Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Dinopark a ZOO Plzeň

děti ze Zajíčka v plzeňském DinoparkuPršelo večer, pršelo v noci, lilo ráno. Přesto jsme se téměř všichni sešli kolem deváté na stanici metra Zličín, abychom se vydali na cestu do Plzně za těmi nejstaršími z nejstarších – za dinosaury, brontosaury, tyranosaury,… no prostě do plzeňského Dinoparku. Po příjezdu nás přivítali pohybliví tvorové a když jsme se dost nakoukali a nabáli a když už konečně přestalo úplně pršet, tak jsme se vydali do přilehlé Zoologické zahrady. Plzeňská Zoo nás velmi mile překvapila. Snad se nám i zdálo, že tamní zvířata jsou jaksi aktivnější, společenštější a někteří nebezpečnější než v té pražské. Nechť nám pražská zvířena odpustí! Možná je to způsobené menším množstvím plzeňských návštěvníků, a tedy větším klidem.

Kolem čtvrté hodiny jsme nasedli zpátky do autobusu, dinosauři nám zamávali na cestu a my jsme byli za hodinku zase v Praze. Milý výlet to byl. Děkujeme moc Zuzce Rauchové za organizaci výletu.

Fotogalerie


nové občanské sdružení  "Fragilní X" založeno

občanské sdružení rodičů a přátel postižených syndromem fragilního x chromosomu založené v roce 2010 z potřeby sdílet společnou cestu, nabízet osvětu a podporu rodinného systému. Své poslání chápeme hlavně ve větší informovanosti veřejnosti o syndromu fragilního X chromosomu, jeho příčinách a průvodních symptomech, a v přiblížení života lidí s mentálním postižením a osob o ně pečujících. Chceme propojit odborníky a rodiny či osoby pečující o někoho s mentální retardací způsobenou SFXCH.
Jarko, dobrý start, hodně štěstí a rovné cesty:-) zajíčci

webovky:

Zářijový víkend v sedle….

Máme měsíc po táborech, ale pro děti ze Zajíčku tak jízdy na konících neskončily. Hned koncem září jsme se sešli v Bučovicích u koníků na další (již čtvrtý) „Víkend v sedle“. Od začátku nad námi sice visel černý mrak plný deště, ale rozpršel se naštěstí až odpoledne. Skutečně naštěstí, protože na koníky v sobotu přijelo víc než 25 dětí ve věku od 2 do 17ti let. Co bylo super? Že se skutečně mezi zdravé děti krásně a v pohodě „zamíchaly“ děti s handicapy (autismus, Downův syndrom, SMR a další) a děti s různými sociokulturními handicapy. Několik „zdravých“ dětí se mě během soboty v různých situacích zeptalo, „Co je tomu klučíkovi? Proč tak běhá?“ Tak jsme si popovídali o autismu a bylo vidět, jak to zdravé holky zajímá, jak se ptají na další věci, reflektují se svojí situací…Tohle je, myslím, vážně fajn… A co všechno jsme dělali?
čtěte dál...

Výlet do Dinoparku a ZOO Plzeň

Sraz v 8.45 na konečné stanici metra B Zličín, odjezd v 9.00

10.00 příjezd před Dinopark, společný vstup (zdarma), v průběhu dne možnost projít do ZOO.

Nejpozději v 18.00 odjezd z parkoviště před ZOO Plzeň.
Návrat nejpozději v 19.00 do Prahy na Zličín.

Předpokládaná cena výletu je 150 Kč za osobu.

v září vám nabízíme tyto akce:

22. 9. Keramická soutěž Tvoříme s láskou

akce proběhne v Korálku Kladno v rámci projektu Čtyřlístek
info a přihlášky: Soňa Šestáková: tel: 721 294 043

25. - 26. 9.  Víkend v sedle

jak probíhají, o jarních víkendech - více zde
Info a přihlášky: Monika Splavcová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo SMS na tel: 605 466 166
Na uvedené číslo prosím nevolejte, Monika se vám na SMS ozve zpět. Díky.

28. 9. - ZOO a Dinopark Plzeň

výlet nejen pro členy KPZ a dobrovolníky, vstupné zajištěno zdarma.
Doprava společně autobusem - cena a sraz budou ještě upřesněny přihlášeným.
info a přihlášky: Zuzana Rauchová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 777 106 268

Adoptujte si koníka Kima

děti ze Zajíčka s KimemFinanční krize se dotkla koníků v Bučovicích. Chybí nám prostředky na seno a ustájení. Poslední možnou záchranou před prodejem koní je jejich adopce. Adoptujte si koníka ze stáje Artuš a tím ho zachráníte pro naše děti. Prvním nabízeným koníkem je Kim.

více info o Kimečkovi

kontakt a další info:
Veronika Náměstková: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 732 978 271

Zajíčkovy letní integrační tábory 2010

Malá rekapitulace: Klokánků se v červenci v Bučovicích objevilo přesně dvanáct, v Doksech bylo čtyřicet pět dětí, a na dvou turnusech v Bučovicích bylo dohromady čtyřicet jedna zajíčků. Snad se u nás každému z nich líbilo. Na všechny děti se Zajíček a koníci z Artušovy stáje těší na příštích táborech.

Děkujeme všem sponzorům, díky kterým jsme mohli tábory uskutečnit. Děkujeme dobrovolníkům, zvláště těm, kteří s námi byli všude. Děkujeme za skvělé podmínky na táboře v Doksech. Děkujeme Stáji Artuš a všem, kdo se o nás starali v Bučovicích. Děkujeme Václavu Vydrovi a Janě Bouškové za krásné odpoledne v Bučovicích.

Více o jednotlivých turnusech

Videoklipy z letošních táborů

LIT Bučovice - II. turnus

p. Václav Vydra se svojí ženou nás navšítívili na táboře v BučovicíchByl, nebyl zase jeden táborový turnus. Pro toto léto již poslední a na závěr celého léta velmi povedený týden. Dětí jako smetí, klidní koně, hodní dobrovolníci, díky Slávce Náměstkové výborné jídlo, díky maminkám skvělá atmosféra. I přes špatné počasí v první polovině týdne probíhaly všechny terapie podle plánu. Koníci jezdili přes plán, protože zájem o ně byl obrovský :-).

Tento turnus navštívil i herec a přítel koní Václav Vydra se svojí ženou, herečkou Janou Bouškovou.  Přivezli sebe, dobrou náladu, knížky o koních, které pak podepisovali. A stejně jako my vnímali tu zvláštní atmosféru - děti, koně a celou tu krásnou přírodu okolo nás.... Moc děkujeme :-)

fotogalerie:

Votické prázdniny s koníky

vyrábění panenek - Votické prázdniny s koníky 2010Ve Voticích proběhla v neděli 15. srpna další ze Zajíčkových prázdninových akcí pro děti. Za dosti teplého počasí jsme se všichni sešli na náměstí a užili si společný program. Ty nejmenší děti měly radost ze sportovních hrátek, ty zručnější z vyrábění kouzelných panenek a úplně všichni si užily skákacího hradu – oblíbené to zábavy. A celou tu dobu se okolo procházeli koníci s dětmi na hřbetu.

Děkujeme městu Votice a všem dobrovolníkům.

fotogalerie:

Úschovna fotek a Zajíčkova fotogalerie Picasa

Jak a kde uložit balík fotek, které chcete sdílet na Zajíčkově fotogalerii s ostatními maminkami a přáteli Zajíčka?
Přečtěte si návod od Hanky.
V Zajíčkově fotogalerii se tak budou potkávat fotky ze všech možných stran a umožní vám tak i jednoduchou a rychlou výměnu fotografií a jejich stažení k vám do počítače.

