Zajíčkem na muzikál Ať žijí duchové. Muzikál se nám moc líbil, Adélka celé představení nehnutě seděla a pozorovala jeviště. Nejvíce se nám líbily známe písničky a velmi vtipné dialogy. Rádi bychom muzikál viděli ještě jednou, protože nic vhodnějšího pro předškolní dítě jsme nenašli. "
Veronika a Adélka

Ať žijí duchové

Klub rodičů při ZŠ Lužiny

Minulý týden jsme v kavárně Café AdAstra měli milé setkání. Zajíčkovi přišly poděkovat členky Klubu rodičů při ZŠ Lužiny za počiny a za spolupráci, která dlouhodobě funguje. I my děkujeme! Poděkování a zároveň tedy soupis toho, jak se dlouhodobá spolupráce pomoci dětem realizovala, najdete zde

Klub rodičů při ZŠ Lužiny v Café AdAstra

KPZ v divadle

Ve středu 16.11. jsme s KPZ vyrazili po dlouhé době zase do divadla! Bylo to úžasné! Hru NA CESTĚ bych doporučila každé mamince, která si občas neví rady s dospívající dcerkou a nebo i mamince, co se bojí, že si v budoucnu nebude vědět rady smile A dokonce i maminkám kluků smile Ono rozumět holce, co s ní jednou bude náš kluk chodit, taky nemusí být marný smile
Od středečního večera bezpečně vím, že moje dospívající holčička je úžasně báječná...A že moje starosti jsou zcela běžné všední a...hlavně... krásné...

Ze Zajíčku Markéta Šulcová
PS.: dneska večer se těšíme na Ať žijí duchové smile

Listopadový terapeutický den

 I za sobotního, mrazivého počasí, dorazilo na terapeutické jízdy do hostivařské stáje Bleu de Ciel několik klientů, kteří absolvovali půlhodinové projížďky na jízdárně v poněkud náročnějším terénu. Kobylka Diana povozila velké a poník Šimon malé děti. Veškeré dění sledovaly naše kočičky, které využily příležitost k pomazlení, ale jako správní masožravci odmítly zdravé pochoutky připravené pro koně. Děkujeme dobrovolníkům a koníkům a těšíme se o Vánocích, až se opět ve stájích setkáme.

Tvořivé dílničky

I v listopadu se u nás v kavárně Café AdAstra bude každé pondělí od 10:00 konat Tvořivá dílnička, která je určena pro děti zdravé i s handicapem a je zcela zdarma smile
Pokud máte čas, přijďte si dát kávičku, popovídat si s ostatními maminkami a děti přenechejte naší zkušené chůvě Zuzance smile
Více informací na našich stránkách

 

Zajíček na koni, o.p.s pořádá

Listopadový terapeutický den pro děti s handicapy

Kdy?

V sobotu 12. listopadu 2016 V Jezdecké akademii Bleu de Ciel - K Horkám 46/54 Hostivař

O co se jedná?

Naše organizace nabízí dětem s handicapem možnost užít si terapeutickou jízdu na koni zdarma v doprovodu zkušených vodičů. Rodiče či opatrovníci dětí si s námi mohou popovídat o skvělých účincích jízdy na koni na zdravotní stav svého dítěte. V případě dalšího zájmu je možnost se terapeutických jízd účastnit pravidelně. Pro rodiny, které se nacházejí ve finanční tísni, dokážeme zajistit dotované jízdy.

Pro koho?

Terapeutický den je primárně určen pro děti s handicapy.
Pokud máte zájem, rezervujte si čas terapeutické jízdy u Veroniky Musilové.

Terapeutický den 12-11-2016

KPZ - Fantom Opery

Další z akcí našeho klubíku se mimořádně vyvedla :-) Díky milým Dobrým vílám jsme mohli v neděli 23.10. navštívit žádaný muzikál Fantom Opery. Překvapilo nás, že bylo na představení od 14.00 zcela vyprodáno. Ale po shlédnutí jsme to pochopili, bylo to totiž vskutku úžasné... Jen pro menší děti maličko dlouhé a trochu více strašidelné... :-)
Dobré víly, děkujeme vám moc a už se těšíme na váš večírek u nás v Café Adastra.
Za Klub přátel Zajíčka Markéta

Jak jsme šli na Fantoma.
Zajíček nám sehnal lístky na muzikál Fantom v Opeře. Měli jsme sraz na Výstavišti a všichni společně jsme šli do divadla, které se jmenuje Pyramida a opravdu tak vypadá. Je ze skla, ale není do ní vidět. Usadili jsme se do obrovského hlediště a už to začalo. Bylo to celé hodně strašidelné. Fantom Opery si chtěl odvést krásnou Christinu navždy k sobě do podzemí, ale zvítězila láska a Fantom nechal Christinu Raoulovi, se kterým byla zasnoubená. Muzikál se mi moc líbil. Christina krásně zpívala, viděli jsme balet i Hannibala, krásné kulisy a lustr, který nechal Fantom spadnout byl opravdu obří. Všechno dobře dopadlo, takže Zajíčku, díky za pozvání!

KPZ - Fantom Opery

 

Klub přátel Zajíčka a jeho proměna neproměna

Členové Klubu přátel Zajíčka (KPZ) brzy dostanou novou přihlášku :-) Zajíček na koni, o.p.s. má pro KPZ vlastní spolek a mnoho akcí půjde nyní přes spolek - Klub přátel Zajíčka na koni, z.s. Prakticky se prosím pro vás nic nemění... Jen administrativa, vlastní číslo účtu a další legrace... :-)

Klub přátel Zajíčka

 

Pomáháme večeří

Děkujeme Janě a Štěpánovi autorům blogu Slepičárna-blog za charitativní večeři - Pomáháme večeří, kterou pro nás ve čtvrtek v Café AdAstra připravili bez nároku na honorář. Díky nim a díky hostům, kteří si jejich skvělé jídlo nemohli nechat ujít je náš projekt Kavárna - zaměstnání pro lidi s handicapem podpořen úžasnou částkou 9 225 Kč!
Kdo jste přijít nemohl, podívejte se na video a přijďte příště!

 

Teambulding Zajíčka na koni

O víkendu 7. - 9. října byl Zajíček ve Velké Úpě. Zcela výjimečně ale bez dětí. Jednalo se o sdružující (teambulidingovou) akci. Společně jsme diskutovali, chodili na procházky, vařili si, vyprávěli, řešili. Došlo k naplnění podstaty - ke stmelení kolektivu. Nebo spíše k uvědomění si, že takovým kolektivem již jsme. Děkujeme škole da Vinci za možnost ubytování na Boudě Artur. Děkujeme samozřejmě všem zúčastněným.

Teambuilding Zajíčka - Velká Úpa 10/2016 

fotogalerie

 

Firemní den společnosti ExxonMobil

ExxonMobilV prvním říjnovém týdnu proběhl v Jezdecké akademii Bleu de Ciel firemní den zaměstnanců společnosti ExxonMobil.
Přijelo kolem dvaceti pracovníků. Práce bylo požehnaně, ale jejich nasazení bylo obrovské, a tak se zvládl velký kus práce. Vyklízely se výběhy, srovnávala se půda na jízdárně, vyvážel se hnůj a na závěr to nejdůležitější - masáž pro koně. Zaměstnanci ExxonMobil navštívili koně v boxech a dopřáli jim masáž dle pokynů cvičitelky Veroniky.
Velmi všem za Zajíčka na koni děkujeme. Jsme rádi za spolupráci, jsme rádi za vaší pomoc.

Firemní den společnosti ExxonMobil

Firemní den společnosti ExxonMobil

fotogalerie

 

Klub přátel Zajíčka

S novým školním rokem se zase rozbíhá činnost našeho KPZ. V sobotu 9.10. jsme se díky naší milé spolupráci s organizací Dobré víly dětem vydali do kina Lucerna na film Bella a Sebastian 2. Děti film uchvátil a i někteří rodiče se přiznali, že zaslzeli...
Nyní se chystáme na Fantoma Opery, pak nás čeká pro maminky a jejich holčičky divadelní představení Na cestě, po té Ať žijí duchové a na Vánoce se můžeme těšit společně na Šíleně smutnou princeznu :) A možná se objeví ještě něco...Kulturní podzim je v plném proudu...

KPZ v Lucerně 10/2016

 

Chcete nám pomoci?

Dárcovská SMS:

Darujme.cz:

 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství


Jezdecká akademie Bleu de Ciel

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

CEZ EPP

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru