Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Terapeutický den 18.9.

V neděli proběhl v Jezdecké akademii Bleu de Ciel první Terapeutický den tohoto školního roku. Malé i téměř plnoleté děti se povozily na koních, pomazlily se zvířátky - též velkými i malými. Počasí jim navzdory předpovědi přálo, a tak nezbývá než se těšit na příště. Datum příštího, říjnového, terapeutického dne je 15. října. Těšíme se na vás.

Zažít Výtoň jinak

V sobotu 17.9. jsme měli společně s Café AdAstra stánek na sousedských slavnostech Zažít Výtoň jinak. U stánku jste si mohli pochutnat na palačinkách, domácí paštice nebo si udělat radost něčím pěkným. Ti co měli dost odvahy si také mohli vyzkoušet, jaké je zažívat město na vozíčku.
My jsme si dnešek moc užili!

Zažít Výtoň jinak
Zažít Výtoň jinak

 

Přes obtíže ke hvězdám s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou

Jedním ze snů Martina bylo letět jako kosmonaut ke hvězdám. Za svým snem si šel a ke hvězdám léta jako akrobatický pilot na nejvyšší úrovni!

Sen našich klientů je daleko prostší, ale neméně významný. Být součástí společnosti, moci chodit do práce, brát plat a být užitečný. I přes obtíže, jejich handicap, si svůj sen plní v kavárně Café AdAstra.

Jít za svým snem a nenechat se zlomit je něco co Martina s našimi klienty spojuje. Mají společné motto: ´´přes obtíže ke hvězdám”. To je hlavní důvod, proč se Martin Šonka rozhodl projekt Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem podpořit a stát se tváří kavárny. Chce pomoci lidem s handicapem dosáhnout svých hvězd.

Martin svou podporu zahájí výstavou svých fotografií, která se bude konat od 23.9.2016. Brzy ho take uvídíte za barem, kde bude společně s našimi klienty obsluhovat hosty. Děkujeme a těšíme se na spolupráci!

Přes obtíže ke hvězdám s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou

 

Pomáháme večeří I.

V pondělí 12.9 proběhla v naší kavárně Cafe AdAstra první charitativní večeře, kterou společně s našimi zaměstnanci s handicapem připravovala a servírovala Jana Duffková (popečeníčko.cz). Podávála se cibulačka, kuře na víně a mandlový koláč a i přes Janinu počáteční nervozitu dopadlo vše naprosto skvěle. Všem moc chutnalo a atmosféra, kterou doplňovala hrou na klavír paní Yamilet, byla velmi milá a přátelská.
Děkujeme všem, co dorazili, a tak podpořili náš projekt Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem.
Díky Vám a hlavně díky Janě Dufkové, která vše dělala bez nároku na honorář, se během tohoto večera porařilo vybrat užasných 6 631 Kč.
Všichni se již nyní těšíme na přístí měsíc, kdy bude vařit Jana VašákováSlepičárna-blog .

Pomáháme večeří 1

 

DUŠAN je tu JAKODOMA

Přijďte se 12.9. navečeret do Cafe AdAstra.
https://youtu.be/jza2NOGYM8c

 

Terapeutický den 18.9.2016

V sobotu 18. září se koná ve stáji Bleu de Ciel v Hostivaři Terapeutický den pro děti s handicapy. Pokud máte zájem o terapeutickou jízdu, prosím kontaktujte Veroniku Musilovou. Těšíme se na vás!

 

Pomáháme večeří: vaří Popečeníčko.cz

Jana Duffková, autorka blogu popečeníčko.cz se rozhodla podpořit naše klienty pracující v kavárně Café AdAstra tím, že Vám společně s nimi uvaří a naservíruje skvělé francouzské tříchodové menu. Jana tak otevírá projekt Pomáháme večeří, kterého se bude účastnit více českých foodblogerů a vy se tak můžete těšit na výjimečný večer každý měsíc.
Přijďte si k nám pochutnat a udělat dobrý skutek zároveň. Výtěžek z večeře poputuje právě klientům Zajíčka na koni o.p.s.

Více informací na https://www.facebook.com/events/1222062027854760/ a nebo na internetových strankách kavárny http://www.cafeadastra.cz/aktuality/pomahame-veceri-vari-popecenicko.cz/

Pomáháme večeří

 

 

Terapeutické jízdy na koních

Začíná nový školní rok 2016/2017 a s ním se znovu rozjíždějí terapeutické jízdy na koních pro děti s handicapy a terapeutické či výcvikové jízdy na koních pro děti z Pomoci na blízko v pražské Jezdecké akademii Bleu de Ciel. Ceny jízd a tréninků pro sezonu 2016/2017 v Akademii Bleu de Ciel jsou:

Terapeutické jízdy procházkou či polohováním: 30 minut/300,- Kč

Tréninky:
30 minut začátečníci/400,- Kč
45 minut pokročilí/400,- Kč
trénink/ dospělá osoba/500,- kč

Tyto ceny platí při zakoupení permanentky deseti výcvikových či terapeutických jízd. Pro klienty z projektu Pomoc na blízko jsou jízdy částečně či celkově hrazeny z finančních příspěvků donátorů.

Rozhodnutí, jaká terapie bude zahájena, je na trenérovi. Jedná se o pravidelné jízdy s frekvencí 1 x týdně či více.

Zápis na Jízdy na koních ve školním roce 2016/2017 přednostně pro děti s handicapy a pro děti ze sociálně slabého prostředí. Zcela přednostní možnost zápisu mají členové KPZ.

Prosíme všechny rodiče a opatrovníky, kteří mají zájem o pravidelné jízdy ve všedních dnech od září pro své děti, aby kontaktovali Helenu Krejčíkovou na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 774 939 662

Terapeutické jízdy na koních

 

Příměstské pobyty

Máme za sebou další dva týdny příměstských pobytů Zajíčka na koni ve spolupráci s Jezdeckou akademií Bleu de Ciel. Malé děti i ty starší si užily spoustu legrace s koníky, mnohé se naučily, jak přímo při jízdách na koních, tak při péči o ně. Děkujeme všem donátorům, děkujeme Jezdecké akademii Bleu de Ciel.

Tím zakončujeme letošní letní pobyty. Dohromady šesti turnusů integračních a příměstských pobytů se zúčastnilo téměř 80 dětí ze Zajíčku na koni.

Děkujeme všem, stálo to za to :-)

Příměstské pobyty

 

 Adastra, s.r.o.   Z/C/H Legal v.o.s., advokátní kancelář   EY Czech Republic   Cetelem   ExxonMobil

Aktuální plán akcí

Sledujte náš plán akcí pro podzim a zimu 2016

 

Nová možnost podpory

Nakupujete online? Věnujte část peněz z vaší útraty Zajíčkovi na koni, o.p.s. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT nebo DOBROMAT. Při nákupu nezaplatíte nic navíc.

givtDobromat

 

Letní integrační pobyty

Minulou neděli jsme uzavřeli druhý turnus rodinného integračního pobytu ve ve Velké Úpě. Děti si v průběhu týdne užily terapeutických jízd na koních, stejně jako sportovních aktivit, muzikoterapie a závěrečné Cesty za pokladem. Nechyběl ani výlet na vrcholky krkonošských hor, kam se dostaly jak děti bez handicapu, tak ty s handicapem. Pro všechny to byl krásný zážitek. Na závěr pobytu jsme se sešli u táboráku s buřty a zpěvem :-) Všechny děti odjížděly se slovy, že se těší na příští rok.

Letní pobyty 2016

Letní pobyty 2016

 

 

Výroční zprávu za rok 2015 najdete zde

 

Trhy na Náplavce 6.8.2016

na náš krásný stánek se můžete zase těšit 10.září. Klienti ze Zajíčka a z kavárny Café AdAstra pro Vás vyrobili hezké šperky, dekorace a také jste se u nás mohli osvěžit výbornou levandulovou a zázvorovou limonádou. Přijďte se podívat čím překvapíme v září!!

Trhy na náplavce 6.8.2016Trhy na náplavce 6.8.2016

 

 

EY 25 pro 25: táborová hra

Letní pobyty jedou jako po másle. Po prvních dvou červencových turnusech příměstských táborů v Akademii Bleu de Ciel v Hostivaři, jsme nyní tak jako vloni - na 14 dní v boudě Artur ve Velké Úpě, kousek od Pece pod Sněžkou. První turnus se povedl na jedničku. Všechny děti zářily blahem, rodiče byli spokojeni a i dobrovolníkům se na pobytu líbilo. Na poslední den - sobotu - dokonce přijeli zaměstnanci spřátelené společnosti EY, která nám dlouhodobě pomáhá a podpořila právě i letní pobyty a zorganizovali pro naše děti skvělou hru s námětem z OH. Hra byla promyšlená a děti pochopily, že když chtějí něco dokázat, musí spojit své síly. Nešlo o vítěze, nebylo poražených, ale celý kolektiv dětí s různými handicapy tělesnými, mentálními i sociokulutrními se na 100% zapojily a o to tady šlo... Tak jako o to jde v Zajíčku i všem, kdo nám pomáhají, stále...

Připojujeme komentář Klárky z EY a krásné fotky...

Zdravíme Zajíčci z prvního turnusu letního terapeutického pobytu 2016 :-)

moc děkujeme za krásný sobotní zážitek. Na táboře máte úžasnou atmosféru a pohodu – myslím, že to dětem a i jejich rodičům dělá moc dobře. Mně to udělalo moc dobře :-) - dodalo mi to pozitivní energii, ze které budu doufám dlouho čerpat :-)

EY 25 pro 25: táborová hra

 

Rozloučení se školním rokem v Café AdAstra a předávání šeku od společnosti EY

Závěr školního roku v Café AdAstra se odehrál přímo v den vysvědčení :-). Děti byly pozvány na vyrábění, na společenské hry, samozřejmě na něco dobrého k snědku : - měli jsme pro ně dort a malinovku :-) Za to nám dospělým pak předvedly krásné hudební a recitační vystoupení. Nejdůležitější chvílí tohoto odpoledne bylo předání šeku od společnosti EY, které předávala paní Magdalena Souček, vedoucí partnerka společnosti EY pro region střední a jihovýchodní Evropy. Šeku na podporu kavárny Café AdAstra a letních Zajíčkových pobytů. Zároveň s tím, paní Helena Sladkovská, ředitelka Head of Business Development Ernst & Young, s.r.o. a koordinátorka prestižní soutěže Podnikatel roku, darovala Zajíčkovi krásnou kytaru, na kterou hned naše klienta Maruška, na úvod celého recitálku, zahrála písničku. Děkujeme všem ze společnosti EY, děkujeme paní Magdaleně Souček. Děkujeme za Zajíčka za dlouhodobou finanční podporu a děkujeme osobně za milou návštěvu u nás v kavárně.

Besídka za vysvědčení v Café AdAstra 30.6.2016 

fotogalerie

 

Červnová neděle ve stájích v Hostivaři

Poslední neděli tohoto školního roku jsme strávili s dětmi v Hostivaři. Děti se povozily na koních, zahrály si sportovní hry, se svými rodiči či opatrovníky si opekly něco dobrého na ohýnku a v průběhu celého dne mohly pozorovat ukázky z drezury koní a parkur, které pro ně měly připravené malé i velké děti docházející na jízdy do Jezdecké stáje Bleu de Ciel. Děkujeme všem dobrovolníkům za organizaci této akce a děkujeme koním ze stáje Bleu de Ciel za celoroční velkou práci, kterou pro naše děti s handicapy a i pro děti ze sociálně slabého prostředí odvedli! Děkujeme samozřejmě nejvíce paní Veronice Musilové (rozené Náměstkové) za její obětavým přístup k dětem. Děkujeme Kiki a Jitce za neúnavnou pomoc při terapeutických jízdách.

 

 

Příměstské pobyty

První a druhý červencový týden proběhly první dva příměstské jezdecké pobyty pro děti z programu Pomoc na blízko. Tyto pobyty probíhají díky velmi úzké spolupráci s Jezdeckou akademií Bleu de Ciel. Zajíček na koni může tímto způsobem umožnit dětem ze sociálně slabého prostředí, aby si užily týden s koňmi, týden plný ježdění na koních péči o koně, teorie a samozřejmě přátelského prostředí na statku v ostatním dětem. Děkujeme sponzorům těchto turnusů, děkujeme velmi paní Veronice Musilové Náměstkové a jejím spolupracovnicím, které o děti po celou dobu pečovali. Děkujeme všem Ježíškům, díky kterým se děti z programu Pomoc na blízko mohly účastnit těchto pobytů.

 

Nadační fond VeoliaŠlágr CAFÉAdastra, s.r.o.EY

 

Příměstské pobyty

 Fotogalerie první a druhý turnus příměstských pobytů

 

 

Zajíček a kavárna na květnových a červnových trzích a festivalech

Zajíček na koni se koncem jara prezentoval na různých trzích a festivalech. Chceme, aby se o Zajíčkovi a o jeho kavárně vědělo. Kde jste mohli potkat náš stánek?
V květnu jsme byli hned na třech akcích. Účastnili jsme se trhů chráněných dílen na Vyšehradě, jejichž organizátorem je společnost Borůvka. Trhy proběhly 14.5. a náš stánek byl plný krásných výrobků od našich klientů.
Dále jsme se hned o týden později 21.5. zúčastnili prvního ročníku Karlínského Pivo & Burger festivalu a i zde jsme měli prodej výrobků a informační stáneček o naší činnosti. Děkujeme organizátorům festivalu, že jsme u toho mohli být s vámi :-)

festivaly a trhyfestivaly a trhy

A ani poslední květnová sobota 28.5. nebyla výjimkou a na Ratolest Festu na Náplavce jsme nemohli chybět. Zde se prezentovala hlavně kavárna Café AdAstra a nabízela návštěvníkům festivalu výborné občerstvení – domácí limonádu, palačinky, kávu a polévku.
V červnu - 17.6. kavárna zase chystala občerstvení na food festival pro zaměstnance ČT a to přímo v areálu České televize na Kavčích Horách. Byla to velmi povedená akce, jen škoda, že nebylo lepší počasí. Ale i tak se to v zimě zvládlo výborně a borůvkový koláč a lilková pomazánka měli obrovský úspěch!!
Zajíček měl svůj prezentační stánek i na Náplavce na sobotních farmářských trzích…a to 11. a 25. června.
No a přes léto se na nás můžete přijít podívat na Náplavku – stánek zde budeme mít znovu 23. července, 6. srpna a 10. září.

 

 

Novinky z kavárny

V kavárně Café AdAstra si nově můžete koupit naši kávu Bazzaru i s sebou domů a to v dárkovém balení s cukříkem, který pro vás zabalili naši handicapovaní kolegové. Balíčkem jistě někomu uděláte radost a zároveň podpoříte práci našich kolegů.

Další novinkou jsou francouzské marmelády - větší i menší a domácí mýdlo ve tvaru rybičky či přání vyrobené z čajových sáčků.

Přijďte si k nám na kávu a dobrý oběd a zavítejte i k našemu obchůdku.

Zajíčkův obchůdek 

 

Chcete nám pomoci?

Darujme.cz:

 
 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství

 

Rychlerozkládací nůžkové stany | Expodum.cz

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Martina Krejčíková
Koordinátor projektu Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 497 790
 
 Alice Vernerová
Koordinátor projektu Kavárna,
Arteterapie
tel.:
603 393 360
Nahoru