Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Oslava narozenin

Narozeniny a zase narozeniny... :-)

Nejen naše kavárna slavila narozeniny, ale hned na to v ní slavila své narozeniny naše milá Natálka, dlouholetá klientka letních táborů...
Oslava se povedla, zpívalo se, hrálo na kytaru, smálo a radovalo... a my ještě jednou přejeme všechno všechno nejlepší! A kolik že Natálce bylo? To se přeci neříká... Ale sluší jí to, viďte?
Fotogalerie

Oslava narozenin - Natálka 

 

Zveme Vás na říjnový Terapeutický den,

který se bude konat v sobotu 15. října v odpoledních hodinách v hostivařské Jezdecké akademii Bleu de Ciel.

O co se jedná?

Naše organizace nabízí dětem s handicapem možnost užít si terapeutickou jízdu na koni zdarma v doprovodu zkušených vodičů. Rodiče či opatrovníci dětí si s námi mohou popovídat o skvělých účincích jízdy na koni na zdravotní stav svého dítěte. V případě dalšího zájmu je možnost se terapeutických jízd účastnit pravidelně. Pro rodiny, které se nacházejí ve finanční tísni, dokážeme zajistit dotované jízdy.

Pro koho?

Terapeutický den je primárně určen pro děti s handicapy.

Pokud máte zájem, rezervujte si čas terapeutické jízdy u Veroniky Musilové.

Kavárna oslavila své první narozeniny

Za svůj první a těžký rok života dostala překrásné dárky - na její oslavu přišel její hlavní patron Honza Červinka, její nový velký fanoušek Martin Šonka, její kamarád Honza Potměšil a spoustu dalších úžasných lidí, co nám fandí a drží palce.

Oslavu zahájil Honza Potměšil osobitým přečtením pohádky o tom, jak vznikl celý náš Zajíček na koni, Martin Šonka pak otevřel prodejní výstavu jeho fotografií, Honza Červinka rozkrojil veliký narozeninový dort, dárek od Ondřeje Slaniny, který jej osobně přinesl. Všichni hosté se pak pobavili nejen při zábavném krájení dortu, ale i při hromadném focení! Tolik smíchu kavárna už dlouho nezažila. Smích a štěstí nás provázely celým večer a my přejeme naší kavárně, ať jí provázejí stále...

Kavárna oslavila své první narozeniny

 

Firemní den společnosti Expedia

Ve středu proběhl v Jezdecké stáji Bleu de Ciel Firemní den společnosti Expedia. Nakládání starého sena na kontejner, čištění výběhů, upevňování kůlů na jízdárně a ostatní práce nebyly pro zaměstnance zcela jisté jednoduché, ale pro Zajíčka na koni to mělo obrovský přínos. Proto všem moc děkujeme! A těším se na příště :-)

Jen připomínám, že koně Jezdecké akademie Bleu de Ciel vozí děti s handicapy již dvanáctým rokem. Děkujeme tímto jezdecké stáji, jmenovitě Verče Musilové, děkujeme koníkům a děkujeme všem, kteří jim v tom pomáhají!

Ze Zajíčku Helena Krejčíková

Firemní den společnosti Expedia

 

Terapeutický den 18.9.

V neděli proběhl v Jezdecké akademii Bleu de Ciel první Terapeutický den tohoto školního roku. Malé i téměř plnoleté děti se povozily na koních, pomazlily se zvířátky - též velkými i malými. Počasí jim navzdory předpovědi přálo, a tak nezbývá než se těšit na příště. Datum příštího, říjnového, terapeutického dne je 15. října. Těšíme se na vás.

Zažít Výtoň jinak

V sobotu 17.9. jsme měli společně s Café AdAstra stánek na sousedských slavnostech Zažít Výtoň jinak. U stánku jste si mohli pochutnat na palačinkách, domácí paštice nebo si udělat radost něčím pěkným. Ti co měli dost odvahy si také mohli vyzkoušet, jaké je zažívat město na vozíčku.
My jsme si dnešek moc užili!

Zažít Výtoň jinak
Zažít Výtoň jinak

 

Přes obtíže ke hvězdám s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou

Jedním ze snů Martina bylo letět jako kosmonaut ke hvězdám. Za svým snem si šel a ke hvězdám léta jako akrobatický pilot na nejvyšší úrovni!

Sen našich klientů je daleko prostší, ale neméně významný. Být součástí společnosti, moci chodit do práce, brát plat a být užitečný. I přes obtíže, jejich handicap, si svůj sen plní v kavárně Café AdAstra.

Jít za svým snem a nenechat se zlomit je něco co Martina s našimi klienty spojuje. Mají společné motto: ´´přes obtíže ke hvězdám”. To je hlavní důvod, proč se Martin Šonka rozhodl projekt Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem podpořit a stát se tváří kavárny. Chce pomoci lidem s handicapem dosáhnout svých hvězd.

Martin svou podporu zahájí výstavou svých fotografií, která se bude konat od 23.9.2016. Brzy ho take uvídíte za barem, kde bude společně s našimi klienty obsluhovat hosty. Děkujeme a těšíme se na spolupráci!

Přes obtíže ke hvězdám s akrobatickým pilotem Martinem Šonkou

 

Pomáháme večeří I.

V pondělí 12.9 proběhla v naší kavárně Cafe AdAstra první charitativní večeře, kterou společně s našimi zaměstnanci s handicapem připravovala a servírovala Jana Duffková (popečeníčko.cz). Podávála se cibulačka, kuře na víně a mandlový koláč a i přes Janinu počáteční nervozitu dopadlo vše naprosto skvěle. Všem moc chutnalo a atmosféra, kterou doplňovala hrou na klavír paní Yamilet, byla velmi milá a přátelská.
Děkujeme všem, co dorazili, a tak podpořili náš projekt Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem.
Díky Vám a hlavně díky Janě Dufkové, která vše dělala bez nároku na honorář, se během tohoto večera porařilo vybrat užasných 6 631 Kč.
Všichni se již nyní těšíme na přístí měsíc, kdy bude vařit Jana VašákováSlepičárna-blog .

Pomáháme večeří 1

 

DUŠAN je tu JAKODOMA

Přijďte se 12.9. navečeret do Cafe AdAstra.
https://youtu.be/jza2NOGYM8c

 

Terapeutický den 18.9.2016

V sobotu 18. září se koná ve stáji Bleu de Ciel v Hostivaři Terapeutický den pro děti s handicapy. Pokud máte zájem o terapeutickou jízdu, prosím kontaktujte Veroniku Musilovou. Těšíme se na vás!

 

Pomáháme večeří: vaří Popečeníčko.cz

Jana Duffková, autorka blogu popečeníčko.cz se rozhodla podpořit naše klienty pracující v kavárně Café AdAstra tím, že Vám společně s nimi uvaří a naservíruje skvělé francouzské tříchodové menu. Jana tak otevírá projekt Pomáháme večeří, kterého se bude účastnit více českých foodblogerů a vy se tak můžete těšit na výjimečný večer každý měsíc.
Přijďte si k nám pochutnat a udělat dobrý skutek zároveň. Výtěžek z večeře poputuje právě klientům Zajíčka na koni o.p.s.

Více informací na https://www.facebook.com/events/1222062027854760/ a nebo na internetových strankách kavárny http://www.cafeadastra.cz/aktuality/pomahame-veceri-vari-popecenicko.cz/

Pomáháme večeří

 

 

Terapeutické jízdy na koních

Začíná nový školní rok 2016/2017 a s ním se znovu rozjíždějí terapeutické jízdy na koních pro děti s handicapy a terapeutické či výcvikové jízdy na koních pro děti z Pomoci na blízko v pražské Jezdecké akademii Bleu de Ciel. Ceny jízd a tréninků pro sezonu 2016/2017 v Akademii Bleu de Ciel jsou:

Terapeutické jízdy procházkou či polohováním: 30 minut/300,- Kč

Tréninky:
30 minut začátečníci/400,- Kč
45 minut pokročilí/400,- Kč
trénink/ dospělá osoba/500,- kč

Tyto ceny platí při zakoupení permanentky deseti výcvikových či terapeutických jízd. Pro klienty z projektu Pomoc na blízko jsou jízdy částečně či celkově hrazeny z finančních příspěvků donátorů.

Rozhodnutí, jaká terapie bude zahájena, je na trenérovi. Jedná se o pravidelné jízdy s frekvencí 1 x týdně či více.

Zápis na Jízdy na koních ve školním roce 2016/2017 přednostně pro děti s handicapy a pro děti ze sociálně slabého prostředí. Zcela přednostní možnost zápisu mají členové KPZ.

Prosíme všechny rodiče a opatrovníky, kteří mají zájem o pravidelné jízdy ve všedních dnech od září pro své děti, aby kontaktovali Helenu Krejčíkovou na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 774 939 662

Terapeutické jízdy na koních

 

Příměstské pobyty

Máme za sebou další dva týdny příměstských pobytů Zajíčka na koni ve spolupráci s Jezdeckou akademií Bleu de Ciel. Malé děti i ty starší si užily spoustu legrace s koníky, mnohé se naučily, jak přímo při jízdách na koních, tak při péči o ně. Děkujeme všem donátorům, děkujeme Jezdecké akademii Bleu de Ciel.

Tím zakončujeme letošní letní pobyty. Dohromady šesti turnusů integračních a příměstských pobytů se zúčastnilo téměř 80 dětí ze Zajíčku na koni.

Děkujeme všem, stálo to za to :-)

Příměstské pobyty

 

 Adastra, s.r.o.   Z/C/H Legal v.o.s., advokátní kancelář   EY Czech Republic   Cetelem   ExxonMobil

Aktuální plán akcí

Sledujte náš plán akcí pro podzim a zimu 2016

 

Nová možnost podpory

Nakupujete online? Věnujte část peněz z vaší útraty Zajíčkovi na koni, o.p.s. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT nebo DOBROMAT. Při nákupu nezaplatíte nic navíc.

givtDobromat

 

Letní integrační pobyty

Minulou neděli jsme uzavřeli druhý turnus rodinného integračního pobytu ve ve Velké Úpě. Děti si v průběhu týdne užily terapeutických jízd na koních, stejně jako sportovních aktivit, muzikoterapie a závěrečné Cesty za pokladem. Nechyběl ani výlet na vrcholky krkonošských hor, kam se dostaly jak děti bez handicapu, tak ty s handicapem. Pro všechny to byl krásný zážitek. Na závěr pobytu jsme se sešli u táboráku s buřty a zpěvem :-) Všechny děti odjížděly se slovy, že se těší na příští rok.

Letní pobyty 2016

Letní pobyty 2016

 

 

Výroční zprávu za rok 2015 najdete zde

 

Trhy na Náplavce 6.8.2016

na náš krásný stánek se můžete zase těšit 10.září. Klienti ze Zajíčka a z kavárny Café AdAstra pro Vás vyrobili hezké šperky, dekorace a také jste se u nás mohli osvěžit výbornou levandulovou a zázvorovou limonádou. Přijďte se podívat čím překvapíme v září!!

Trhy na náplavce 6.8.2016Trhy na náplavce 6.8.2016

 

 

EY 25 pro 25: táborová hra

Letní pobyty jedou jako po másle. Po prvních dvou červencových turnusech příměstských táborů v Akademii Bleu de Ciel v Hostivaři, jsme nyní tak jako vloni - na 14 dní v boudě Artur ve Velké Úpě, kousek od Pece pod Sněžkou. První turnus se povedl na jedničku. Všechny děti zářily blahem, rodiče byli spokojeni a i dobrovolníkům se na pobytu líbilo. Na poslední den - sobotu - dokonce přijeli zaměstnanci spřátelené společnosti EY, která nám dlouhodobě pomáhá a podpořila právě i letní pobyty a zorganizovali pro naše děti skvělou hru s námětem z OH. Hra byla promyšlená a děti pochopily, že když chtějí něco dokázat, musí spojit své síly. Nešlo o vítěze, nebylo poražených, ale celý kolektiv dětí s různými handicapy tělesnými, mentálními i sociokulutrními se na 100% zapojily a o to tady šlo... Tak jako o to jde v Zajíčku i všem, kdo nám pomáhají, stále...

Připojujeme komentář Klárky z EY a krásné fotky...

Zdravíme Zajíčci z prvního turnusu letního terapeutického pobytu 2016 :-)

moc děkujeme za krásný sobotní zážitek. Na táboře máte úžasnou atmosféru a pohodu – myslím, že to dětem a i jejich rodičům dělá moc dobře. Mně to udělalo moc dobře :-) - dodalo mi to pozitivní energii, ze které budu doufám dlouho čerpat :-)

EY 25 pro 25: táborová hra

 

Chcete nám pomoci?

Dárcovská SMS:

Darujme.cz:

 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství


Jezdecká akademie Bleu de Ciel

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

CEZ EPP

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru