Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

ZIMA 2017/2018 U ZAJÍČKA NA KONI

Mikulášské radovánky v Malé Hraštici. Datum bude upřesněno. Na akci se můžete hlásit u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (roz. Doležalové), a to do 10. listopadu.

17. prosince vás zveme na odpolední Vánoční recitálek Děti Dětem do Café Adastra. Přijďte si zarecitovat, zazpívat, zahrát na hudební nástroj a pojďme si společně zazpívat koledy. Více informací
a nahlášení u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

17. prosince Vánoční besídka dobrovolníků a příznivců Zajíčka. V nabídce: Uzená kýta s křenem, nadílka Já Tobě Ty mě, balení dárků pro Ježíškovy děti. Na tuto skvělou akci se hlaste u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vánoce u koní 22. prosince – setkání přátel skutečné vánoční pohody v prostředí hostivařských stájí. Setkání s koníky a ostatními zvířátky. Na akci se přihlaste u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.do 10. prosince. Nadílku pro koníky s sebou (mrkve, jablka, tvrdý chléb) a pro nás malé i velké lidi to nejlepší z vánočního cukroví, co máte doma! smile

Zimní pobyt pro děti s handicapy a jejich rodiče I. turnus 13. – 20. ledna 2018 na Božím Daru. Na pobyt se hlaste u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Členové KPZ nechť se hlásí do 6. listopadu, následně nečlenové do 15. listopadu 2017.

Zimní pobyt pro děti s handicapy a jejich rodiče II. turnus 3. - 10. února 2018 Dolní Dvůr, Krkonoše. Zajíček na koni zajišťuje klientům ubytování. Klientům programu Pomoc na blízko finančně pomáhá s úhradou ubytování. Hlaste se u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 15. listopadu.

Na všechny akce mají přednost členové Klubu přátel Zajíčka na koni, z.s.

Zimní pobyt Boží Dar 2017

 

Zajíčkovo ohlédnutí za létem v Café AdAstra

Ve středu 18.10. jsme se sešli v kavárně AdAstra, abychom se ohlédli za Zajíčkovo létem. A že bylo za čím se ohlížet...
Odpoledne začalo bazárkem věcí, kdy všem dárcům do bazárku moc a moc děkujeme. Rozdalo se téměř vše a všechny Zajíčkovo maminky, které si pro své děti mohly zdarma vybrat oblečení, boty i např. školní batohy, jsou za to opravdu rády. Potom už jsme věci sklidili, a začalo promítání fotek, stavební hra od sponzorů SMP stavby (děkujeme paní Ivaně Hlochové a paní Jitce Mejzrové) artehrátky s naší Ájou Vernerovou a nakonec hlavním bodem večera byla minizoo - králíčkové, morčata a kdo nesměl chybět? Přeci koník... Co pak nejsme snad Zajíček na koni???
Leušce to moc slušelo a sklidila obrovský úspěch. Doufáme, že zase někdy přijde na kafíčko... Děkujeme Jezdecké akademii Bleu de Ciel smile
Léto je tedy nenávratně pryč, podzim běží rychlým krokem a my se už těšíme na zimu...

Fotogalerie

Ohlédnutí za létem

 

Firemní den společnosti KPMG

KPMG Česká republikaZačátkem proběhl v Hostivaři firemní den společnosti KPMG. I přes nízký počet účastníků, se udělala spousta práce. Vyrovnávání písku na jízdárně, úklid sedlovny a jiné práce se za již chladného podzimného počasí nezvládaly lehce. O to větší dík patří těm, kdož přijeli pomoc. Je to pomoc velká - reálná a hmatatelná. Naše stáj si vždy tak trochu uleví, když nad ní přiloží někdo skutečně ruku k dílu a pohne s něčím, k čemu normálně nezbývá času.

Děkujeme společnosti KPMG za dlouhodobou podporu Zajíčka, děkujeme za podzimní den v hostivařských stájích!

Firemní den společnosti KPMG říjen 2017

 

Modrý klíč

Snad všem už se zaběhl školní rok. I v Hostivaři už běží jízdy plným proudem. A začali zase jezdit naši kamarádi z Modrého klíče. Ať je slunečno, nebo mlha, přijede se každou středu svézt 5 až 8 milých lidiček...
Diakonie
 

Oslava narozenin

V úterý 17.9. byla v Hostivaři velká sláva. Naše milá klientka Lůca slavila se svými kamarády ze školy, s koníky a dalšími zvířátky 16. narozeniny.
"Proč sis Lucí vybrala slavit narozeniny právě tady?"
"Protože to tu mám moc ráda, přijeli i kamarádi spolužáci a já ukázala, co umím na koni. Měla sem i oslavu".
Přejeme Lucce všechno nejlepší a doufáme, že jí vášeň k jízdám vydrží smile

 

Zajíčkovo ohlédnutí za létem

Svojí účast potvrďte na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

zajickovo ohlednuti za letem

Firemní den společnosti Expedia

ExpediaV Hostivaři proběhl první Firemní den tohoto podzimu. Přes 25 zaměstnanců společnosti Expedia přijeli, aby pomohli ve stájích, v jízdárně a ve výbězích. Práce bylo dost, protože celé léto jezdily děti na koních a na práci kolem bylo méně času. Takže prospěšnost tohoto firemního dne byla nevyčíslitelná. Uklízeli se výběhy, smýčilo se v boxech, stavěli se překážky, vozil se hnůj a došlo i na úklid interiéru, třeba jako herničky pro děti. Děkujeme všem ze společnost Expedia za obrovskou pomoc! Těšíme se moc napříště!
Fotogalerie

Firemní den Expedia 20-09-2017

Zdravíme vás všechny v prvním školním týdnu

Máme za sebou poslední ze všech letních pobytů, a to čtvrtý příměstský turnus v pražské Hostivaři. Až na poslední propršený den, měly děti krásné počasí, takže stihly i dvě dlouhé vyjížďky v lesoparku. Mimo tréninky na koních, jsme děti mohli často zastihnout v bohulibé práci ve stájových boxech (viz ilustrační foto smile).  Takže každé z dětí se naučilo nejen jezdit na koni (v rámci svých  možností), ale též péči o koně a snad si také uvědomilo, že živá zvířata nejsou jen k využití a k pomazlení, ale že lidé o ně a o jejich prostředí musí pečovat. A pokud se v hostivařských stájí v týdnu odpočívalo, tak jedině u společných her, sportovních aktivit nebo arteterapie, takže si každé z dětí odneslo domů i nějaký výrobek.

Děkujeme za spokojené děti všem sponzorům a děkujeme velmi všem z Jezdecké stáje Bleu de Ciel !!!!!

Tímto uzavíráme letní táborový běh a těšíme se do nového školního roku, kde nás čekají nejen akce Klubu přátel Zajíčka na koni, nové směny kavárníků v Café AdAstra, začátek pravidelných jízd v Hostivaři, ale už se chystáme i na plánování recitálků, Mikulášů a podobných akcí, protože čas běží jako splašený - tak si ho všichni stíhejte užívat!! smile

Váš Zajíček na koni

Příměstský tábor Hostivař 2017
 

Terapeutické jízdy na koních pro děti a mladistvé s handicapy
Výcvikové jízdy pro děti a mladistvé ze sociálně slabého prostředí

Ve spolupráci s Jezdeckou akademií Bleu de Ciel, nabízíme opět od září 2017 Terapeutické jízdy pro děti a mladistvé s handicapy a Výcvikové jízdy pro děti a mladistvé z programu Pomoc sociálně slabým.

https://cs-cz.facebook.com/jezdeckaakademiehostivar/

Terapie jízdou na koni nespadá formálně pod hiporehabilitaci. Hiporehabilitace má své disciplíny: hipoterapii, psychoterapii, parajezdectví. V praxi je ale terapie jízdou na koni téměř identická metoda, využívající pohyb koně v kroku jako stimul pro centrální nervovou soustavu, s výrazně kladným účinkem i na psychiku klienta. Klienti Zajíčka na koni, tedy klienti stáje Bleu de ciel se setkávají při terapiích s individuálním přístupem, koně jsou pro ně vybíráni s ohledem nejen na věk a váhu, ale i klientovy preference.
Výcviky, tedy tréninky na koních probíhají pod dohledem zkušeného trenéra, zpočátku individuálně, později v malé skupince jezdců stejné či velmi podobné úrovně.
Starší děti a mladiství z programu Pomoc sociálně slabým dochází do hostivařských stájí kromě tréninků i pečovat o koně a jejich prostředí.
Zápis na Jízdy na koních ve školním roce 2017/2018 je přednostně pro klienty s handicapy a pro klienty ze sociálně slabého prostředí, kteří absolvovali jízdy již v předešlém roce. Přednost mají též členové Spolku přátel Zajíčka na koni, z.s.
Prosíme všechny rodiče a opatrovníky, kteří mají zájem o pravidelné jízdy pro své děti, aby kontaktovali Helenu Krejčíkovou

CENÍK:

Terapeutické jízdy procházkou či polohováním:

30 minut/300,- Kč

Tréninky:

30 minut začátečníci/400,- Kč
45 minut pokročilí/400,- Kč
trénink/ dospělá osoba/500,- kč

Tyto ceny platí při zakoupení permanentky deseti výcvikových či terapeutických jízd. Jízdy probíhají 1 x či 2 x týdně ve všedních dnech. Pro klienty z projektu Pomoc sociálně slabým (týká se handicapovaných i zdravých dětí) jsou jízdy částečně či celkově hrazeny z finančních příspěvků donátorů Zajíčka na koni, o.p.s.

PROJEKT JE REALIZOVÁN ZA PODPORY:

Adastra, s.r.o. Z/C/H Legal v.o.s., advokátní kancelář EY CETELEM Nadace AGROFERT Pražská energetika, a. s. S&T CZ s.r.o. Pražská plynárenská, a.s.  

Jízdy na koních

 

Dnes nám končí předposlední příměstský integrační pobyt v Hostivaři

Týdnu v Jezdecké akademii Bleu de Ciel se opět zúčastnily také děti z programu Pomoc sociálně slabým. Děti se naučily, jak přistupovat ke koním, jak se o ně starat, malé děti si osvojily základy jízdy na koni, ty starší pak absolvovaly pokročilejší výuku.  Zároveň se děti naučily spolupráce mladších se staršími, vedle tréninků společně pomáhaly ve stájích, hrály hry, vyprávěly si o koních. Těšíme se na náš poslední příměstský pobyt, který začíná 28. srpna. Vaše Jezdecká akademie Bleu de Ciel a Zajíček na koni.

Příměstské pobyty 2017

 

Prázdniny jsou v plném proudu...

a všechny děti nerady slyší, že je polovina za námi... Ale zase rády ví, že ještě čtyři týdny nás čekají...
Zajíčkovi skončily dva týdny plné dobrodružství, radosti a hraní s koníky i bez nich. (Nu také dva týdny obrovské práce, starostí, a obav, aby se vše vydařilo...) Ale VYDAŘILO. Druhý turnus byl již plný slunce a tepla. A jako na prvním - všechny terapie proběhly, výlet do Janských Lázních na Stezku korunami stromů se nádherně vydařil... a my s radostí zase po roce děkujeme našim sponzorům, dobrovolníkům a všem, kdo s tábory pomohli...
DÍKY DÍKY DÍKY... těšme se na zpětné vazby maminek (po rychlém pročtení už víme, že jsou plné spokojenosti a krásných slov) a fotky ve fotogalerii... snad do konce srpna, zde na webíku smile

díky moc a krásné dny nám všem

Konec 2t LIT 2017

 

Skončil první turnus Letních pobytů

Tak a je to tady... skončil první deštivý chladný čarodějnický turnus. I topit jsme museli a na lyže to nebylo daleko... smile A když se tak topilo, upálili jsme čarodějnici ... Ale morálka i za deště neklesla, terapie včetně koní byly každý den... Za drobného mrholení, za vydatného deště (když padaly kroupy a zdálo se, že bude sněžit, tak to jsme se tedy schovali smile)....I na výlet do Janských lázní jsme se vypravili a na vysokou vyhlídku uprostřed stezky korunami stromů jsme vyšplhali...Ti stateční, a bylo jich více než sedm, šli domů pěšky..
Poslední den jsme si i spočítali, kolik kilometrů má jedna terapie na koních - přesně 2,2 km. Takže naši dobrovolníci nachodí za den s koníky 6,6 km. Ono se to nezdá, ale jděte to 3 hodiny hoooodně pomalou chůzí...
A včera jsme začali druhý turnus. Snad už bude více sluníčka a my nebudeme muset chodit ve svetrech a bundách smile

Markeet a piráti

Doplněna fotogalerie I. turnus a II. turnus

 lit2017 upa 1 1

 

I. turnus pobytu ve Velké Úpě je v plném proudu

I přes nepřízeň počasí jezdíme na koních, vyrábíme, sportujeme. Byli jsme na dlouhém výletě, až v korunách stromů v Janských Lázních. Čeká nás rej čarodějnic a kouzelníků u ohně a tajná noční cesta za velkou čarodějnicí smile

I. turnus 2017 Velká Úpa

 

Dnes 24.7. 2017 začínají integrační pobyty ve Velké Úpě

Včera jsme již "ubytovali" našich osm koní, dnes nás čeká příjezd mnoha dětí, rodičů, dobrovolníků, učitelů...
Začneme obědem s uvítáním, rozdělením dětí do skupinek, školením dobrovolníků, proškolením rodičů a opatrovníků, terapií mazlením a večer ještě seznamovací večírek - dobrovolníků a opatrovníků... Zda se dneska dostaneme spát? Tak to ještě nevíme. Ale držte nám palce, ať neprší a vše se vyvede smile
Čeká nás 14 dní perné práce, která se musí umět transformovat pro našich sto klientů na odpočinek a na zlepšení zdravotního i duševního stavu smile

 

Letní pobyty

Prvních čtrnáct dní v červenci uteklo jako voda a Zajíček má za sebou účast na dvou turnusech příměstských integračních pobytů v Hostivaři. Dětem ze sociálně slabých rodin hradí pobyt v Jezdecké akademii Bleu de Ciel Zajíček na koni prostřednictvím projektu Ježíškem po celý rok. Pobyty jsou díky této spolupráci integrační. Děti si užijí krásný týden s koňmi a zároveň se něco dozvědí a naučí. Program pobytů je: práce s koňmi, trénink na koních, vyjížďky, teoretická výuka, praktická činnost okolo koní a stájového prostředí, při odpočinku si děti vyrábí, malují, povídají. Na konci týdne jsou všichni koňáci spokojení, znavení a vyježdění smile

Děkujeme Ježíškům, díky kterým se děti ze sociálně slabého prostředí mohou účastnit těchto pobytů.

Příměstský pobyt v Hostivaři 2017
Příměstský pobyt v Hostivaři 2017
 fotogalerie první a druhý turnus příměstských pobytů
 

Novinky z fráninky

Celé jaro jsme si na fránince velice užívali, protože jsme se učili slovíčka o jídle. Samé dobroty jako - broskev, banán, jablíčko, hruška, ale také hranolky, pečené kuře nebo dortík smile
 A aby se to dětem lépe pamatovalo, učili jsme se i názorně smile Všechna slovíčka jsme si zopakovali na naší závěrečné lekci, kterou jsme pojali jako jednu velikou hostinu na závěr školního roku smile
Bonnes vacances a už se těšíme na další rok...

Na stránce fráninky, naleznete listy se slovíčky a také zpěvníček.

Markéta et les enfants ...

fotogalerie

fráninka 06/2017

 

Víte jak nás zadarmo podpořit přes internet?

Věděli jste, že můžete Zajíčka na koni  zdarma podpořit při nakupování přes internet? Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, stačí využít portál givt.cz! Najdete na něm přes 800 nejznámějších e-shopů - můžete si koupit třeba plavky, kolo, zmrzlinu nebo dokonce letní dovolenou a naše organizace vždy dostane příspěvek. Příspěvky z nákupu zájezdů navíc patří mezi ty nejvyšší. Tak si na nás nejen při výběru dovolené vzpomeňte. 

Jak na to? 
1. Před nákupem půjdete na https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=973
2. Vyberete e-shop na kterém chcete nakoupit. 
3. Nakoupíte, jak jste zvyklí. To je celé. 

Nestojí Vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu. 

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. Řekněte o této možnosti také svým přátelům – ať mohou proměnit nákup v dobrý skutek i oni smile Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

Givt - Nakupujte srdcem

 

Pomoc sociálně slabým

Je konec června a my jsme zase po čase  spočítali v jaké hodnotě jsme rozdělili potraviny v našem projektu Pomoc sociálně slabým dětem. Ve spolupráci s Potravinovou bankou jsme za květen a červen rozdělili potraviny a jiné potřebné komodity v celkové hodnotě 96 065,- pro celkem 264 dětí.
Do projektu se úspěšně zapojují i ti, kterým pomáhá. Dochází ke skvělému propojení, že naši klienti nejen pomoc přijímají, ale i se sami zasluhují o to, aby ji mohli dostat...

Nejen Potravinové bance moc děkujeme.

Pomoc sociálně slabým - Potravinová banka 06 2017

 

Chcete nám pomoci?

Dárcovská SMS:

Darujme.cz:

 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství


Jezdecká akademie Bleu de Ciel

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

CEZ EPP

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru