Zajíček na koni, o.p.s.
Pomáháme k lepšímu životu všem, kteří to potřebují
číslo transparentního účtu: 2300738014/2010

Aktuality

Zdravíme z Božího Daru!

Je tu óóóbrovská spousta sněhu, včera pršelo, dnes sněží a je naprostý uragán. Ovšem my, silní zajíčkovi jedinci, malí i velcí, jsme naprosto spokojení a jdeme vstříc krušnohorskému počasí. Lyžujeme, chodíme na túry, blbneme na sáňkách, a tak dále. Včera jsem si vyráběli, došlo i na ukázky psího výcviku a dnes si budeme pochutnávat na palačinkách s nutelou smile Zdravím do Prahy!

Helena

Zimní integrační pobyt na Božím Daru 2019
Zimní integrační pobyt na Božím Daru 2019
 

Prodej výrobků handicapovaných klientů

Před Vánoci se v našich milých kostelech (kostel sv. Ludmily, kostel sv. Václava, kostel Panny Marie Sněžné), prodávaly již tradičně výrobky našich handicapovaných klientů. Letos se vybrala neuvěřitelný částka 15 181,- Kč!! Moc děkujeme všem, kteří přispěli, děkujeme farnostem za možnost prodeje a děkujeme našim dobrovolníkům za velkou pomoc při prodeji. Je to částka, která nám moc pomůže - poputuje přímo na podporu projektů pro naše klienty (letní integrační pobyty, jízdy na koních). Děkujeme!

Prodej výrobků handicapovaných klientů

 

Hudební dopoledne pro děti ze ZŠ Lužiny

Na začátku ledna se sešly děti ze Základní školy Lužiny u nás v Café AdAstra, aby strávily hudební dopoledne.
Milé chvíle s poslechem hudby, hrami na hudební témata, zpíváním a povídáním uteklo velmi rychle. Děti byly nadmíru pozorné smile všem se program moc líbil. Po hudbě přišel čas i na něco sladkého a malý dárek v podobě LEGA od paní Romany Procházkové a jejích kolegů z ČSÚ. Děkujeme! Děkujeme také paní učitelce zpěvu Tereze Novotné, děkujeme paním učitelkám ze školy, že děti přivedly, a budeme se těšit na příště!

Hudební dopoledne pro děti ze ZŠ Lužiny

 

Novoroční diskotéka

Druhá diskotéka je za námi! Včera, první lednovou neděli, jsme se sešli v Café AdAstra a tančili jsme a tančili! Ani tři hodiny skvělé hudby nestačili klientům, mladým dívkám a chlapcům, k tomu, aby se dostatečně vyřádili smile Moc děkujeme Hance a Jirkovi za skvělou realizaci, moc děkujeme obsluze Café AdAstra. A těšíme se na příště, to jest na 3. března, že se zase sejdeme.

Novoroční diskotéka 6. 1. 2018

 

 

Vánoce u koní

Krátce před Štědrým dnem jsme se sešli ve stájích, abychom společně oslavili příchod Vánoc. Děti se potěšily s koníky, řádně je vyčistily, daly jim vánoční nadílku v podobě mrkví, jablek a tvrdého pečiva, vyrobily si každý malý vánoční stromek a na závěr samy dostaly štědrý dárek od pastýřů. Pak jsme se všichni rozešlých do svých domovů a koníci, králíčci a další zvířena zůstaly v klidu ve stájích přežvykujíc svojí křupavou nadílku smile

Děkujeme Míše Huslarové, Verče Musilové a dárcům, kteří přispěli dětem na nadílku.

fotogalerie

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko
Vánoce ve stájích

 

PF Zajíček na koni AdAstra 2019

 

Novinky z fráninky smile

Sice pozdě, ale přece jsme začali s fráninkou pro nejmenší.
Ve čtvrtek odpoledne se scházíme s těmi staršími a v pátek odpoledne s těmi nejmenšími.
Alors bonne chance :) Et super NOEL :)
Markéta

Fráninka pro nejmenší
Fráninka pro nejmenší

 

Jak facebooková kauza s kavárnou vznikla???

Poslední rok jsme se s holkama týden co týden na poradách Zajíček na koni - provozovatel kavárny bavily co dál, peníze na ztrátu kavárny každý měsíc narůstaly, tržby tomu neodpovídaly a dary od našich sponzorů nestačily. Bylo to pro nás všechny bolestivé téma, ale začaly jsme se připravovat, že bude nutné opravdu zavřít. A najednou přišel 21.11. TEN ZÁZRAK

Aniž by to některá z nás (Markéta, Helena, Týna, Alice, Martina, já) věděly co nastane. Veronika Musilová Náměstková napsala TEN PŘÍSPĚVEK na facebook s vidinou dostat pravidelně 30 známých do kavárny .... ale tenhle zázrak vznikl jen díky Vám (75 tisíc sdílení úžasných lidí ze všech koutů - světa - je to tak,tisíce telefonů,mailů,hmotné pomoci...) bez marketingových kampaní, agentur, peněz do reklamy.......solidarita, která přišla je neskutečná. Velmi si vážíme každé koruny, kterou jste nám darovali, každé rezervace, každého slova podpory, velmi Vám všem z celého srdce děkujeme. O všem Vás budeme informovat, cítíme podporu, ale taky obrovský závazek.

Lenka

Dekujeme

 

Poděkování za SWAP v Café AdAstra

Děkujeme všem za hladký průběh předvánočního charitativního SWAPu v kavárně Café AdAstra. Na událost máme dobré ohlasy. I my z lesswaste.cz jsme si ji užili.
S pozdravem V. B. Milotová

Foto Karel Špulík

Pečení perníčků

Kavárníci přivítali 3.12. první adventní týden zdobením a pečením perníčků. Tyto krásné perníčky budeme prodávat dárkově balené v neděli 9.12. v kostele Panny Marie Sněžné, svatého Václava a kostele svaté Ludmily a poté 13. a 14.12. na vánočních trzích na Náměstí Míru. Děkujeme všem za pomoc

Pečení perníčků

 

Zajíčkův Mikuláš naděloval dárky hodným dětem v Malé Hraštici i letos!

Děkujeme paní Kortánové - majitelce cukrárny, pekárny a krásné restaurace U Kapličky za pozvání na slavnostní oběd a možnost zorganizovat v tak krásném prostředí mikulášskou nadílku. Kromě toho, že děti si mohly vyrobit papírové vánoční stromečky a básničkou přivolaly Mikuláše, Anděla a Čertíka, jsme se mohli zúčastnit bohatého venkovního programu. Dětské vystoupení, koncert, vysvěcení betlému a krásný ohňostroj ve všech vyvolal tu správnou adventní a vánoční atmosféru.
Všechny děti byly letos asi hodné a dostaly od Mikuláše balíčky plné dobrých sladkostí a také ovoce.

Děkujeme všem za pěkné sobotní odpoledne.

Fotogalerie

Mikuláš v Malé Hraštici

 

Pitný režim na terapiích

Na koňských terapiích jsme v prvním listopadovém úterý měli příjemné osvěžení. Společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko nám darovala produkty ve formě Cappy džusů s různými příchutěmi, takže děti se mohly po jízdě osvěžit. Moc děkujeme společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko a její milé zástupkyni paní Roupcové.

fotogalerie

Coca-Cola HBC
Coca-Cola HBC

 

PÁRTY STANY

Od teď už na Zajíčka na koni nebude pršet. Jsme moc rádi za rychlo rozkládací zahradní přístřešek, který nám darovala společnost https://www.expodum.cz/ využití najde pro všechny projekty, v létě na táborech u koní, během roku při terapeutických jízdách a při akcích kavárny.

Rychlerozkládací nůžkové stany | Expodum.cz

 

Charitativní dražba

Ve čtvrtek 25.10.2018 proběhla v kavárně AdAstra charitativní dražba ve prospěch handicapovaných osob pracujících v kavárně. Sponzorem večera byla Pražská energetika. V dražebním katalogu bylo více než 30 položek - výrobky handicapovaných klientů, obrazy, fotografie, vína, vouchery, kníhy a mnoho dalších věcí, celkový výtěžek večera byl 70.950 Kč. Děkujeme všem sponzorům,dárcům,dražitelům a podporovatelům za krásný večer.

Charitativní dražba 25.10.2018
charitativni drazba 25 10 2018 002

 

Chcete nám pomoci?

Darujme.cz:

 
 

Nakupujete online?

Givt - Nakupujte srdcem

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Partnerství

 

Rychlerozkládací nůžkové stany | Expodum.cz

 

Český krajanský spolek Beseda

 

Nadační fond AutTalk

Malá přání...

Malá přání

 
ředitelka
tel.: 731 009 645
 
zástupkyně ředitelky
tel.: 775 231 784
 
Helena Krejčíková
projektová manažerka
tel.: 774 939 662
 
Kristýna Doležalová
koordinátor projektů Kavárna a Pomoc sociálně slabým
tel.: 774 052 296
 
 Veronika Náměstková
realizace projektu Jízdy na koních
tel.:
731 408 955
Nahoru