Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Vysvědčení s Polynkou

aneb do Korálku na koníky 29. 6. 2010

Program i jízdy na konících přímo na zahradě Korálku - Pařížská 2199, Kladno

Dopolední program: 

Čtyřlístek

(8.00-12.00 hod, pro děti z Korálku a jejich maminky)

  • Polynka roznáší vysvědčení
  • maminky dětí z Korálku budou relaxovat na masážích


Odpolední program:
(12.30 - 16.00 hod, pro děti z Korálku i širokou veřejnost)

  • jízdy na koních
  • vystoupení Dr Klaun
  • tvorba zvířátek z balonků
  • malování perníčků
  • vystoupí Monika Krchovová (nevidomá písničkářka)
  • vystoupí Eva Hurychová


Občerstvení zajištěno - za symbolickou cenu (nealko, káva)

tuto akci  pro Vás připravil Čtyřlístek - Zajíček na koni, Korálek Kladno, Artemiss a Kulihrášek Kladno. Více o Čtyřlístku

Víkend v sedle - červen

víkend v sedle - červenTřetí Zajíčkův víkend je za námi. Společně s dětmi a koníky jsme prošli jarem do léta. I ten třetí  víkend se nádherně povedl. Sluníčko nám přálo, ale nesoužilo nás. Bylo tak akorát příjemně  po oba dny. Některé maminky přijely již v pátek večer, a tak mohla sobota skutečně začít na čas, bez zpoždění. Již v deset hodin jsme vyjížděli na první procházku. Všechny děti si užily ježdění dosyta, s Janinkou jsme vyráběli panenky a panáčky, tiskali jsme roztomilá zvířátka. Naše obří trampolína si za celý víkend neodpočinula ani na chvilinku… Po dětech šly samozřejmě na koníky maminky a před večerem ještě vyrazili na delší projížďku všichni dobrovolníci…Večer nám sice nešel rozdělat ohýnek, ale nakonec jsme ho přemluvili a i když se zdálo, že nás déšť chce zastrašit, začali jsme směle opékat vše, co se našlo :-)  Déšť se lekl nás a nepřišel.

  V neděli ráno nás ze stanů vytáhli lidičky z KPZ, kteří přijeli jen na neděli, a začalo se jezdit nanovo.  Kdo zrovna nejezdil, vyráběl veselé vařečky a nechybělo tradiční nedělní malování na obličej. Vedoucí víkendu Markétka Pištěková měla pro nedělňátka úžasné překvapení: jeli také dvakrát - klasicky dopoledne, ale pak i po obědě… A to že pak zvládla svést i všechny nedělní maminky je neuvěřitelné… Děkujeme Markétě Pištěkové za naprosto dokonalou a bezchybnou organizaci víkendu. Byl to takto její první víkend a na samé jedničky! Děkujeme všem dobrovolníkům za skvělou a bezvadnou pomoc. Děkujeme všem tatínkům, kteří pomohli na koníka Patrikovi a pak jej celou projížďku doprovázeli. A děkujeme MHMP a firmám Sirius Computers, Klika & Dvořák a Lease Plan Česká Republika za finanční podporu našich víkendů.

Na všechny se těšíme v září. Přijeďte zase na víkend!

fotogalerie

Víkend v sedle

O víkendu 12 - 13. června proběhne v Bučovicích další, v pořadí již třetí, Víkend v sedle. Kromě samozřejmých vycházek na koních se děti mohou těšit na různé hry, arteterapie, dospělí na večerní táborák s buřty a snad také na sluníčko. Tento víkend je kapacitně již zaplněn a na ty, kteří by rádi příště také za námi přijeli, se budeme těšit opět v září.
Děti a rodiče, pokud byste měli cestu kolem, přijeďte se na nás podívat a třeba příště budete koukat už ze sedla!

Ekodny v Bučovicích květen 2010

I když máme stále aprílové počasí, Zajíček si na Apríl nehraje a vozí děti o stošest. V květnu proběhla tři EKO dopoledne (zkrácená verze EKOdnů) s Diakonií Praha 4 a s Klokánkem. Přes 40 dětí se tak seznámilo nejen s jízdou na koni, ale i s životem koníků a s životem na statku. Za podporu děkujeme MHMP a panu Lochmanovi.
fotogalerie - Diakonie

Firemní dny v Bučovicích

Jaro se hlásí v Bučovicích. Ne sice tolik sluníčkem, ale rozhodně prací. Jarní úklid se totiž nevztahuje jen na mytí oken :), ale je potřeba uklidit i výběhy koní a koryta u potoka, stáje a chlívky, vyčistit dvůr a otlouct omítku a připravit vše na novou sezónu. S tím nám vydatně pomáhají pracovníci společností, kteří přijeli nebo přijedou na firemní dny. Za poslední dny to byli již zmínění Ernst &Young, 20.května a.s. Kooperativa a 26. května Skupina ČEZ. Podívejte se na fotografie a uvidíte, jak opravdu moc se taková pracovní síla vyplatí...Všem děkujeme a přijeďte zase. Bez vás by to všechno šlo mnohem pomaleji...nebo někdy nešlo vůbec.
fotogalerie - Kooperativa

Letní pobyty Zajíčka na koni mají 2 veliké novinky:

červencové pobyty pro děti z Klokánků.

Na tyto pobyty jsou srdečně zvány i děti s rodiči ze Zajíčka. Je potřeba se již nyní domluvit na organizaci. Prosíme, kdo by měl ze Zajíčka zájem, ozvěte se ihned Markétě Šulcové: 731 009 645.

Druhou, neméně milou novinkou je:

Patron táborů, herec Václav Vydra, se za námi přijede podívat na srpnový turnus do Doks.


Takže opět je na co se těšit :)

druhý Víkend v sedle 8. - 9.5. 2010

na vyjížďce

V sobotu ráno jsem přijela do Bučovic a hned byl nástup dobrovolníků, kteří byli poučeni o správném čištění a sedlání koní. Když jsem slyšela celý ten složitý postup, myslela jsem si, že si to nikdy nezapamatuji, ale žádný strach.  Pod dozorem Verči se zapomíná maximálně jednou :-D . Když jsme koníky řádně očistili a nastrojili, přišla první skupinka dětí a mohlo se vyjet. Pro děti-zajíčky platí: Na koníkovi musí mít každý narovnaná zádíčka a projížďku pak zakončí velmi zdravá rozcvička. Potom hurá na trampolínu a jiné aktivity. Večer jsme se mohli těšit na skvělý táborák, hrálo se na kytaru a opékal se jeden buřtík za druhým. Neděli nám zpříjemnily děti z Klokánka, které se přijely projet na konících a s chutí se zapojily do všech aktivit. S krásným počasím víkend rychle utekl a já doufám, že stejně tak rychle přijde další. :-)

dobrovolnice ze Zajíčka

fotogalerie

První máj  v Galerii Praha 14

první máj - jizdyByl pozdní večer První máj, vlastně u nás to bylo odpoledne. Úkol zněl jasně: "Holky musíte to zvládnout za každou cenu. Zvládnete to ?!". Pro mě a pro Jitku to byla velká výzva. Nejprve jsme začaly zajišťováním záležitostí ohledně koní, dále pak různých potřebných povolení, grantů, článků v novinách aj. Velkolepá příprava trvala téměř dva měsíce. Pak už jsme jen z Prvního Máje slízávaly smetanu. Počasí nám přálo, sluníčko nám nastavovalo své paprsky. Zahájení akce provedl Folklorní hudební soubor Lučinka, který ve svém půlhodinovém pásmu předvedl tance, písničky a básničky. Poté se pokračovalo dalším programem. Děti vozilo pět koníků a vedle toho byla připravena tři stanoviště, na kterých si děti mohly vyrobit různé věci. Venku současně probíhala soutěž v malování pod názvem "Namaluj svého nejoblíbenějšího koníka". V 16 h začala "lístečková hra" o zajímavé a hodnotné ceny od sponzorů - Globus a Ikea. Vítězem byl každý, kdo se hry zúčastnil. V 17 h vyvrcholil program prvomájovým průvodem, kterého se zúčastnili všichni koníci a děti s rodiči. V jeho čele šel Martin Splavec, který nesl velkou a těžkou májku. Při průvodu městem výborně asistovala Městská Policie Hl. m. Prahy. Po ukončení průvodu jsem poděkovala všem zúčastněným za hezkou atmosféru, kterou společně vytvořili, a zároveň všechny pozvala na další akce pořádané Zajíčkem na koni. Pak jsme se rozešli domů plni pozitivních dojmů. Závěrem trocha statistiky: Akce se zúčastnilo 136 dětí a 64 dospělých.

A na konec přidávám ještě jednu soutěž. Napište nám jména všech pěti zúčastněných koníků. Odměna bude sladká :-)

Gabriela Pošmourná - dobrovolnice ze Zajíčka na koni


Dáda a BlackReakce návštěvníků akce byly velmi hezké. Uvádíme zde pocity jedné z návštěvnic a zároveň dlouhodobé klientky Zajíčka na koni:


Ahoj Markétko,
nevím jestli jsi měla prsty v tom, že Black přijel na Černý Most. Myslím, že jsme si to oba krásně užili a Black mi znovu dokázal, jak mne má rád. Protože když jsem si šla odpočinout, prý s ním nebylo k vydržení, a když byl se mnou, tak byl hodný. Udělalo mi velkou radost, že přijel. Uvidíme se v létě, slíbila jsem mu to. A taky Ti ho musím pochválit, protože šel se mnou v průvodu a byl tak hodný, jako bych ho vodila odjakživa, zlatíčko mé milované. Děkuju, že tam mohl být.
Zatím ahoj, přijedu na návštěvu na tábor, pozdravuj doma
Dáda


fotogalerieLogopedka ve školičce

28. dubna  navštívila středeční Zajíčkovu školičku logopedka Mgr. Alžběta Vašků. Poslechla si děti, udělala s nimi logopedická cvičení a poradila nám jak dál procvičovat jednotlivé hlásky. Školičku navštíví opět za 4 týdny. To budou mít maminky i možnost indiviuální konzultace. Těšíme se :)

Ernst&YoungPrvní Víkend v sedle a firemní den Ernst & Youngvíkend v sedle - duben24. - 25. dubna proběhl první Víkend v sedle v rámci programů Jízd a Pobytů. Do Bučovic u Votic přijelo za koníky 18 dětí. Některé jen na sobotu, některé jen na neděli, některé na celý víkend. V sobotu jsme se sešli v 10 hod a hned jsme spěchali ke koníkům. Když jsme se my představili koníkům a koníci zase nám, popovídali jsme si o tom, jak se kůň připravuje na procházku, a pak jsme se hned na jednu procházku vydali. Krásná procházka přírodou kolem statku trvala asi 50 minut a na jejím konci si děti v sedle ještě zacvičily. Kdo zrovna neseděl na koni, maloval, kreslil, odléval podkovu ze sádry... Odpoledne bylo opět ve znamení ježdění a výtvarničení. A když chtěl někdo zábavy ještě víc, mohl se vydovádět na našem malém hřišťátku, na obří trampolíně, na houpačkách. Závěrem dne se na procházku na koních vydaly i maminky. Nemohly si procházku vynachválit.
Dobrá nálada a usměvavé sluníčko nám vydržely až do večera, kdy se grilovaly řízky, opékaly vuřty, rozdávaly diplomy za jízdy a také malé odměny :).
I v neděli bylo nádherně slunečno a děti se dosyta vyjezdily a dosyta si vyhrály. Odpoledne si zajezdili dobrovolníci, kterým za vydatnou a neúnavnou pomoc Zajíček moc děkuje.
Zajímavé je i spojení sobotního dne s firemním dnem společnosti Ernst & Young. 25 zaměstnanců, někteří i s dětmi, přijeli pomoc na statek s jarními pracemi. Mnozí se zapojili i do vodění koníků na terapeutických jízdách. Patří jim velký dík za pomoc.

Těšíme se na další víkend , který se bude konat 8. - 9.května, sraz opět v 10.00 v sobotu i v neděli.
Vaše Polynka, Artuš, Black, Johny, Zuzanka, Efeba, Vojtíšek, Julinka a další koníci....


fotogalerie

Víkendy v sedle se konají za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.Den pro sebe

v salonu ArtemissV sobotu 17. 4. 2010 jsme my, maminky z o.s. Zajíček na koni a maminky z kladenské základní, praktická a speciální školy Korálek, dostaly možnost zažít úžasný den...DEN JEN PRO SEBE. Den pro nás zorganizoval Zajíček, studio Atremiss a centrum Beránek za pomoci ČSOB.

Jak obyčejné a jak pro některé z nás vzácné!!!

Dopoledne probíhalo ve stylu teorie, kdy nám milá paní Jarka Beránková z centra Beránek udělala přednášku o plánování času pro sebe, syndromu vyhoření, jak mu předejít a co stím, když na nás dolehne. Jako terapeutka Aura-somy nám představila tuto filosofii a také s námi udělala velice příjemné relaxační cvičení. Pro některé známá věc, pro některé nová zkušenost…

Po poledni jsme se přesunuly do Studia Artemiss, kde po dobrém pohoštění nás čekala praktická část dne, kdy nás majitelka salonu paní Blanka Pešková začala líčit a doporučovat vhodné typy líčení a oděvů. Záležitost veskrze příjemná a pro mnohé i překvapivá.

Přitom všem nás slovem prováděla zkušená paní Šárka Noor , která nás zábavnou formou vtáhla do oblasti esoteriky, vztahů, typologie osobnosti atd. Od ní jsme dostaly dárek v podobě dvouhodinové individuální konzultace zdarma. A dárková poukázka od Artemissu s možností výběru masáže, kosmetiky či kadeřníka byla milým rozloučením.

Parta maminek byla fajn, opět jsme získaly pocit, že nejsme na světě tak úplně samy se stejným problémem, předaly jsme si zkušenosti, jak zvládat zátěžové situace a těžká životní traumata. K tomu se o nás staral tým skvělých lidí, takže DEN PRO SEBE byl užitečný, poučný, příjemný…prostě báječný!! Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit, dozvědět se nové věci a poznat nové lidi. Děkuji.

Dáša Harbalová – 4 děti, 1 těžce zdravotně postižené

fotogalerie


Francouzština pro nejmenší.

Zajíček na koni má pro děti novou aktivitu.

V rámci programu Hlídání dětí se mohou nyní maličké děti zdravé i s handicapem učit francouzsky.

S paní učitelkou Irenou Hoffreiterovou (kterou mnozí znají z našich letních táborů) se každou středu odpoledne budeme učit pomocí her, písniček a divadélka základům francouzštiny. Našim cílem je připravit do června 2011 skupinu menších děti k prvnímu letnímu pobytu v centru CMCAS ve Francii.

Zimní tábor Alpy 2010

CMCAS

Courchevel 2010Tak jako vloni jsme se i letos s lyžaři z řad dětí s handicapy vydaly na pozvání francouzské společnosti CMCAS do Alp, a to přímo do jejich podnikové chaty v lyžařském středisku Courchevel.
CMCAS nám téměř zdarma poskytli nejen ubytování, ale přispěli nám i částkou 1000EU na letenky. A když nám SWISS INT. AIR LINES ještě poskytli drobnou slevu, děti ze Zajíčka, které jsou klienty programu Pomoc na blízko, mohly mít letenky zcela zdarma a pro ostatní byly za skutečně přijatelnou cenu.
Co jsme si užili a jak se pobyt povedl?
fotogalerie

Zajíček za kulturou


Ve středu 14. dubna jsme se vydali do Slaného, na koncert s názvem „Francouzská komorní hudba za vlády Ludvíka XIV. a XV.“ Koncertní trio ve složení Andreas Kröper – traverso, Hana Fleková – viola da gamba, Barbara Kürstenová – cembalo vystoupilo v kapli Zasnoubení P.Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném. Koncert byl pro Zajíčka nejen kulturním zážitkem, ale přinesl mu i příspěvek do kasičky, protože výtěžek z koncertu je věnován na podporu Zajíčkových programů. Děkujeme moc všem třem účinkujícím a děkujeme velmi návštěvníkům koncertu.
fotogalerie


zajic

HEZKÉ VELIKONOCEpřeje Zajíček na koni

pozvánka- koncert ve SlanémZveme vás na koncert

středa 14. dubna 2010 v 19.30

kaple Zasnoubení P.Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném

Francouzská komorní hudba za vlády Ludvíka XIV. a XV.


Andreas Kröper – traverso

Hana Fleková – viola da gamba

Barbara Kürstenová – cembalo


Boismortier, Rameau

Couperin, Morel

Marais, Hotteterre
vstupné z koncertu bude věnováno na podporu programů o.s. Zajíček na koni

www.kultura.slansko.cz , www.muzeum.slansko.cz

POZOR POZOR POZOR

změny termínů letních integračních táborů + nový turnus Bučovice:

Bučovice 2009omlouváme se za následující změny, ale snad bude milé odškodnění, že jsme pro velký zájem přidali jeden turnus v Bučovicích:

nové termíny:

31.7. - 7.8. DOKSY

7.8. - 14.8. BUČOVICE první turnus

15.8. - 22.8. (neděle až neděle) BUČOVICE druhý turnus


těšíme se na všechny účastníky.


Zimní tábor Boží Dar 2010

Boží Dar 2010

Dnes, 14. března, přijel Zajíček z Božího Daru zpět do Prahy. Je celý smutný, nejradši by se na Boží Dar přestěhoval, jak to tam bylo krásné.

Dva turnusy dětí a jejich rodiny měly opět možnost strávit krásný, zasněžený týden na faře na Božím Daru. Oba týdny byly ve znamení veselé nálady a také velkých osobních úspěchů. Péťa Šulc se naučil jezdit sám na vleku, Davídkovi Jordánovi se nejprve nechtělo, ale pak měl také radost, že kopec nemusí vyšlapat, ale dokáže ho vyjet na pomě. Statečně stály poprvé na lyžích Nikolka Fidesová a Eliška Raffayová. Nejlepší lyžaři, Dan Bílý a David Turek, řádili na lyžích a stáli dokonce „na bedně vítězů“ na místních závodech. Martin Hoffmann začal jezdit sám a krásně na sjezdovce, Verunka a Dan Bílí si poprvé vyzkoušeli snowboard, „dospělák“ Jurka si zase vyzkoušel velmi úspěšně lyže. Klárka Šulcová dokonce jezdila na černé sjezdovce a další šťastlivci získali podpis od Lukáše Bauera. Byli zde i akrobatičtí snowtubingspecialisté jako Miky Turková a malá Kačenka Krejčíková, které se naučily padat pořádně ze schodů a nezapomeňme na Davida Turka, jehož originální skok na lyžích nepostrádal na závěr i několik kotrmelců.

Tyto a všechny ostatní děti byly z pobytu nadšené. Karneval, výtvarné večery, poklad a hlavně to, že jsou spolu, mělo na jejich dušičky blahodárný vliv. A tím pádem i na jejich rodiče.

Děkujeme mockrát božídarské faře, skiareálu Novako a Markétce Šulcové.


fotogalerie


natáčení Chcete měČT natáčela v Bučovicích

Dobrá zpráva:) 23.2.2010 se natáčela v Bučovicích malá reportáž do oblíbeného pořadu Chcete mě.
Pan Srstka a celý štáb měli velmi dobrou náladu a tak, nejen že se natáčení povedlo a dost jsme se nasmáli, ale pak se dokonce oba hrdinové reportáže, Péťa Okál (DS, 17 let) a malý Petřík Šulc (3 roky), mohli s panem Srstkou vyfotit.

Vysílání, kde krátce shrnujeme naši činnost a představujeme i nové programy a projekty (Hlídání dětí, Víkendy v sedle, Masáže a Čtyřlístek), můžete sledovat:

úterý 9.3. v 0.15 (premiéra - noční vysílání) -  ČT 1

středa 10.3. ve 14.50 -  ČT 2


další foto

POZOR - ZMĚNA!

lyžařské integrační tábory Boží Dar:

I. turnus : 28. 2. - 7. 3. 2010

II. turnus: 7. 3. - 14. 3. 2010

tj od neděle do neděle

za změnu termínu se omlouváme

Na hory si vemte s sebou:
kufřík na výtvarku: tyčinkové lepidlo Kores, tempery, klubko provázku, skleničku od dětské výživy - pro každé dítě.
Budeme mít karneval - každý si prosim připravte masku - i dospěláci :-)
Máte-li někdo starý a nepoužívaný hrnec - vezměte prosím s sebou - na největšího sněhuláka na Božím Daru.
další info


Chcete nám pomoci?

Darujme.cz:

 
 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství

 

Rychlerozkládací nůžkové stany | Expodum.cz

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Martina Krejčíková
Koordinátor projektu Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 497 790
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
Nahoru