Letní integrační tábor Poslův mlýn - Doksy

letní integrační tábor Doksy

Tento rok jsme poprvé měli příležitost uspořádat náš tábor v Poslově mlýně nedaleko Máchova jezera. Jak se ukázalo, volba to byla výborná. Příjemné bezbariérové bydlení, podpořené novými sociálkami, samostatný a přitom všude blízký areál, který jsme sdíleli pouze s rómskou charitou, jídelna položená šikovně hned vedle dětského hřiště s množstvím prolézaček a trampolínami, ale především velice vstřícný, tolerantní a milý personál. Jak nám na konci řekla jedna z maminek: "Každý má tábor takový, jaký ho chce mít ," a proto osvědčená sestava dobrovolníků a skvělá parta rodičů a dětí jiný než báječný tábor mít nemohli!


fotogalerie:


letní tábory a firemní dobrovolnictvíL´Oréal

firemní dobrovolnictví - L´OREAL


Pomalu máme za sebou třetí letní pobyt a čeká nás ten poslední. Během našeho třetího týdne přijeli do Bučovic pomáhat v rámci firemního dobrovolnictví pracovníci z L´Oréalu Česká Republika. Ve středu 11.8. přijelo dvanáct pomocníků a v pátek 13.8. jich přijelo jedenáct. Že to budou sympatičtí lidičkové jsme věděli již z červnové prezentace u společnosti, ale že udělají tolik užitečné práce, to nikdo nečekal :)
Děkujeme moc a těšíme se zase v září.

Další zajíčkovy tábory

Již pozítří (31.7) odjíždíme na další tábor, tentorkát do Doks.
Tábora se zúčastní na padesát dětí...Další pobyty začínají ihned na to 7.8. a pak 15.8., oba v Bučovicích u Votic.

16.8. navštíví děti v Bučovicích herec a milovník koní Vaclav Vydra společně s conasbavi.cz. Herec pro děti udělá malou autogramiádu své knihy Rok s koněm a také dětem podepíše táborová trička a obrázky :)
Krásný srpen :)

Zlatá Lady

Je to právě rok a měsíc co se nám z nemocnice vrátila kobylka Zlatá Lady.
Loni v půli května si Ladynka vážně poranila zadní nohu a již nemohla pracovat pro naše děti... Bez zásahu veterinárních lékařů na klinice v Heřmanově Městci by zemřela. Pobyt a operace byly ale velmi drahé. Naštěstí se našli ochotní lidé, kteří přispěli na její léčbu. Ráda bych teď všem ještě jednou moc poděkovala a vyřídila touto cestou mnoho pozdravů od rezavé kobylky, která se již zase může každý den pást ve svém výběhu, odhánět vesele dotěrné mouchy a na svou bolavou nožku, jež se stále pomalu uzdravuje, už skoro nemyslet. A to jen díky VÁM VŠEM, KTERÝM NEBYL LHOSTEJNÝ OSUD JEDNÉ MILÉ KOŇSKÉ DUŠE.
Závěrem bych opravdu upřímně ráda pozvala všechny na návštěvu, každého nemocného nepotěší nic víc než dobré slovo a pohlazení (a MRKEV:) a to prosím i v případě koně. Lady čeká na Vaše úsměvy na pastvině v Bučovicích u Votic.

Zvláštní poděkování patří týmu veterinární kliniky Heřmanův Městec, zvláště MVDr. Jakubovi Plachému za jeho chápavou péči.
Velké poděkování též zaslouží MVDr. Ilja Pták, který za Lady dlouhou dobu obden dojížděl a vždy pro ní měl úsměv a pro nás naději, že to bude dobré.

Aktuality a fotky ze života Lady najdete na http://zlatalady.websnadno.cz/

Těšíme se na viděnou
Ze Zajíčku Veronika Náměstková a Zlatá Lady

APLA, asociace pomáhající lidem s autismem, rozjíždí nový projekt:

Sdílení pomůcek

"Sdílení pomůcek je svépomocná aktivita skupiny rodičů dětí s poruchami autistického spektra. Na vzniku této skupiny se podílela raná péče APLA. V budoucnu se plánuje, že skupina bude fungovat samostatně, spoluprací rodičů. Cílem skupiny je umožnit rodičům dětí s PAS, aby mezi sebou mohli ve větší míře sdílet a půjčovat si doma vyrobené pomůcky pro práci s dětmi.

O co jde?

Mnoho rodičů dětí s PAS vyrábí pro své děti speciální pomůcky a materiály a s pomocí těchto pomůcek učí své děti nové dovednosti. Všichni rodiče, kteří si pomůcky vyrábějí, vědí, co dá jejich výroba práce. Dítě se sice naučí mnoho nového, jenže pomůcky, které jsou potřeba, se rychle mění, a člověk je skoro nestíhá vyrábět. A pokud se již dítě novou dovednost naučí, pomůcka přestává být potřeba...

Proto vznikl nápad, aby rodiče vyrobené pomůcky mezi sebou sdíleli - půjčovali si je. A to je také cílem této skupiny."
více na webových stránkách Apla Praha.

Zajíček na koni vás zve na akci "Votické prázdniny s koníky"

pozvánka na  votické prázdniny s koníky 2010

V neděli 15. srpna 2010 od 15 hod, Komenského náměstí ve Voticích.

Těšit se můžete na koníky, kteří budou děti vozit za dobrovolný příspěvek.

Čekají na vás i různé soutěže a výtvarná dílnička.

Těšíme se na vás.

za podporu děkujeme městu Votice


První pobyt v Bučovicích

se vydařil. Počasí dětem z Klokánku i těm několika ostatním, co přijely mimo Klokánek, přálo nebývale. Užili jsme si dosyta nejen koníky (jízdy, procházky, péče o koně i teoretická výuka), ale i koupání, malování a hry, grilování...
Děkujeme Klokánkům a těšíme se příště zase nashledanou...

Terapeutický pobyt byl realizován za pomoci: ZCH, MHMP, EGAP, METROSTAV, Dřevěný svět hraček (věcné dárečky pro děti)
Děkujeme.

Podpořte Zajíčkův tábor v Bučovicích v internetové hlasování

Soutěžíme v internetovém hlasování v "Co nás baví" o finanční podporu tábora Zajíčka na koni v Bučovicích.
Prosíme, pošlete nám svůj hlas.

Děkujeme za vaší podporu.

První turnus našich letních terapeutických pobytů

začal již tuto neděli, 11. 7. 2010.
Za koníky přijely děti z Klokánků Praha 8 a Praha 9.
Věříme, že se pobyt podaří a že se vrátí všechny děti do Prahy šťastné a spokojené.


Vysvědčení s Polynkou

Vysvědčení s Polynkou v Korálku KladnoNáš koníček Polynka zažil v úterý zvláštní den. Brzy ráno byl naložen do přepravníku a odvezen spolu s ostatními koníky na Kladno do ZŠ praktická, ZŠ speciální a MŠ speciální Korálek. Polynka dostala na krk mošničku, do ní vysvědčení pro děti a začala chodit po třídách a rozdávat ho dětem.

Akce Čtyřlístku (Zajíček na koni, Korálek, Studio Artemiss, centrum Kulihrášek) „Vysvědčení s Polynkou“ se velmi vydařila. Děti byly spokojené, a i přes veliké teplo se po celý den krásně povozily na koních a ty, co se zrovna nevozily, měly možnost vybírat si z bohatého programu připraveného Soňou Šestákovou ze studia Artemiss. Soni, děkujeme!

Děkujeme partnerům této akce, za Zajíčka na koni především společnostem:

Klika & Dvořák s.r.o, Pribináček, advokátní kancelář Zilvarová Ctibor Hladký, ILD CZ s.r.o, JRK Kladno s.r.o.

fotogalerie - web Korálek Kladno

Chcete nám pomoci?

Dárcovská SMS:

Darujme.cz:

 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

CEZ EPP

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru