Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Velikonoční dílnička 15.3.2016

Velikonoční dílnička 15-03-2016

Bowling za vysvědčení

První únorový víkend jsme pozvali děti, členy KPZ, klienty ze Zajíčku na již opravdu tradiční bowling za vysvědčení. Všichni si to báječně užili, jejich výkony byly úžasné - kosili jednu kuželku za druhou. Pořadí vítězů najdete zde: Péťa Šulc, Adam Tomášek, Marjánka Krejčíková, Ela Votočková, Šíma Verner. Ukázky sportovního zápolení najdete na fotografiích :-)

Bowling za vysvědčení 6-2-2016

Časopis IN - rozhovor s dobrovolníkem Filipem

Přinášíme rozhovor do časopisu IN s naším dobrovolníkem Filipem. Koukněte na odkaz, přejeme příjemné čtení. A Tobě Filipe díky, jak za hezký článek, tak za tvou práci pro Zajíčka :-)

Fráninka pro nejmenší

Fránika pro nejmenší bude v únoru takto:

3.2. 2016
17.2. 2016
pak již v březnu 2.3. 2016
 
Těším se na vás... Markéta

Karneval v Café AdAstra

Blíží se doba postní a každý ví, že začíná masopustem... I na Adastře se sešly děti pro masoputní rej - tančit, hrát si, zpívat, kreslit... Zábavy a legrace bylo ažaž... Navíc každé z dítek s handicapem a ze sociálně slabého prostředí dostalo krásnou knížku, palačinku a spoustu jiných dobrot...

Děkujeme všem za pomoc s přípravou a chválíme personál kavárny za skvělej přístup k takovýmu reji ツ Vždyť se našem salonku sešlo 27 dětí ツ a to už je znát...

Podle rozjařených výkřiků už "náctiletých kluků" na konci - to byl FAKT SKVĚLEJ KARNEVAL ツ

karneval v Café AdAstra

fotogalerie

Sledujte náš kalendář akcí pro rok 2016

Kalendář akcí

Montessori základní škola Andílek v Café AdAstra

Café Adastra a Zajíček na koni hostily minulý týden děti z Montessori základní školy Andílek. Návštěva měla pro děti hned dvojí význam. Nejprve dostaly od paní učitelek pololetní vysvědčení a poté jsme si společně povídali o kavárně a o celém Zajíčku. Vysvětlili jsme si, že naše kavárna není jen tak obyčejná kavárna, a že Zajíček pomáhá nejen v kavárně. Pracovníci Michal a Adam všechny bravurně obsloužili a my doufáme, že těmito setkáními v dětech zanecháme cit pro to, že být jiný neznamená být mimo naší společnost a že ten kdo může, by měl těm, kdo nemůžou, pomáhat.

Vysvědčení v Café AdAstra

Pojďte s námi na karneval!

…Setkáme se v salonku kavárny AdAstra v pátek 5.2. v 15.00…

…tancování a hraní…

…pro děti malé občerstvení…

…vstup s maskou je doporučený a milý…

…vítáme zpěváčky písničky a nebo kreslíře obrázků – na místě budou pastelky a papíry…

…plánovaný konec 16.30 až 17.00…

Je potřeba se přihlásit a to Markétě Šulcové! Kapacita míst je omezena. Vstupné dobrovolné jako příspěvek pro kavárnu.

A co že je to ten karneval? Karneval neboli masopust je v původním smyslu „opuštění masa“ (slovo karneval pochází nejspíš z italského carne levare, „dát pryč maso“), tedy začátek postního období před Velikonocemi. Začíná 6. ledna a končí na Popeleční středu.
 

Zajíček v Klubu Rádia Junior

Zajíček minulý týden - 21.1. hovořil do rádia. Přesněji řečeno na Rádiu Junior proběhlo živé vysílání o Zajíčku na koni, o.p.s. a Jezdecké akademii Bleu de Ciel. Živé natolik, že jsme do rádia přišli i s koníčkem Leou a králíkem Paštikou. Více si poslechněte zde.

Proběhl I. turnus Zimních táborů

V sobotu se vrátil Zajíček z Božího Daru i se všemi svými "zajíčky", kteří strávili poklidný a zároveň plně sportovní týden plný sněhu. Na začátku pobytu nebyl Božídarský kraj ještě tolik zahalen do bílého, stačilo to tak tak na běžky a na naše milé Novako (kde jsou vždy připraveni, i ve špatných podmínkách :-)) Postupně ale začalo mrznout a sněžit a nastal krásný čas pravé zimy. Děti se vyřádily na bobech, na běžkách, na lyžích a ti odvážní i na snowboardu. Za odměnu se v podvečer chodilo do tamního penzionu Daniela na nějakou tu sladkou dobrotu a my dospělí na dobré pivo :-) nebo se vyrábělo a povídalo. Děkujeme všem donátorům, kteří náš pobyt podpořili. Děti s handicapy (a samozřejmě i ty zdravé) si to užily a prospělo jim to na zdraví. Děkujeme společnostem: EY, RWE, ADASTRA, Z/C/H Legal, Areál NOVAKO a Římskokatolické farnosti Ostrov a Jáchymov. Fotografie budou postupně přidávány do naší fotogalerie.

EY RWE adastra zch novako-ski

ZIT 1 Boží Dar 01/2016

Ze Zajíčka, Helena Krejčíková

Taneční večírek 21-01-2016Retro taneční večírek ve stylu 60. a 70. let

Přijďte si s námi ve čtvrtek 21. ledna od 19:30 zatančit boogie – – woogie
Nebojte se, tančit vás naučíme!
Café AdAstra pořádá rock´n´rollový taneční večírek s reprodukovanou hudbou ve stylu 60. a 70. let. s výukou tance boogie- - woogie v podání tanečního studia Dance studio 7

Vernisáž a narozeninová oslava v Café AdAstra

Včera večer, tedy 19.1.,  bylo v Café AdAstra náramně živo a veselo a ještě navíc kulturně :-) Výstava NANOVO Davida Černého byla vernisáží výstavně zahájena :-) Přišla velká spousta milých lidí, hrála prima hudba a v celé kavárně byla hezká atmosféra. Neméně důležitou událostí včerejšího večera byla i narozeninová oslava našeho nejvěrnějšího Zajíčka - Marušky. Maruška alias Džásík si narozeniny, myslím, moc užila, a ve své kavárně se cítila dobře. Tedy, aspoň doufám, Maru :-) Přijďte do kavárny podívat se na výstavu! Třeba vás u kávy bude obsluhovat zrovna Maruška.

Café AdAstra 19-01-2016

Fotogalerie

Vánoce u koní

V neděli 20.12. 2015 jsme se sešli ve stáji Bleu de Ciel v Hostivaři, abychom i koníkům popřáli hezké Vánoce za to, že nás přes rok tak hezky a ochotně vozili. Popřát přišlo celkem 13 dětí a několik dobrovolníků. Nejdříve jsme koníky vyčistili, lidé se také na Vánoce obvykle oblékají do svátečního oblečení. Potom jsme koníkům dali dárečky v podobě jablek a mrkví, popřáli jim hezké Vánoce a děti jim zazpívaly koledy. A nezapomnělo se ani na králíčky, se kterými se děti mohly pomazlit a pak jim dát seno a vodu. Nakonec se pod malým stromečkem našly malé dárečky i pro děti. Vánoce u koní jsou u Zajíčka již tradicí, ale letos to bylo poprvé v Hostivaři, akce se skvěle vydařila i zvířátka byla spokojená.

Martin S.

Vánoce u koní 20.12.2015

fotogalerie

Udělejte si RADOST i vy tím, že podpoříte obecně prospěšnou společnost Zajíček na koni!

Nyní můžete přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslas SMS ve tvaru DMS 2016 ZAJICEKDETEM na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč

 

 

PF 2016

PF 2016

Vánoce v Café AdAstra

Ještě před Vánocemi a koncem kalendářního roku se na kavárně sešly děti z naší organizace, aby přivítaly Vánoční dobu tím nejkrásnějším způsobem - hudbou. Zpívali jsme společně koledy, v přestávkách mezi čísly jsme si povídali o tom, kdo peče jaké cukroví a kolik toho kdo již spálil, tleskali jsme i těm méně odvážným dětem, co velmi odvážně ツ celé své číslo mlčely ツ, smáli se, ochutnávali cukroví a myslím, že hlavně děti s handicapy, měly z tohoto odpoledne velkou radost. Protože kdy jindy mohou vystupovat přesně tak, jak si ony představují (a ne jak si představujeme my - dospělí) a sklidí za to tak dlouhý potlesk?

Krásné Vánoce a krásný rok 2016 ツ

Vánoce v Café AdAstra

Dobré víly se Zajíčkem v kině

V sobotu se sešly děti z pěstounských rodin a rodiny ze Zajíčka na koni, pro které organizace Dobré víly dětem připravila krásné předvánoční sobotní dopoledne. Na programu byl překrásný film Malý princ, který se líbil všem. Kino Lucerna bylo plné a po skončení filmu se celý sál roztleskal, protože film měl opravdu úspěch.
Po skončení bylo přichystáno i občerstvení v Burger Kingu, což byl také pro děti velký zážitek.

Děkujeme za organizaci Dobrým vílám a v novém roce se těšíme zase na další spolupráci a společné akce.

kino - Malý princ

Vánoční posezení pro dobrovolníky

V neděli měli dobrovolníci své tradiční vánoční posezení. V příjemné atmosféře jsme si popovídali, zahráli hry,  přejedli cukrovím ツ a byli jsme rádi, že jsme spolu. Děkujeme dobrovolníkům, že Zajíčkovi celý rok pomáhali, a přejeme všem krásné svátky!

Vánoční posezení pro dobrovolníky

Rozdávání dárečků

Vánoce jsou za dveřmi a Zajíčkův Ježíšek již naděluje...

To bylo zase shánění, domlouvání, běhání a hukotu,aby všechny dárky byly včas u Zajíčka v kavárně a mohly být zabaleny...a nyní se již staráme o to, aby je Ježíškovo poslové donesli včas tam, kde je potřeba... Aby každý z Ježíšků si mohl být skutečně jist tím, že jeho dárek bude včas v těch nedočkavých utoužených dlaních...

Mnoho dárečků je již na té správné adrese, někde je děti dostaly v pondělí a hned si je i rozbalily, neb situace doma to jinak nedovolí, některé děti je dostaly ve školách a donesou si je domů a vyčkají 24.12., mnoho dárků jsme rozváželi či posílali poštou těm rodičům, kde víme, že je dětem skutečně předají...

Co píše jedna maminka? 

Dobrý den, chtěla bych vám moc poděkovat za dárky, moc si toho vážím, bez vás by jsme Vánoce neměli. Když mi je Martina přivezla, bylo mi do breku. Moc vám děkuji, zachránili jste nám Vánoce...Děkuji...

Tak šťastné a veselé a všem Ježíškům spokojený úsměv na rty, má tam své místo ツ

A veliké díky Týnce Doležalové, hlavní Ježíškovo pracovnici ツ

Ze Zajíčku Markéta Šulcová

Rozdávání dárečků

fotogalerie

Chcete nám pomoci?

Dárcovská SMS:

Darujme.cz:

 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství


Jezdecká akademie Bleu de Ciel

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

CEZ EPP

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru